کاهش وزن سریع با این چند ماده غذایی | رژیم غذایی - آکاایران | نیوز پارسی
کاهش وزن سریع با این چند ماده غذایی  | رژیم غذایی

کاهش وزن سریع با این چند ماده غذایی | رژیم غذایی


منبع: آکاایران

بازدید: 3

تاریخ: 1398/1/26

ساعت: 19:35


 

کاهش وزنسریع با این چند ماده غذایی
اضافه وزنهمواره معضلی برای بسیاری از مردم بوده است. راه های زیادی برایکاهش وزنسریع وجود دارد، اما اگر بدانید بدون کم کردن مقدار وعده های غذایی هم می توانید با سرعت و راحتی بیشتری، بهکاهش وزنخود کمک کنید، مطمئناً دیگر گرسنگی‌های بی مورد را تحمل نمی کنید.

 

در ادامه مطلب غذاها و سبزیجات خوشمزه و خوش رنگی را به شما معرفی می کنیم تا بدون محدودیت در خوردن و نگرانی ازافزایش وزن، آنها را جایگزین غذاهای دیگر نمایید.

 

گریپ فروت
در میان تمامی خوردنی‌ها،گریپ فروتیکی از مشهورترین میوه هایی است که منجر کاهش وزن سریع می‌شود. البته تاثیر این میوه بر رویکم کردن وزن، در تحقیقات علمی هم به اثبات رسیده است. افرادی کهوعده غذاییخود را با نیمی از یکگریپ فروتشروع می‌کنند، به مراتب بهتر و بیشتر از سایرین وزن کم می‌کنند.

 

ماست
ماست از غنی ترین محصولاتی است که از لبنیات به دست می آید. این محصول سبکسرشار از کلسیماست که علاوه بر جذب سریع، منجر به کاهش سرعت دراضافه وزنمی شود.

تخم مرغ
اگر به فکر یه صبحانه ی سبک وچربی سوزهستید، بهتر است به جای خوردن پن‌کیک، تخم مرغ بخورید. طبق مطالعات انجام شدهخوردن تخم مرغبه هنگام صبحانه منجر به گرسنگی دیر هنگام می شود و زمان بین صبحانه و وعده های بعدی را افزایش می دهد.


پسته
ممکن است تصور کنید که تنقلات عامل چاقی هستند، اما پسته از این قاعده مستثنی است. البته اکثر آجیل ها، همانند پسته مقادیر زیادی فیبر وپروتئین هاسیرکننده دارد، که در علاوه بر تامین نیازهای بدن، منجر بهکم اشتهاییمی شود.درنتیجه باعث کاهش وزن سریع میشود.

 

غلات سبوس‌دار
پس از این به بعد خوردن غلات معمولی را متوقف کرده و غلاتسبوس داررا به جای آنها استفاده کنید. تحقیقات نشان داده خوردن غلاتسبوس داردر کاهش وزن سریع بسیار تاثیر گذار عمل می‌کند. برنج، جو ی خرد شده، انواع حبوبات و غلات به همراه سبوس، نان گندم و حتی ماکارونی از جمله مواردی هستند که در این دسته قرار می‌گیرند.


آووکادو
این میوه که طعمی شبیه سرشیر دارد، می‌تواند همانند یککمربند لاغریدور کمرشما را کوچک کند. تحقیقات ثابت کرده که این میوه حاوی یکچربی اشباعنشده است که منجر به ترشح هورمونی به نام لپتین در بدن می‌شود. به هنگام ترشح این هورمون، مغز تصور می‌کند که شما سیر شده اید و بنابراین از غذا خوردن دست می‌کشید.


قارچ
قارچ، جایگزینی مناسب، خوشمزه و کم‌کالری برای گوشت است که می‌تواند تاثیر شایانی در کاهش وزن شما داشته باشد. در صورتی که بتوانید این غذا را در وعده‌های غذایی خودجایگزین گوشتنمایید، تقریباً در هروعده غذاییحدود ۴۲۰ کالری اضافه را از بدن خود دور نگه داشته اید.


روغن زیتون
استفاده ازروغن زیتوندر هنگام پخت برخی غذاها و آماده کردن سالادها، درکم کردن وزنموثر است. درروغن زیتونیک ترکیب اشباع نشده به نام اولئیک اسید وجود دارد که در صورتی که به همراه غذا خورده شود، طی یک عملیات پیچیده‌ی شیمیایی، مغز شما را همانندآووکادوفریب می‌دهد. نهایتاً شما تصور می‌کنید که سیر شده‌اید و غذا خوردن را متوقف می‌کنید.


فلفل قرمز
اضافه کردن مقداری فلفل، نه تنها طعم غذای شما را بهبود می‌بخشد، بلکه منجر به تاثیر در عادت تغذیه وکاهش وزنشما نیز می‌شود. مقداری فلفل هندی و یافلفل قرمزمی‌تواند در انجام این امر موثر باشد. فلفل‌های قرمز ماده‌ای به نام کپسایسین را شامل می‌شوند که باعثکم اشتهاییو همچنین خوردن غذای کمتر می‌گردند. خوردنفلفل شیریننیز می‌تواند تا حدی به این امر کمک کند.


باقلا
باقلا سرشار از پروتئین و فلاونوئیدها است. در یک دوره مطالعاتی چهارده ساله مشخص شده که این دانه‌های سبز رنگ٬ آنتی‌اکسیدانی خاص در خود دارند که مانع ازتجمع چربیو در نهایت باعثکاهش وزن سریعمی‌شوند.


برنج به همراه سبزیجات
برخی سبزیجات همانندکلم بروکلی، هویج، کلم پیچ و … که حاوی مقادیر بالای فیبر هستند، مشخصاً منجر به کاهش جذب کالری اضافی برنج می‌شوند. اما این همه ی ماجرا نیست. بر طبق تحقیقات، اضافه کردن سبزیجات به برنج، منجر به تسهیل و تسریع تخلیه ی معده می‌شود. در نهایت، شما مدت زمان بیشتریاحساس سیریمی‌کنید. در یک مطالعه مشخص شده، افرادی که به هنگام نهار، به همراه برنج خود، سبزیجات بیشتری مصرف کرده‌اند، به هنگام شام، اشتهای کمتری داشته و کمتر غذا می‌خورند.درنتیجه باعثکاهش وزن بدنشما میشود.

منبع:salemzi.com

گردآوری سلامت اکاایران

مطالب مشابه