نمایندگان طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس را به کمیسیون شورا‌ها ارجاع دادند - میزان | نیوز پارسی

نمایندگان طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس را به کمیسیون شورا‌ها ارجاع دادند

منبع: میزان

بازدید: 5

تاریخ: 1397/12/26

ساعت: 15:50


خبرگزاری میزان- نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارجاع مجدد موادی از طرح استانی شدن انتخابات در خصوص نقش احزاب و تشکل‌ها در انتخابات مجلس موافقت کردند.

نمایندگان طرح اصلاح قانون انتخابات  مجلس را به کمیسیون شورا‌ها ارجاع دادند
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، نمایندگان در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی، بررسی گزارش ارجاعی کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها درباره طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در دستور کار خود قرار دادند.
 
نمایندگان در ادامه بررسی این طرح مجددا با ارجاع طرح «یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی» به کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها موافقت کردند.
 
نمایندگان پس از رد پیشنهاداتی درخصوص حذف ماده ۵ طرح مذکور، برای رفع ابهام از این ماده که درخصوص شرایط ارائه فهرست انتخاباتی توسط احزاب و جبهه‌ها و همچنین اختصاص سهمی از فهرست به کاندیدا‌های خانم بود، آن را به کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها ارجاع دادند.
 
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در این زمینه تصریح کرد: برای تناسبی شدن طرح مذکور و همچنین رفع برخی ایرادات، ضرورت دارد که کمیسیون بار دیگر به این موضوع رسیدگی کند تا نمایندگان با وقوف کامل بتوانند در این باره تصمیم بگیرند. 

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو