ورود سامانه بارشی جدید به استان زنجان; بارندگی‌های سنگین در راه است - تسنیم | نیوز پارسی

ورود سامانه بارشی جدید به استان زنجان; بارندگی‌های سنگین در راه است

منبع: تسنیم

بازدید: 4

تاریخ: 1398/1/9

ساعت: 23:21


سرپرست اداره‌کل هواشناسی استان زنجان گفت: موج نخست سامانه جدید وارد استان شده و موج دوم از روز یکشنبه استان زنجان را فرا می‌گیرد و سبب بارندگی‌های سنگین می‌شود.

ورود سامانه بارشی جدید به استان زنجان; بارندگی‌های سنگین در راه است

به گزارشخبرگزاری تسنیماززنجان, بارش باران در روزهای یکشنبه و دوشنبه در استان زنجان تشدید می‌شود.

در روزهای آینده دو موج بارشی استان زنجان را فرا می‌گیرد که موج نخست وارد استان شده و بر اساس اطلاعیه هواشناسی استان زنجان تا شنبه شب بارش باران در بیشتر مناطق استان پیش بینی می‌شود. این سامانه در مناطق مختلف استان قابلیت بارشی به میزان 2 تا 8 میلی متر خواهد داشت.

موج دوم از ظهر یکشنبه منطقه را فراگرفته و موجب بارندگی های سنگین از جمله گاهی به صورت رگبار، رعدوبرق و در مناطق مستعد تگرگ تا ظهر دوشنبه می‌شود.

بر اساس اعلام هواشناسی استان زنجان بارش قابل انتظار برای این سامانه 10 تا 40 میلی متر برآورد می‌شود.

این موج می‌تواند سبب آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها شود. فعالیت این سامانه با وزش بادهای شدید نیز همراه خواهد بود. سرعت وزش باد 40 تا 60 کیلومتر بر ساعت پیش بینی می‌شود و در برخی مناطق شدت وزش باد بیش از 72 کیلومتر بر ساعت انتظار می‌رود.

فعالیت این سامانه از بعد از ظهر روز دوشنبه به تدریج کاهش یافته ولی بارندگی‌های پراکنده تا روز سه شنبه در منطقه پیش بینی می‌شود.

مدیرکل بحران استان زنجان نیز با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به استان گفت: با توجه به وزش باد شدید و پیش‌بینی وقوع کولاک از هموطنان در خواست می‌شود در صورت تردد در راه‌های کوهستانی زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

علی باقری افزود: با توجه به میزان بارش‌ها  امکان آبگرفتگی معابر  و احتمال سیلابی شدن  و طغیان رودخانه‌ها وجود دارد که از این رو به دامداران توصیه می‌شود از چرای دام در دره‌های عمیق، حاشیه رودخانه‌ها و ورود به کوهستان‌ها در طی این سه روز اجتناب کنند.

وی از هموطنان خواست از اطراق در حاشیه رودخانه‌ها به جد خوداری کنند و توصیه می‌شود تا در صورت امکان از سفر‌های غیر ضروری پرهیز کنند.

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


استقلال جهان هند سامسونگ اپل خبرگزاری حوزه موبایل لیبی سودان نقاشی نوآوری لاستیک تکنولوژی عباس عبدی سید حسین حسینی کوالکام بمب سیدمهدی رحمتی روغن موتور رنگ آمیزی آسانژ آلرژی در نوزادان همایش دکترین مهدویت مرکز فقهی ائمه اطهار عفونت در نوزادان Brad Pitt واکسن نوزادان عکس هایی از زندگی کاری کارگر سنگ تراش لرستانی تصاویری جالب از کوچک ترین مرد جهان زنی با پاهای ۷۰ کیلو گرمی عکس تصاویری از عشق گربه به طوطی محمد علی یحیوی ترسناک ترین آسانسور جهان عکس عکسهای جالب هنرنمایی های زیبا و دیدنی با موتور ساختار مغز دخترا کشف شد عکس عکسهای دیدنی از گاو تک شاخ و 3 شاخ عجیب ترین زمین فوتبال عکس عکسهای جالب و دیدنی روز 18 خرداد 1390 عکس‌هایی از فیلم گشت ارشاد خبر مهم آنجلینا جولی معتاد شد عکس عکس های افراد معروف در فرودگاه ها عکسهایی از مراسم عروسی هیفا وهبی آخر عاقبت تام و جری مثل میگ میگ معلوم شد عکس عکس هایی از چپ‌ دست‌ های معروف سینمای هالیوود مصاحبه یحیوی تصاویر جالب و دیدنی از مجسمه های شنی عکس های زیبا ترین زنان جهان ساخت قاب عکس نقاشی جنگل نقاشی عقاب نقاشی کبوتر نقاشی طاووس نقاشی قو ایمنی در نوزادان

به روایت تصویر


به روایت ویدئو