هدفم نمایش تنهایی و غربت «۲۳ نفر» در موسیقی فیلم بود/ جایزه گرفتن مناسباتی دارد که ما درونش نیستیم! - دانشجو | نیوز پارسی

هدفم نمایش تنهایی و غربت «۲۳ نفر» در موسیقی فیلم بود/ جایزه گرفتن مناسباتی دارد که ما درونش نیستیم!

منبع: دانشجو

بازدید: 8

تاریخ: 1397/11/17

ساعت: 23:57


آهنگساز فیلم سینمایی «23 نفر» گفت: جایزه گرفتن خوشایند است اما مناسباتی دارد که ما درون آن مناسبات نیستیم. بعد از سال‌ها موسیقی «میم مثل مادر» در ذهن مردم مانده؛ این مهم است یا چیزی که فقط بخواهم در طاقچه بگذارم؟

هدفم نمایش تنهایی و غربت «۲۳ نفر» در موسیقی فیلم بود/ جایزه گرفتن مناسباتی دارد که ما درونش نیستیم!

آریا عظیم‌نژاد، آهنگساز شناخته شده که موسیقی فیلم سینمایی «23 نفر» را نیز ساخته است در این باره در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجو عنوان کرد: سخت ترین بخش این جور فیلم‌ها، این است که بخشی از تاریخ مملکت ما هستند؛ بخشی که اتفاقا نگاه حماسی به آن نمی‌شود.

وی افزود: من سعی کردم جهان هرکدام از این 23 نفر آزاده کشورمان را در موسیقی فیلم در نظر بگیرم؛ اینکه واقعا اگر واقعا جای هرکدام از اینها بودم با اینکه درجمع بزرگی‌ام اما همچنان حس تنهایی خواهم کرد.

این آهنگساز با بیان اینکه سعی کردم حس تنهایی و غربت و سختی را در موسیقی فیلم نشان دهم، گفت: نمی‌خواستم در «23 نفر» موسیقی را به سمت سازهای فراوان و پرطمطراق ببرم.

به گفته عظیم‌نژاد؛ خب من هم در ساخت موسیقی به دنبال منحصر به فرد بودن هستم، هرچند به تنهایی موسیقی و فیلمنامه و .. اثری را ماندگار نمی‌کند. این کلیت فیلم است که مخاطب را درگیر می‌سازد.

وی عنوان کرد: من داستان کتاب اقتباسی فیلم و مستند قبلی کارگردان درباره 23 نفر را شنیده و دیده بودم و خب برایم خیلی جذاب بود. هرچند دیدن این آدم‌ها از نزدیک جذابتر است.

این آهنگساز سریال و فیلم‌های سینمایی تأکید داشت: واقعا خوشحالم که در کنار «23 نفر» بودم؛ وقتی اینها را می‌بینیم برایمان سوال می‌شود که آیا در نسل جدید همچنان بچه‌هایی با این سن و سال هستند که اینقدر از خودگذشتگی داشته باشند.

عظیم‌نژاد همچنین در پاسخ به اینکه چرا دایره آهنگسازان سینما چندان زیاد نیست، گفت: نوع روابط و دستمزدهاست که باعث می‌شود برخی در سینما نباشند. حرف زدن از اینها برایم من خیلی خوشایند نیست.

وی درباره جایزه احتمالی برای خود نیز عنوان کرد: حقیت این است که از زمان «میم مثل مادر» که چندین سالی از آن میگذرد دیگر ماجرای جایزه گرفتن را از ذهنم پاک کردم چون بهترین جایزه را از مردم میگیرم.

آریا عظیم‌نژاد همچنین گفت: بعد از سال‌ها موسیقی فیلم «میم مثل مادر» در ذهن مردم است؛ این مهم است یا چیزی که فقط بخواهم بگیرم و در طاقچه بگذارم؟ هرچند جایزه گرفتن خوشایند است اما مناسباتی دارد که ما درون آن مناسبات نیستیم.

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


پرسپولیس بازی مجلس شورای اسلامی رژیم صهیونیستی فیلم عربستان سعودی علی لاریجانی تیم فوتبال پرسپولیس اسرائیل پرسپولیس تهران اخبار ورزشی لهستان هوآوی علی مطهری شکر پکن دانلود فیلم علی علیپور رپورتاژ آگهی دانلود فیلم با لینک مستقیم دلالان دانلود فیلم های دوبله فارسی با لینک مستقیم دانلود فیلم های دوبله فارسی دانلود فیلم های جدید با دوبله فارسی دانلود فیلم دوبله فارسی 720P دانلود فیلم دوبله فارسی 1080P دانلود فیلم دوبله فارسی توهین عذرخواهی تیم فوتبال پدیده حاجی دلیگانی قلم دوربین العین امارات پدیده شهر خودرو قاچاق دام IMDb دوبله فارسی هولوکاست سوگل طهماسبی تزیپی لیونی یحیی گل محمدی سرمربی First Man دانلود با لینک مستقیم رایگان آموزش سوئیچ بین صدای فارسی و انگلیسی دانلود صوت بصورت جداگانه کنیست فیلم First Man لیگ امارات گاریدو جشن تولد لاکچری دانلود فیلم First Man 2018 با زیرنویس فارسی دانلود فیلم First Man 2018 با لینک مستقیم First Man 2018 خلاصه داستان First Man دانلود First Man دانلود دوبله فارسی فیلم First Man 2018 دانلود دوبله فارسی فیلم نخستین انسان دانلود رایگان فیلم First Man 2018 دانلود زیرنویس فارسی فیلم First Man 2018 دانلود فیلم First Man 2018 دانلود فیلم First Man دوبله فارسی دانلود فیلم First Man دوبله فارسی با کیفیت 720 دانلود فیلم First Man دوبله فارسی بدون سانسور دانلود کاورFirst Man دوبله فارسی فیلم نخستین انسان عکسهای فیلم First Man کاور First Man

به روایت تصویر


به روایت ویدئو