وجود بیش از ۵‌میلیون دیابتی در ایران - سلامت نیوز | نیوز پارسی

وجود بیش از ۵‌میلیون دیابتی در ایران

بازدید: 10

تاریخ: 1397/10/24

ساعت: 22:28


وجود بیش از ۵‌میلیون دیابتی در ایران

سلامت نیوز: در حال حاضر ۵‌میلیون و ۲۰۰‌هزار مبتلا به دیابت در کشور زندگی می‌کنند. دبیر نخستین همایش شبکه ملی پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر با اعلام این خبر و با بیان این‌که ما عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر را می‌شناسیم، گفت: «می‌دانیم که این بیماری‌ها تا ۸۰‌درصد قابل پیشگیری هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شهروند ،به‌عنوان مثال بیماری مانند دیابت تا ۸۰‌درصد قابل پیشگیری است. حال مشکل کجاست که این بیماری بیشترین میزان مرگ‌ومیر را موجب می‌شود؟»

او با اشاره به شکل‌گیری شبکه ملی پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر در کشور ادامه داد: «برای پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر آموزش و اطلاع‌رسانی بسیار حایز اهمیت است.

حال این آموزش و اطلاع‌رسانی باید در بخش‌هایی انجام شود؛ نخستین بخش مردم هستند که باید آگاهی‌های لازم درباره خودمراقبتی را به آنان داد، حتی مدارس هم آموزش‌های خودمراقبتی را ارایه نمی‌دهند. به‌عنوان مثال بچه‌ها در مدرسه تنها یک زنگ ورزش در هفته دارند که کافی نیست.

دومین بخش آموزش‌ها باید به کسانی داده شود که درگیر چنین بیماری‌هایی هستند. این همان پیشگیری ثانویه است و فرد می‌تواند از ایجاد عوارض بیشتر بیماری پیشگیری کند.»

برچسب ها: دیابت

مطالب مشابه