وزیر بهداشت: سیل ۴۵ قربانی در کشور گرفت - فرارو | نیوز پارسی

وزیر بهداشت: سیل ۴۵ قربانی در کشور گرفت

منبع: فرارو

بازدید: 2

تاریخ: 1398/1/9

ساعت: 23:52


بارش باران بی سابقه و جاری شدن سیل در کشور تاکنون ۴۵ قربانی داشته است.

وزیر بهداشت: سیل ۴۵ قربانی در کشور گرفت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بارش باران بی سابقه و جاری شدن سیل در کشور تاکنون ۴۵ قربانی داشته است.

به گزارش ایرنا سعید نمکی روز جمعه درنشست ستاد مدیریت بحران استان لرستان در سالن جلسات استانداری اظهار داشت: لرستان با وحدت و همدلی توانست یکی از مراحل سخت را پشت سر بگذارد چرا که بارش باران در این استان بی سابقه بوده است.

وی افرود: بارش باران در اوج خشکسالی‌ها در کشور رخ داد و همه بدون کوچکترین نگاه سیاسی در کنار هم و با همدلی توانستند از مشکلات سیلاب عبور کنند.

به گفته وی برغم گستردگی سیلاب تاکنون یک مورد بیمار حاد عفونی گزارش نشده است و این امر از افتخارات جمهوری اسلامی است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: با کمک بنیاد مسکن ۱۵۰ میلیون ریال وام بلاعوض و ۳۵۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت به آسیب دیدگان پرداخت می‌شود.

نمکی ادامه داد: همچنین بابت هرهکتار از اراضی کشاورزی ۲۰ میلیون ریال و هرهکتار از باغات ۵۰ میلیون ریال پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دولت در یکی از سخت‌ترین شرایط اجرایی است، گفت: سال ۹۸ سال مصارف معلوم و منابع نامعلوم است همچنین دولت علیرغم فشار‌ها سعی دارد مسائل سیل را در اسرع وقت پرداخت کند.

وی اضافه کرد: رییس جمهور اعلام کرده که به لرستان سفر می‌کند و در اولین فرصت این اتفاق خواهد افتاد چراکه شخص دکتر روحانی علاقه به سفر به لرستان را داشته که از نزدیک با مشکلات سیل اخیر آشنا شود.

نمکی بیان کرد: دغدغه رییس جمهور این است که نقاط کمتر برخوردار از برخورداری بهره‌مند شوند و این استان را کاملا استان مستحق به این موضوع می‌داند.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو