به گزارش افکارنیوز،

شریفیان مدیر گروه داخلی و مسئول بخش بیماری‌های سرطان بیمارستان امام خمینی گفت: برخی بیماری‌ها که هزینه‌ای بالا به بهداشت درمان تحمیل می‌کنند، با واکسیناسیون قابل پیشبینی هستند، اما در کشور ما واکسیناسیون بزرگسالان مغفول مانده است.

وی ادامه داد: با واکسیناسیون بالغین می‌توان هزینه بستری  بیماران بالغ به ویژه مبتلایان به بیماری‌های خونی، سرطانی و پیوندی را کاهش داد.

کدام بیماران باید حتما واکسن های بزرگسالان را تزریق کنند

این متخصص بیماری‌های سرطانی و عفونی اظهار کرد:  اهمیت واکسیناسیون در بالغین به ویژه بیماران دیابتی، تالاسمی، هموفیلی، سرطانی و پیوندی روز به روز بیشتر می‌شود؛ همچنین به بیماران قلبی، عروقی، تنفسی و ریوی و مبتلایان به نقص ایمنی توصیه می‌شود واکسن آنفولانزا را تزریق کنند.

شریفیان افزود: بسیاری از بیماران به دلیل نقص ایمنی و ابتلا به برخی بیماری‌ها که با واکسن قابل پیش‌بینی هستند در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند، از این رو تصمیم گرفتیم کتابچه‌ای منسجم از واکسیناسیون بزرگسالان تدوین کنیم.

مدیر گروه داخلی علوم پزشکی تهران ادامه داد: در این کتاب واکسن‌هایی که هزینه اثربخشی خوبی دارند، معرفی شده است تا متخصصان با تجویز آنها برای بزرگسالان به ویژه بیماران خاص به پیشگیری از برخی از بیماری‌های عفونی کمک کنند.