چه بلایی بر سر هزاران کودک مفقودی در آمریکا می آید؟ + آمار - رکنا | نیوز پارسی
چه بلایی بر سر هزاران کودک مفقودی در آمریکا می آید؟ + آمار

چه بلایی بر سر هزاران کودک مفقودی در آمریکا می آید؟ + آمار


منبع: رکنا

بازدید: 2

تاریخ: 1397/12/26

ساعت: 17:17


رکنا: جالب است که مادر و پدر هایلی برنز، دختری که در ۱۶ سالگی از خانه فرار کرده بود، می‌گویند برای او گوشی تلفن همراه نخریده‌اند اما باز هم احساس می‌کرده‌اند که او به طریقی با غریبه‌ها ارتباط داشته است.

به گزارش رکنا،هایلی برنز دختر ۱۶ ساله آمریکایی به مدت ۱۲ ماه گم شده بود و نهایتاً در خانه یک مرد ۳۱ ساله به نام مایکل پیدا شد. او ژوئن ۲۰۱۶ میلادی از خانه‌اش در کارولینا بیرون رفته بود و دیگر برنگشته بود تا اینکه مشخص شد در خانه‌ای واقع در جورجیا بوده است.

این یکی از ۴۶۵ هزار و ۶۷۶ موردی است که در سال ۲۰۱۶ میلادی به پلیس فدرال پیرامون کودک‌های گم‌شده گزارش شده است. بررسی پرونده‌های سال ۲۰۱۸ میلادی نشان می‌دهد ۹۲% از این کودکان، خودشان از خانه رفته‌اند، به این قصد که برنگردند و تنها ۵% ربوده شده‌اند. یک کودک در چه شرایطی و به چه امیدی از خانه خود دل می‌کَنَد؟ یک دوست در شبکه‌های اجتماعی.

یو. اس. اِی تودی به نقل از نانسی مک‌برایب مدیر مرکز کودکان گم‌شده در فلوریدا که روی بیش از ۲۰ هزار پرونده کار کرده و با خانواده کودکان گفتگو کرده، نوشته است ویژگی مشترکِ کودکانی که در این مدت از خانه رفته‌اند، استفاده از فناوری‌های نوین ارتباطی بوده است.

جالب است که مادر و پدر هایلی برنز، همان دختری که در ۱۶ سالگی از خانه فرار کرده بود، می‌گویند برای او گوشی تلفن همراه نخریده‌اند، اما باز هم احساس می‌کرده‌اند که او به طریقی با غریبه‌ها ارتباط داشته است.

مک‌برایب می‌گوید «فناوری مزایای خود را دارد، اما ممکن است ریسک هم داشته باشد… این مهم است که والدین کاملاً در زندگی کودکان‌شان حضور داشته و از آن با خبر باشند… و برای آن‌ها در مورد خطراتی که ممکن است از دنیای مجازی به دنیای واقعی منتقل شود و برای آن‌ها رخ دهد صحبت کنند»، زیرا در هر صورت نمی‌توان فرزندان را به کلی از وسایل ارتباطی نوین محروم نگه داشت، بگذریم که گاهی حمل گوشی اتفاقاً می‌تواند در مکان یابی کودکِ گم‌شده به پلیس کمک کند.

چری کودک ۸ ساله آخرین بار وقتی دیده شد که می‌خواست سوار سرویس مدرسه شود، در ۱۹۸۵ میلادی. حالا اگر پیدا شود شاید شبیه تصویر سمت راست باشد.

دیوید فینکلور مدیر مرکز جستجوی جرائم علیه کودکان در نیوهمپشایر اضافه می‌کند «وقتی روابط والدین با کودکان تضعیف می‌شود، خطرات پا به میدان می‌گذارند».

آمار سال‌های اخیر در ایالات متحده نشان می‌دهد به آهستگی از تعداد گزارش‌ها به اف‌بی‌آی در مورد کودکان فراری و گم‌شده کاسته می‌شود. رقم گزارش کودکان فراری و گم‌شده در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۴۶۴ هزار و در سال ۲۰۱۸ به ۴۲۴ هزار رسیده است و اف‌بی‌آی مدعی است مجموعاً ۳۲ هزار و ۱۲۱ آمریکاییِ زیر ۱۸ سال همچنان به عنوان گم‌شده یا فراری ثبت شده‌اند.

مرکز ملی کودکان گم‌شده در آمریکا (NCMEC) که یک مرکز خصوصی است طی ۳۴ سال گذشته در بازگرداندن ۲۹۰ هزار مورد از کودکان به خانواده‌هایشان کمک کرده است. آن‌ها در یک حرکت داوطلبانه و با تجزیه و تحلیل ۱۶۲۰۰ پرونده کودک ربایی توانستند سرویس ابلاغ عمومی وایرلس در مواردِ فوریِ کودک‌ربایی راه‌اندازی کنند که از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۷ میلادی به نجات ۸۹۷ کودک انجامیده است.

علاوه بر کودکانِ گم‌شده، آمار سواستفاده جنسی از کودکان در آمریکا نیز بسیار نگران‌کننده است. در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۸.۴ میلیون گزارش در این زمینه رسیده است که NCMEC تنها در شناسایی و نجات ۱۶۷۰۰ کودک و ۱۲۵ هزار متجاوز جنسی موفق بوده است.

سرنوشت نامعلوم کودکان در ایالات متحده / چرا سالانه هزاران کودک در آمریکا گم می‌شوند؟

برخی از پرونده‌های کودک‌ربایی چندین سال تا رسیدن به نتیجه در جریان بوده است و برخی هنوز باز است:

ایتان کودک شش ساله در سال ۱۹۷۹ میلادی در نیویورک‌سیتی ربوده شد و مردی به نام هرناندز در سال ۲۰۱۷ میلادی مردی را به جرم دزدیدن و قتل او به ۲۵ سال زندان محکوم کرد.

آدام کودک فلوریدایی در سال ۱۹۸۱ میلادی در یک فروشگاه بزرگ ربوده شد و دو هفته بعد سرِ جداشده‌اش در یک کانال واقع در ۱۲۰ مایلیِ آخرین محلی که دیده شده بود، پیدا شد. سال ۲۰۰۸ میلادی یک مرد را که در سال ۱۹۹۶ میلادی در زندان مرده بود را به عنوان قاتلِ آدام معرفی کردند و پرونده بسته شد.

چری کودک ۸ ساله در سال ۱۹۸۵ ربوده شد و تا کنون هیچ سرنخی در پرونده او به دست نیامده است.

شاون کودک ۱۱ ساله در سال ۲۰۰۲ دزدیده شد و سال ۲۰۰۷ پس از یافتن شاون، کودک‌ربا به حبس ابد محکوم شد.

الیزابت دختر ۱۴ ساله در سال ۲۰۰۲ میلادی از خانه‌اش دزدیده شد و در سال ۲۰۱۱ میلادی برایان به جرم دزدیدن او به حبس ابد محکوم شد.

ریلیا کودک ۴ ساله سال ۲۰۰۲ میلادی در فلوریدا ربوده شد و فردی به نام گراهام در سال ۲۰۱۳ میلادی به جرم ربودن، آزار و اذیت و قتل وی به ۵۵ سال حبس محکوم شد.

لارا و کریستال سال ۲۰۰۵ در ایلینویز ربوده شدند ۵ سال بعد یک مرد را به جرم تجاوز به آن‌ها و قتل‌شان به حبس ابد محکوم کردند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

منبع: مشرق

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


فیلم فضای مجازی تلویزیون زنان والیبال بیماری یورو سردار آزمون ویدیو نوروز پزشک بارداری عادل فردوسی پور سقط جنین سیلاب انیمیشن شیر مادر عفونت اوکراین قاعدگی ناباروری ترکیب رسمی استان گلستان علی ضیا زایمان زودرس لینک مستقیم گنبدکاووس روانشناس امروز تولد کیه عکس نوشته مرزبان dlroozane عصر جدید تهوع علی فروغی دانلود روزانه آق قلا لینک مستقیم 2 کمکی دانلود انیمیشن با لینک مستقیم دانلود انیمیشن نیروی زمینی سپاه دانلود رایگان انیمیشن دانلود انیمیشن دوبله فارسی سقط یورو 2020 سیل گلستان سردار پاکپور فوتونیوز دانلود انیمیشن جدید علیخانی گروهک جیش الظلم فوتونیوز تابناک Asemooniportal دانلود انیمیشن دوبله فارسی 2018 و 2019 شبکه سوم سیما کروموزوم مقدماتی یورو 2020 شیر دادن به نوزاد لوپوس فلج مغزی دانلود رایگان انیمیشن با لینک مستقیم طنز نوشته های خنده دار روز مرد کورتاژ کردن جوک های خنده دار هفته دهم بارداری زرد شدن پوست پرتغال-اوکراین مقدماتی یورو بیلی روبین خون هفته 38 بارداری 23 مارس دانلود انیمیشن 2017 کند ذهنی فوتونیو تابناک مراقبت های کورتاژ عوارض کورتاژ خطرات کورتاژ عکس نوشته های غمگین فیبرم درمان زردی در نوزادان بیلی روبین نوزاد 3 فروردین دانلود انیمیشن مدرسه خرگوش ها 2017 دوبله فارسی دانلود انیمیشن دوبله فارسی 2017 و دانلود انیمیشن مدرسه خرگوش ها دانلود انیمیشن مدرسه خرگوش ها دوبله فارسی دانلود بهترین انیمیشن های ویژه برنامه تحویل سال عکس عاشقانه برای پروفایل فرهادقائمی علائم زردی در نوزادان زردی در نوزادان چیست زردی در نوزادان نارس عوارض زردی در نوزادان جوک های خنده دار و باحال

به روایت تصویر


به روایت ویدئو