کاهش رشد اقتصادی ١٩ کشور منطقه یورو/ تشدید ابهامات از تجارت جهانی - طلا | نیوز پارسی

کاهش رشد اقتصادی ١٩ کشور منطقه یورو/ تشدید ابهامات از تجارت جهانی

منبع: طلا

بازدید: 11

تاریخ: 1397/11/21

ساعت: 15:35


کاهش رشد اقتصادی ١٩ کشور منطقه یورو/ تشدید ابهامات از تجارت جهانی
از اینستاگردی سایت طلا دیدن فرمایید. آخرین مدل ها و مصنوعات طلا و جواهر

 کمیسیون اروپا، پیش‌بینی رشداقتصادی خود را برای ۱۹ کشوری که از یورو استفاده می‌کنند کاهش داد و در بیانیه‌ای اعلام کرد حتی این مقدار کاهش داده شده هم به علت وضعیت نامشخصاقتصاددنیا که ناشی از کند شدن رشداقتصادی چین و تضعیف تجارت جهانی است، در معرض خطر قرار دارد.

حالا کمیسیون اروپا پیش‌بینی می‌کند که رشداقتصادی این منطقه که قبلا ۱.۹ درصد پیش‌بینی شده بود، به ۱.۳ درصد کاهش پیدا کند. همچنین تخمین زده شد که رشداقتصادی منطقه یورو در سال گذشته ۱.۹ درصد باشد، درحالی‌که در سال ۲۰۱۷ به بالاترین میزان ۱۰ ساله خود رسیده و ۲.۴ درصد شده بود.

در این گزارش آمده است: سطح بالایی از ابهامات، چشم‌اندازاقتصادی جهان را در بر گرفته است. تنش‌های تجاری، که حالا مدتی است به حال‌وهوای بازارها فشار وارد می‌کند، اندکی کاهش یافته‌اند اما هنوز بخش زیادی از نگرانی را تشکیل می‌دهند.

همچنین گزارش کمیسیون اروپا می‌گوید:اقتصادچین احتمالا از آن‌چه پیش‌بینی شده بود شدیدتر کند خواهد شد و بازارهای مالی جهان و بسیاری از بازارهای درحال ظهور، بیشتر در معرض آسیب‌های ناشی از تغییرات ریسک‌پذیری و پیش‌بینی رشداقتصادی قرار دارند.

معاون کمیسیون اروپا، والدیس دومبورفسکیس، هم می‌گوید: احتمال خروج بی‌برنامه انگلستان از اتحادیه اروپا هم وضعیت نامشخص‌تری برای این قاره به وجود آورده است.

کمیسیون اروپا تاکید می‌کند که واقعا نمی‌توان پیش‌بینی کرد که هر کدام از این مشکلات، شامل برگزیت و جنگ تجاری چین-آمریکا و بازارهای تجاری، چه آینده‌ای خواهند داشت و تاثیر زیان‌بار آنها تاچه حد خواهد بود.

همچنین طبق این گزارش، سلامتاقتصادآلمان هم به یک نگرانی مهم تبدیل شده است. رشداقتصادی آلمان در سال ۲۰۱۹، که قبلا ۱.۸ درصد پیش‌بینی شده بود، با کاهش شدید رشد صادرات و مصرف ناامیدکننده داخلی، به ۱.۱ درصد کاهش داده شد.