کارشناسان: رشد بورس ادامه می یابد - شبکه خبر | نیوز پارسی

کارشناسان: رشد بورس ادامه می یابد

منبع: شبکه خبر

بازدید: 4

تاریخ: 1398/1/27

ساعت: 01:38


کارشناسان: رشد بورس ادامه می یابد کارشناسان معتقدند بورس به رغم تحریم ها و به دلیل اشباع شدن بازارهای موازی به رشد خودش ادامه خواهد داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،   مهدی رباطی کارشناس بازار سرمایه در برنامه گفتگوی 18:30 درباره ورود نقدینگی به بورس و رشد شاخص ها گفت: دلیل استقبال سرمایه گذاران از بورس این است که سرمایه گذاران احساس کرده اند که احتمالا دولت اجازه دهد متغیرهای اقتصادی،  واقعی رفتار کنند یعنی با نرخ ارز و ساز و کارهای بورس کالا دستوری برخورد نشود. 
 
این کارشناس سرمایه گفت: دخالت های دولت و شرایط اقتصادی باعث شده که الان بشود شرکت ها را به یک دهم و یا یک بیستم ارزش واقعیشان بخرند. 
 
 رباطی با اشاره به بحث تحریم ها گفت: تحریم ها قطعا تاثیراتی دارد ولی گزارش های شرکت ها نشان می دهد که شرکت ها کماکان می توانند به فعالیتشان ادامه دهند و شرکت های تولیدی اگرچه با افتی 20 تا 30 درصدی و با 70 درصد ظرفیتشان کار می کنند و فروش دارند بالاخره شرکت ها راه های جدید فروش و دور زدن تحریم ها را یاد گرفته اند. 
 
رحمان بابازاده دیگر کارشناس سرمایه نیز رشد رونق بازار سرمایه و شاخص بورس را  ادامه دار دانست و گفت: بازارهای رقیب مثل بازار سکه و ارز و مسکن دیگر اشباع شده اند و بیشتر از این به نظر می رسد که ظرفیت رشد ندارند برای همین است که سرمایه گذاران به بورس اقبال کرده اند و نقدینگی به سمت بورس آمده است.
 
بابازاده هجوم سرمایه را به بورس مثبت دانست که به جایی آسیب نمی زند و افزود:  با محدود شدن واردات تولیدات داخل رونق می گیرد و این فرصت خوبی برای شرکت های داخلی است.
 
این خبر تکمیل می شود...

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو