نکات مهم پنج لیگ معتبر اروپایی در هفته گذشته؛ از بهترین شروع تاریخ یوونتوس در سری آ تا کامبک بارسلونا با درخشش ال پیستولرو - طرفداری | نیوز...
نکات مهم پنج لیگ معتبر اروپایی در هفته گذشته؛ از بهترین شروع تاریخ یوونتوس در سری آ تا کامبک بارسلونا با درخشش ال پیستولرو

نکات مهم پنج لیگ معتبر اروپایی در هفته گذشته؛ از بهترین شروع تاریخ یوونتوس در سری آ تا کامبک بارسلونا با درخشش ال پیستولرو


منبع: طرفداری

بازدید: 39

تاریخ: 1397/8/17

ساعت: 15:46


فوتبال باشگاهی اروپا جذاب تر از همیشه در حال سپری شدن است.

اختصاصی طرفداری- فوتبال اروپا در این هفته شاهد رقابت های جذابی در خود بود. از کامبک بارسلونا تا روند توقف ناپذیر پاری سن ژرمن در لوشامپیونه، از اتفاقات جذابی بود که در این هفته رخ داد. با توجه به پر طرفدار بودن لیگ های معتبر، در این یادداشت و طبق روال هفته های گذشته سری زده ایم به اتفاقات چشمگیر و قابل توجه در پنج لیگ معتبر اروپایی در هفته ای که سپری شد. از جزیره شروع خواهیم کرد.

لیگ جزیره Premier League

 

الف- روند شگفت انگیز سیتیزن ها در جزیره 

منچستر سیتی در این هفته از رقابت های جزیره موفق شد با 6 گل ساوتهمپتون را در هم بکوبد و با 29 امتیاز، و به تنهایی صدرنشین لیگ جزیره لقب بگیرد. در این بازی رحیم استرلیگ ستاره میدان بود و با زدن 2 گل و دادن 2 پاس گل، با نمره 9.5 به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد. و اما نکات مهم این بازی:

الف(1)- لاپورته به دهمین بازیکن تاریخ لیگ برتر انگلیس تبدیل شد که در 20 بازی نخست خود شکستی متحمل نشده است (18 برد و 2 تساوی)

الف(2)- رحیم استرلینگ از ابتدای فصل گذشته روی 39 گل (24 گل و 15 پاس گل) در لیگ برتر تاثیر مستقیم داشته است، فقط صلاح از این حیث رکورد بهتری دارد (تاثیر روی 50 گل)

الف(3)- رحیم استرلینگ ششمین بازیکن سیتی است که از مرز +50 گل در لیگ برتر انگلستان می گذرد.

الف(4)- بیش ترین تعداد پاس گل از ابتدای فصل گذشته در لیگ برتر انگلستان توسط بازیکنان سیتی رقم خورده است:

سانه (18)
دی بروین (16)
استرلینگ (15)

الف(5)- سرخیو آگوئرو، نهمین بازیکنی است که از مرز +150 گل در لیگ برتر انگلیس می گذرد (217 بازی و 0.69 گل در هر بازی)، آگوئرو همچنین در کنار آنری و رونی تنها بازیکنانی هستند که با پیراهن یک باشگاه حداقل 150 گل در لیگ برتر به ثمر رسانده اند.
برترين گلزنان تاريخ ليگ برتر انگلستان 

ب- پیروزی ناپلئونی یونایتد در خانه بورنموث 

یونایتد در بازی ای که به شدت کارش در آن گره خورده بود و تا دقایق پایانی در برابر میزبان سخت کوشش متوقف شده بود با گلزنی رشفورد در دقیقه 90 موفق به کسب سه امتیاز شیرین این بازی شد تا وضعیت خود در جدول رده بندی را بهبود ببخشد. اولین گل یونایتد در این بازی را مارسیال به ثمر رساند و این اتفاق برای اولین بار از زمان حضورش در منچستریونایتد رخ داده است که این ستاره جوان در 4 بازی پیاپی لیگ برتر گلزنی کند.


پ- تقسیم امتیازات بین بالانشینان جزیره 

حساس ترین دیدار این هفته فوتبال جزیره با تساوی تیم های لیورپول و آرسنال به پایان رسید و این دو تیم در یک بازی زیبا و نفس گیر به تقسیم امتیازات رضایت دادند. و اما نکات مهم این بازی:

پ(1)- در 48 دیداری که جیمز میلنر در لیگ برتر گلزنی کرده است، تیم های او هرگز شکست نخورده اند.

پ(2)- لیورپول با بهترین شروع تاریخش در لیگ برتر پس از انجام 11 بازی، برابری کرد. آنها در فصل 2002/03 نیز از 11 بازی 27 امتیاز گرفته بودند.

پ(3)- جیمز میلنر مقابل آرسنال، پنجاهمین گل خود در لیگ برتر را به ثمر رساند، عملکرد کلی او در لیگ برتر:

495 بازی، 50 گل و 80 پاس گل

پ(4)- از زمان پیوستن لاکازت به آرسنال، هیچ بازیکنی در این تیم به اندازه او روی گل ها موثر نبوده است (23 گل و 7 پاس گل)

پ(5)- عملکرد آرسنال در 14 بازی اخیر (در همه رقابت ها)

12 برد - 2 تساوی، 36گل زده - 13 گل خورده 

ت- تاتنهام و کسب سه امتیاز حساس در خانه ولورهمپتون 

تاتنهام در دیداری که به نظر می رسید به راحتی سه امتیاز بازی را کسب خواهد کرد در دقایق پایانی با دردسرهای زیادی مواجه شد و در حالی که با نتیجه 3 بر صفر از حریفش پیش بود، ولورهمپتون 2 گل از سه گل خورده را جبران کرد و در نهایت این تاتنهام بود که با برتری 3 بر 2 موفق به کسب هر سه امتیاز این دیدار شد. تاتنهام با پیروزی در برابر ولورهمپتون در 39 بازی اخیرش مقابل تیم های تازه صعود کرده لیگ برتر، شکست نخورده است (36 برد و 3 تساوی)

ث- تاریخ سازی ساری به همراه چلسی در جزیره

چلسی در این هفته رقابت های لیگ جزیره موفق شد با نتیجه 3 بر یک و درخشش آلوارو مورتا کریستال پالاس را شکست دهد و با 27 امتیاز و 2 امتیاز اختلاف با صدر جدول در جایگاه دوم قرار بگیرد. و اما نکات مهم این بازی:

ث(1)- ساری پس از فرانک کلارک (ناتینگهام فارست-1993) دومین سرمربی تاریخ لیگ برتر انگلیس است که در 11 بازی نخست خود در این لیگ شکست ناپذیر به کارش ادامه می دهد.

ث(2)- آلوارو موراتا برای اولین بار از زمان پیوستن به چلسی موفق شد در یک بازی خانگی برای این تیم دو بار گلزنی کند.

لالیگا LALIGA

الف- پیروزی روحیه بخش رئال مادرید در برابر وایادولید

رئال مادرید در دیداری که در آن ضعیف ظاهر شد و در زمین خودی به شدت از سوی وایادولید اذیت شد، با درخشش بازیکن تعویضی خود، وینیسیوس موفق شد با نتیجه 2 بر صفر وایادولید را شکست دهد، تا پس از هفته ها طعم برد در لالیگا را بچشد. لوس بلانکوس با این پیروزی 17 امتیازی شد و به جایگاه دوم جدول رده بندی صعود کرد. در این دیدار سرخیو راموس، زننده گل دوم  رئال مادرید به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد که آمار این بازیکن مطابق جدول زیر است.

گل پاس دقت پاس باز پس گیری توپ پیروزی در دوئل زمینی و هوایی نمره
1 69 91 7 13 8.6

ب-ادامه روند سینوسی سیمئونه در لالیگا 

اتلتیکو مادرید در دیداری که به نظر می رسید سه امتیاز آن را با گل زیبای گریزمان کسب خواهد کرد، با گل غافلگیر کننده کاریلو برای لگانس، تنها موفق به کسب تنها 1 امتیازدر این دیدار شد. و اما نکات مهم این بازی: 

ب(1)- آنتوان گریزمان در تساوی 1-1 مقابل لگانس، صد و پانزدهمین (115) گل خود برای اتلتیکو مادرید را در همه رقابت ها به ثمر رساند و حالا در رتبه هفتم برترین گلزنان تاریخ این باشگاه قرار دارد.

ب(2)- اتلتیکو مادرید در 11 بازی این فصل 20 امتیاز دشت کرده است که بدترین شروع یک فصل لالیگا توسط اتلتیکو مادرید زیر نظر دیگو سیمئونه محسوب می شود.


پ-کامبک جالب توجه بلوگرانا با گلزنی سوارز 

بارسلونا باز هم با گلزنی سوارز و دبل او که در این هفته ها فوق العاده آماده نشان می دهد، شکست را با پیروزی در مقابل رایو وایکانو تعویض کردو با کسب 3 امتیاز این دیدار به صدرنشینی خود تداوم بخشید.

عملکرد سوارز در بازی مقابل رایو وایکانو

گل پاس دقت پاس دوئل موفق نمره
2 20 65 3 9.1

ت- والنسیا و تبدیل شدن به بدترین تیم تاریخ باشگاه به گواه آمار 

نتایج عجیب والنسیا در این فصل همچنان پا برجاست و این تیم در این هفته هم، این بار در مقابل ژیرونا شکست خورد تا با شرایطی اسفناک در این فصل مواجه شود. والنسیا در 11 بازی این فصل لالیگا فقط یک برد داشته است (1 برد، 8 تساوی و 2 باخت) از فصل 1957/58 بی سابقه بوده که خفاش ها در 11 بازی نخست خود فقط به یک برد رسیده باشند.

ج- پیروزی های ادامه دار اسپانیول در لالیگا

 نکته جالب توجه جدول این فصل لالیگا ، حضور اسپانیول در رده دوم جدول، و تنها 3 امتیاز اختلاف با صدر جدول است. این تیم در این هفته رقابت های لالیگا موفق شد با نتیجه 1 بر صفر و با تک گل بورخا ایگلاسیاس حریفش را  شکست دهد و خودش را به عنوان یکی از مدعیان بزرگ کسب سهمیه لیگ قهرمانان مطرح کند. اسپانیول در 6 بازی اخیرش صاحب 4 پیروزی و 2 مساوی شده است.

سری آ SERIE A

الف- بهترین شروع تاریخ یوونتوس در سری آ

تیم آلگری با فرم فوق العاده خود، تا به این جای فصل بی رقیب نشان داده است و در این هفته از رقابت ها موفق شد با نتیجه 3 بر یک کالیاری را مغلوب کند و با 31 امتیاز،یکه تاز جدول رده بندی این فصل فوتبال ایتالیا باشد. و اما نکات مهم این بازی:
الف(1)- گل دیبالا به کالیاری در ثانیه 42، سریع ترین گل یوونتوس در سری آ از نوامبر 2012 است (آرتورو ویدال به اینتر، ثانیه 18)

الف(2)- در سال 2018، یوونتوس از 90 امتیاز ممکن در لیگ 79 امتیاز را گرفته است تا در کنار پاری سن ژرمن (یک بازی بیشتر) از این حیث بهترین تیم های اروپا باشند.

الف(3)- بهترین شروع تاریخ یوونتوس پس از 11 بازی سری آ و کسب 31 امتیاز؛ بهترین شروع تاریخ یوونتوس مربوط به فصل 2005/06 بود که از همین تعداد بازی، 30 امتیاز گرفته بود.

ب- پیروزی های ادامه دار آنچلوتی همراه با ناپولی 

ناپولی در هفته یازدهم رقابت های سری آ موفق شد با هتریک مرتنز و با نتیجه 5 بر 1 امپولی را در هم بکوبد تا با 25 امتیاز، به همراه اینتر، به عنوان نزدیک ترین تعقیب کننده یوونتوس 31 امتیازی و در انتظار لغزش این تیم بماند.

ب(1)- دریس مرتنز با هت تریک مقابل امپولی با 98 گل زده برای ناپولی در همه رقابت ها، ششمین گلزن برتر تاریخ این باشگاه لقب گرفت

ب(2)- دریس مرتنز با ثبت 75 گل در سری آ، با گذشتن از لوئیز اولیویرا، بهترین گلزن بلژیکی تاریخ سری آ شد.

ب(3)- عملكرد فوق العاده دريس مرتنز در مقابل امپولى؛ ٣ گل و ١ پاس گل 

پ- پیروزی دراماتیک میلان در برابر اودینزه 

میلان در دیداری جالب توجه و دراماتیک و با گل رومانیولی در واپسین ثانیه های بازی موفق به شکست اودینزه شد و با قرار گرفتن در رتبه چهارم امید زیادی برای کسب سهیمه لیگ قهرمانان فصل بعد را داشته باشد. و اما نکات مهم این بازی:

پ(1)- رومانیولی در دو بازی اخیر روسونری در آخرین ثانیه ها گل برتری تیمش را به ثمر رساند.

پ(2)- میلان برای اولین بار در این فصل پس از 11 هفته مقابل اودینزه موفق به ثبت کلین شیت شد.

ت- ادامه پیروزی های پی در پی نراتزوری با اسپالتی 

اینترمیلان با اسپالتی، این روزها در فرم فوق العاده ای قرار دارد و طی هفته های گذشته موفق به پیروزی در برابر تمامی حریفان شده است. نراتزوری در این هفته از رقابت ها موفق شد با نتیجه جالب توجه 5 بر صفر جنوا را در هم  بکوبد و با 25 امتیاز در رده دوم جدول رده بندی قرار بگیرد. و اما نکات مهم این بازی:

ت(1)- با گلزنی پولیتانو و گالیاردینی، برای اولین بار از آپریل 1996 است که دو بازیکن متفاوت ایتالیایی اینتر در 20 دقیقه ابتدایی یکی از بازی های این تیم در سری آ گلزنی می کنند.

ت(2)- اینتر با پیروزی مقابل جنوا، به هفتمین برد پیاپی خود در سری آ رسید.

ث- پیروزی پرگل لاتزیو در برابر اسپال 

لاتزیو موفق شد با درخشش چیرو ایمویله که در این بازی دبل کرد با نتیجه 4 بر یک اسپال را شکست دهد و با کسب سه امتیاز حساس این دیدار به رده پنجم جدول رده بندی صعود کند.

عملکرد ایموبیله در برابر اسپال

گل پاس دقت پاس دوئل موفق دریبل موفق نمره
2 31 77 3 3 9.3

ج- شکست های پی در پی کیوو با ونتورا 

کیوو با ونتورا روز های تلخی را سپری می کند و تنها تیم بدون پیروزی در این فصل سری آ محسوب می شود. این تیم در ادامه روند فاجعه وار خود با 2 گل در مقابل ساسولو شکست خود و با 28 گل خورده در 11 بازی و تنها 8 گل زده به عنوان یکی از بدترین تیم های لیگ های معتبر اروپایی در این فصل شناخته شود.

بوندس لیگا BUNDESLIGA

 

الف- کواچ و از دست دو امتیاز حساس

بایرن مونیخ در دیداری که 24 شوت به سمت دروازه حریف زد، با درخشش دروازهبان فرایبورگ که در این دیدار 5 سیو انجام داد تنها موفق به کسب یک امتیاز بازی شد تا با پیروزی دورتموند اختلافش با این تیم به 4 امتیاز افزایش یابد. و اما نکات مهم این بازی:

الف(1)- نویر از 8 شوت اخیری که در بوندس لیگا به داخل چارچوب دروازه اش شلیک شده، 8 گل دریافت کرده است.

الف(2)- فرانک ریبری اولین بازیکن خارجی تاریخ بایرن مونیخ است که از مرز +400 بازی در همه رقابت ها برای این باشگاه می گذرد.

الف(3)- عملكرد ريبرى در 400 بار حضور در ميادين با پيراهن بايرن مونيخ 

ب- ادامه صدر نشینی دورتموند با گلزنی مارکو رویس 

مارکو رویس رقم زننده هفتمین پیروزی زنبورها در این فصل بود و با تک گل خودش در دقیقه 27 دورتموند را در صدر جدول رده بندی نگه داشت. و اما نکات مهم این بازی:
ب(1) -  در هفته آینده دورتموند در حالی به مصاف بایرن مونیخ می رود که برای اولین بار از هفته سی ام فصل 2011/12 است که زنبورها به عنوان تیم بالاتر از بایرن مونیخ در جدول رده بندی، مقابل این تیم صف آرایی می کنند.

ب(2)- بهترین شروع یک مربی در دورتموند، عملکرد فوق العاده زنبورها با فاوره در این فصل

پ- ادامه بردهای خیره کننده گلادباخ در بوندس لیگا 

گلادباخ در هفته دهم رقابت های بوندس لیگا موفق شد با نتیجه 3 بر صفر دوسلدورف را مغلوب کند. ستاره درخشان گلادباخ در این بازی تورگان هازارد بود که موفق به زدن دو گل شد و بازی بسیار خوبی را هم از خود به نمایش گذاشت. گلادباخ با این پیروزی 20 امتیازی شد و با 4 اختلاف امتیاز با دورتموند صدرنشین در جایگاه دوم جدول قرار گرفت.

ت- سومین پیروزی فصل شالکه و رهایی از انتهای جدول

به نظر شالکه موفق شده است از روند فوق العاده ضعیف خود در ابتدای فصل رهایی یابد و  پس از تساوی هفته گذشته در مقابل لایپزیش در این هفته موفق شد با نتیجه 3 بر یک هانوفر رامغلوب کند و با قرار گیری در رده چهاردهم جدول اندکی به وضعیت خود سر و سامان ببخشد. شالکه در هفته آینده میهمان فرانکفورت بالای جدولی خواهد بود و مطابق انتظار بازی بسیار سختی در انتظارش خواهد بود.

ث- پیروزی خیره کننده لایپزیش در برابر هرتابرلین 

لایپزیش در این هفته از رقابت های بوندس لیگا، دست به کار بزرگی زد و موفق شد با نتیجه جالب توجه سه بر صفر هرتابرلین را مغلوب کند. از نکات قابل توجه این دیدار، درخشش تیمو ورنر ستاره جوان و ملی پوش لایپزیش بود که در این دیدار موفق به زدن 2 گل برای تیمش شد. لایپزیش با این پیروزی در رده چهارم جدول رده بندی قرار گرفت.

عملکرد تیمو ورنر در مقابل هرتابرلین

گل پاس دقت پاس دوئل موفق نمره
2 27 74 2 9

ج- پیروزی جالب توجه هوفنهایم در برابر لورکوزن 

لورکوزن بازنده بزرگ این رقابت های بوندس لیگا بود. این تیم در دیداری خانگی با 4 گل مغلوب شاگردان ناگلزمن و هوفنهایم شد. ستاره این دیدار وینچنزو گریفو، وینگر راست تیم هوفنهایم بود که علاوه بر زدن یک گل موفق به دادن دو پاس گل هم برای تیمش شد و بازی فوق العاده ای را از خود به نمایش گذاشت. هوفنهایم با این پیروزی پرگل و تفاضل گل بهتر نسبت به هرتابرلین به رده هفتم جدول صعود کرد.

گل پاس گل پاس دقت پاس پاس کلیدی نمره
1 2 24 71 3 8.8

 

لوشامپیونه France Ligue 1

الف- پاریس، توقف ناپذیر در لوشامپیونه

پاری سن ژرمن به روند بردهای پیاپی خود در لوشامپیونه ادامه می دهد و در این هفته موفق شد با نتیجه 2 بر 1 لیل را شکست دهد و با 36 امتیاز کامل از 12 دیدار صدر نشین مطلق فوتبال فرانسه لقب گیرد. و اما نکات مهم این بازی:

 الف(1)-  پاری سن ژرمن اولین تیم تاریخ 5 لیگ معتبر اروپایی است که فصل را با 12 پیروزی پیاپی آغاز می کند.

الف(2)- عملکرد فوق العاده نیمار و ام باپه در لوشامپیونه:

 ام باپه: 11 گل و 3 پاس گل
نیمار: 9 گل و 4 پاس گل

ب- پیروزی پر گل نانت در مقابل گنگام

نانت در دیداری جالب توجه موفق شد با نتیجه 5 بر صفر تیم نگون بخت گنگام را در هم بکوبد. در این دیدار ایمیلیانو سالا مهاجم نانت ستاره بی چون چرای تیمش بود و علاوه بر زدن 2 گل نمایش فوق العاده ای را از خود ارائه داد. نانت با این پیروزی 15 امتیازی شد و در رده دهم جدول قرار گرفت. گنگام هم به عنوان قعرنشین لوشامپیونه با 7 امتیازدر رده بیستم جدول رده بندی قرار دارد.

پ- ادامه تیره روزی های موناکو با آنری

موناکو این بار در مقابل رنس مغلوب شد تا ثابت شود که ضعف های این تیم، چیزی فراتر از ضعف های تاکتیکی و تغییر سرمربی است. موناکو در این فصل، در جدول 20 تیم لوشامپیونه در جایگاه نوزدهم قرار دارد و در 12 بازی 18 مرتبه دروازهاش را بازش شده دیده است. تیمی که دو فصل قبل قهرمان فوتبال باشگاهی فرانسه شد در این فصل با بحران روبرو شده است و یکی از کاندیداهای جدی سقوط به دسته پایین تر به شمار می آید.

ت-  پیروزی خیره کننده مون پلیه در برابر مارسی

عجیب ترین نتیجه این هفته فوتبال فرانسه را مون پلیه کسب کرد. این تیم موفق شد در دیداری کاملا برتر مارسی را با نتیجه 3 بر صفر مغلوب کند تا با 25 امتیاز به رده دوم جدول صعود کند. ستاره درخشان مارسی در این دیدار جاناتان لابورده از مارسی بود که نمایش خیره کننده این را از خود به جای گذشات.

عملکرد لابورده در برابر مارسی

گل پاس دقت پاس پاس کلیدی دوئل موفق نمره
2 25 84 1 5 9.1

ث- کار بزرگ نیم در برابر دیژون

نیم المپیک با نتیجه عجیب 4 بر صفر در مقابل میزبانش دیژون به برتری رسید و با کسب این پیروزی پر گل خود را از منطقه خطر دور کرد و به رده سیزدهم جدول صعود کرد. نکته جالب توجه این دیدار مالکیت توپ  75 درصدی بازیکنان دیژون بود که با این درصد مالکیت بالا این شکست سنگین را متحمل شد. همچنین این تیم 24 شوت به سمت دروازه نیم زد که با درخشش عجیب برناردونی که 7 سیو در این دیدار داشت روبرو شد و موفق به زدن گلی در این بازی نشد.

 

از بغل پای دیدنی مرتنز تا ضربه آزاد راه دور گریزمان؛ ده گل برتر لیگ های باشگاهی فوتبال اروپا به انتخاب طرفداری (5)

مروری بر اتفاقات هفته های گذشته 

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو