نوروز 98 با یک ارتباط فراگیر - خبرگزاری ایرنا | نیوز پارسی
نوروز 98 با یک ارتباط فراگیر

نوروز 98 با یک ارتباط فراگیر


بازدید: 3

تاریخ: 1397/12/26

ساعت: 16:46


در تمام روزهای شلوغ سال که موجب تجمع مردم می‌شود زیرساختها باید به گونه ای تامین باشد که ارتباط افراد برای تماس تلفنی و دیتا قطع نشود.
معاون فنی مدیرعامل شرکت زیرساخت روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا تاکید کرد که قرار است با عزمی جزم در تمام روزهای نوروز و البته روزهای شلوغ دیگر سال کاری کند تا ارتباط لحظه‌ای قطع نشود.
«اسماعیل رادکانی» در خصوص فعالیتهای این کمیته توضیح داد: از سال گذشته یک دبیرخانه دائمی برای تامین ارتباطات مناسبت‌های ملی و مذهبی تشکیل شد که از آن زمان تاکنون جلسات آن به صورت هماهنگ با حضور تمام اپراتورها و سازمان تنظیم مقررات و استان‌ها تقریبا ماهی مرتبه برگزار می‌شود. البته گاهی شرایط به گونه‌ای پیش می‌رود که این جلسات ممکن است حتی به صورت روزانه نیز برگزار شود. بخشی از نیازهایی که اپراتورها از شرکت زیرساخت داشتند، که از ماه‌ها قبل به ما ابلاغ شد و ما سعی کردیم تمام آن نیازها را تامین کنیم.
او با اشاره به این که سبک زندگی افراد و به دنبال آن شکل مسافرت‌ها عوض شده است، گفت: امروز ما به نحوی رومینگ دیتا را داریم، یک زمانی بود که باید حجم تماس‌های تلفنی را کنترل می‌کردیم اما امروزه باید برای حجم دیتا و اینترنت مورد نیاز، ظرفیت‌سازی کنیم و الان می‌توانیم اعلام کنیم این اتفاق رخ داده و مردم برای به اشتراک گذاشتن لحظات شیرین سفرشان با خانواده مشکلی نخواهند داشت.
معاون فنی مدیرعامل شرکت زیرساخت در ادامه گفت: با هماهنگی که امسال بین اپراتورها ایجاد شده، رومینگ ملی در سطح ُویس و دیتا سراسری را در کشور داریم، این کار هیچ هزینه اضافی نیز برای مشترکین نخواهد داشت.
وی درباره پوشش ارتباطی شهر مشهد نیز گفت: تا امسال یک اپراتور در اطراف حرم مطهر رضوی (ع)، پوشش مناسبی برای ارائه خدمات داشت اما نوروز 98 ارتباط در این منطقه با هر دو اپراتور بزرگ کشور برقرار خواهد بود و امیدواریم در این ایام هیچ مشکل خاصی پیش نیاید.
او در ادامه گفت: در این ایام تعامل مناسبی بین مراکز عملیات شبکه اپراتورها (ناک)، مخابرات، مراکز فنی شرکت زیرساخت برقرار است و اگر احیانا مشکل و اضطراری برای یکی از اپراتورها به وجود بیاید، تمام مجموعه هایی که به نوعی درگیر برقراری ارتباط هستند، برای از بین بردن آن مشکل با یکدیگر همراه شوند تا شاهد کمترین افت سرویس باشیم.
وی افزود: برای شرایط خاص ترتیبی اتخاذ شده تا افراد متخصص بتوانند در کمترین زمان هم در جریان موضوع قرار بگیرند و با حضور به موقع‌شان مشکل را حل کنند.
اگر ایام نوروز برای برقراری ارتباط مشکلی داشتید، کافیست با پشتیبانی اپراتورها تماس برقرار کنید. رادکانی با اعلام این خبر گفت: اپراتورها معمولا راه‌های تماس با پشتیبانی را اعلام می‌کنند و مردم می‌توانند با مرکز پشتیبانی آن‌ها تماس بگیرند.
اگر مشکل به جاهای دیگری غیر از آن اپراتور نیز برگردد، با تمهیدات در نظر گرفته شده، می‌توان آن‌ها را حل کرد.
افزایش ظرفیتی که از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت برای ایام نوروز در نظر گرفته شده است، بیش از سال‌های قبل است. رادکانی با اعلام این خبر به ایرنا گفت: با توجه به این‌که پیش‌بینی می‌شود در نوروز 98، مسافرت‌های نوروزی بیشتر به سمت سفرهای داخلی میل کند، هر نیازمندی که به زیرساخت وجود داشته را از قبل پیش‌بینی و آن را تامین کرده‌ایم. اگر به هر دلیلی نیاز به ایجاد ظرفیت بیشتر باشد، بلافاصله آن را انجام می‌دهیم.
وی افزود: برای ایام نوروز، بوروکراسی‌های اداری معمول را کنار گذاشته‌ایم و سعی می‌کنیم نیازمندی‌‎های اپراتورها را به صورت تلفنی تامین کنیم.
علاوه بر هموطنانی که سفرهای داخلی می‌روند، تعدادی نیزعازم سفرهای خارجی هستند که تامین زیرساخت ارتباطی آن‌ها نیز از وظایف شرکت زیرساخت به شمار می‌رود. طبق پیش‌بینی‌های ما در آن زمینه نیز مشکلی به وجود نخواهد آمد.
خصوصا این که تعداد زیادی از هموطنان ما در این مدت عازم عراق هستند و نیاز به برقراری ارتباط بیش از پیش احساس می‌شود.
قطع و وصل شدن‌های اینترنت و تماس تلفنی در جاده‌ها مسئله‌ای است که معمولا همه آن را تجربه می‌کنند. با توجه به در پیش بودن سفرهای نوروزی و شلوغی جاده‌ها، این سوال مطرح می‌شود که آیا ظرفیت‌سازی مورد نیاز، صورت گرفته است یا نه؟
مسئول کمیته تامین ارتباطات مناسبت‌های ملی و مذهبی در پاسخ به این سوال گفت: ظرفیت‌سازی که ما انجام داده‌ایم شامل پوشش جاده‌ای هم می‌شود، شاید در برخی نقاط کشور این پوشش‌دهی به اندازه نقاط تمرکز مردم مانند جاده‌های منتهی به شمال، جنوب، یا مشهد نباشد. شناسایی نقاط تمرکز بر اساس محاسبات و برآوردهای اپراتورهای تلفن انجام می‌شود، ما نیز بر اساس محاسبات آن‌ها، ظرفیت‌های لازم را ایجاد می‌کنیم.
وی با اشاره به این‌که ظرفیت پوشش‌دهی به حدی است که به بالن ارتباطی نیازی نیست، گفت: پایداری ارتباط حتی تا نقاط صفر مرزی نیز ایجاد شده است و نیاز به استفاده از بالن‌های ارتباطی نیست، هر چند برای مواقع اضطراری پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده‌ایم.
او در پایان گفت: مشترکان تلفن همراه که نیاز به رومینگ دارند، می‌توانند از طریق بسته‌های اینترنت موبایلی که از اپراتور خودشان خریداری کرده‌اند از سرویس سایر اپراتورها استفاده کنند، البته استفاده از این سرویس، نیازمند فعال‌سازی دیتا رومینگ گوشی مشترک است.
فقط مشترکان باید این نکته را در نظر بگیرند، در مناطقی که پوشش USO روستایی (طرح خدمات عمومی الزامی) وجود دارد، هزینه رومینگ مشترک بالاتر از تعرفه است.
البته این مسئله از طریق پیامک به مشترک اعلام می‌شود و بهتر است مشترکان زمانی که تصمیم به استفاده از رومینگ دارند، حتما به این نکته دقت کنند.
علمی **9207** 1055

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


فیلم فضای مجازی تلویزیون زنان والیبال بیماری یورو سردار آزمون ویدیو نوروز پزشک بارداری عادل فردوسی‌پور سقط جنین سیلاب انیمیشن شیر مادر عفونت اوکراین قاعدگی ناباروری ترکیب رسمی استان گلستان علی ضیا زایمان زودرس لینک مستقیم گنبدکاووس روانشناس امروز تولد کیه عکس نوشته مرزبان dlroozane عصر جدید تهوع علی فروغی دانلود روزانه آق قلا لینک مستقیم 2 کمکی دانلود انیمیشن با لینک مستقیم دانلود انیمیشن نیروی زمینی سپاه دانلود رایگان انیمیشن دانلود انیمیشن دوبله فارسی سقط یورو 2020 سردار پاکپور سیل گلستان فوتونیوز دانلود انیمیشن جدید علیخانی گروهک جیش الظلم فوتونیوز تابناک Asemooniportal دانلود انیمیشن دوبله فارسی 2018 و 2019 شبکه سوم سیما کروموزوم مقدماتی یورو 2020 شیر دادن به نوزاد لوپوس فلج مغزی دانلود رایگان انیمیشن با لینک مستقیم طنز نوشته های خنده دار روز مرد کورتاژ کردن جوک های خنده دار هفته دهم بارداری زرد شدن پوست پرتغال-اوکراین مقدماتی یورو بیلی روبین خون هفته 38 بارداری 23 مارس دانلود انیمیشن 2017 کند ذهنی فوتونیو تابناک مراقبت های کورتاژ عوارض کورتاژ خطرات کورتاژ عکس نوشته های غمگین فیبرم درمان زردی در نوزادان بیلی روبین نوزاد 3 فروردین دانلود انیمیشن مدرسه خرگوش ها 2017 دوبله فارسی دانلود انیمیشن دوبله فارسی 2017 و دانلود انیمیشن مدرسه خرگوش ها دانلود انیمیشن مدرسه خرگوش ها دوبله فارسی دانلود بهترین انیمیشن های ویژه برنامه تحویل سال عکس عاشقانه برای پروفایل فرهادقائمی علائم زردی در نوزادان زردی در نوزادان چیست زردی در نوزادان نارس عوارض زردی در نوزادان جوک های خنده دار و باحال

به روایت تصویر


به روایت ویدئو