چاپ چهل و هشتم خاطرات سفیر روانه بازار شد - مهر | نیوز پارسی

چاپ چهل و هشتم خاطرات سفیر روانه بازار شد

منبع: مهر

بازدید: 6

تاریخ: 1397/12/26

ساعت: 15:44


کتاب «خاطرات سفیر» نوشته نیلوفر شادمهری به تازگی برای چهل و هشتمین بار تجدید چاپ و روانه بازار نشر کشور شد.

چاپ چهل و هشتم خاطرات سفیر روانه بازار شد

به گزارشخبرگزاری مهر، کتاب «خاطرات سفیر» به روایت خانم نیلوفر شادمهری با نگارشی صمیمی و ساده، خواننده را به خوابگاهی در پاریس می‌برد و او را با رویدادها، تجربه‌ها و خاطراتش شریک می‌کند.

«خاطرات سفیر» خاطرات دختر مسلمانی است که در کشور فرانسه، هرچند برای ادامه‌ی تحصیل در مقطع دکتری حضور دارد اما سفیری شده است برای دفاع از حقیقت اسلام. مواجهه‌ی او با آدم‌های مختلف و اتفاقات متفاوت این خاطرات را جذاب‌تر می‌کند، از قبول نشدنش در بهترین دانشگاه فرانسه تنها به دلیل حجابش و دست ندادن با سرشناس‌ترین اساتید مرد تا برگزاری دعای عهد در اتاق خوابگاه و خواندن دعای کمیل برای «یک سلیمالنفس».

شادمهری در این کتاب، حدود سی خاطره را به رشته‌ی تحریر درآورده و توضیح نیز داده‌اند که این مجموعه در واقع بخش اندکی از تمام خاطرات ایشان است و ابراز امیدواری کردهاندبتوانند فصل‌های بعدی این کتاب را نیز بنویسند.

بارزترین موضوع این کتاب حجاب است و اینکه نیلوفر شادمهری چگونه باید با مردان مواجه شود و این موضوع به تناوب تا آخر کتاب همراه با تجربیات مختلف نویسنده، خواننده را با خود همراه می‌کند آن‌چنان‌که موضوع کناری حجاب یعنی دست دادن با مردان تذکر داده می‌شود و صد البته به نوع پوشش دانشجویان فرانسوی یا غیر فرانسوی و نیز مردم فرانسه نقد وارد می‌کند کهخببی‌راه هم نمی‌رود و پذیرفتنی است.

گفتنی است رهبر انقلاب چندی پیش در جریان یکی از دیدارها گفتند: «کتاب خاطرات سفیر را توصیه کنید که خانم‌هایتان بخوانند.»

لازم به ذکر است چاپ چهل و پنجم کتاب خاطرات سفیر در ۲۲۴ صفحه با تیراژ ۲۵۰۰ نسخه چاپ و منتشر شد.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو