واکنش گسترده در انگلیس به اظهارات توسک رئیس شورای اروپا - صدا و سیما | نیوز پارسی

واکنش گسترده در انگلیس به اظهارات توسک رئیس شورای اروپا

منبع: صدا و سیما

بازدید: 9

تاریخ: 1397/11/17

ساعت: 23:50


واکنش گسترده در انگلیس به اظهارات توسک رئیس شورای اروپا

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاری صداوسیمااز لندن؛ اظهارات توسک رئیس شورای اروپا که جای هواداران برگزیت را جهنم دانست ، بازتاب گسترده ای در رسانه های اروپایی به ویژه انگلیس داشته است.
دونالد توسک امروز در کنفرانس خبری مشترک با نخست وزیر ایرلند گفت: جهنم جای کسانی است که بدون برنامه برگزیت را براه انداختن و مشکلات موجود را پدید آوردند.
توسک به بیان این مطلب در این کنفرانس خبری اکتفا نکرد و در توئیت شخصی خود نیز ان را منتشر کرد.
نایجل فاراژ از هوادارن سرسخت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بلافاصله به آن واکنش نشان داد و گفت: خروج بریتانیا برای رهایی از زورگویی های اتحادیه اروپاست.
فاراژ خطاب به توسک افزود: با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ما از دست قلدرانی همچون تو که مردم در انتخابش نقشی ندارند رها می شویم و زمام اداره امور کشور را خود به دست می گیریم.
اظهارات توسک به ویژه حامیان برگزیت را عصبانی کرده است و رسانه ها در انگلیس نیز با پخش متناوب این اظهارات بر خشم و واکنش آنان می افزایند. حزب اتحادگرای ایرلند شمالی یا دی یو پی نیز اظهارات توسک را توهینی آشکار به همه افرادی دانست که به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای داده اند.
نزدیک به 52 درصد مردم انگلیس در همه پرسی تیر ماه 1395 به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای داده اند. توسک در حالی این سخنان را بیان کرد که ترزا می قرار است برای یافتن راهی برای کسب توافق بر سر چگونگی خروج این کشور از اتحادیه اروپا راهی بروکسل شود و فردا با مقامات این اتحادیه به گفتگو بنشیند. ترزا می در ادامه تلاش برای بازکردن گره برگزیت در ایرلند شمالی به سر می برد.
توافق درباره مرز ایرلند شمالی با جمهوری ایرلند پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به چالش بزرگ اجرای برگزیت و گره کور آن مبدل شده است. این در حالی است که مهلت تعیین شده برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا 29 مارس یعنی 9 فروردین 1398 به پایان می رسد و فقط پنجاه روز تا آن زمان باقی مانده است.
 

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو