کشت محصولات گلخانه ای در استان قزوین توسعه می یابد - مهر | نیوز پارسی
کشت محصولات گلخانه ای در استان قزوین توسعه می یابد

کشت محصولات گلخانه ای در استان قزوین توسعه می یابد


منبع: مهر

بازدید: 10

تاریخ: 1397/11/17

ساعت: 21:50


قزوین- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: با برنامه ریزی انجام شده و به منظور مدیریت منابع آبی و کاهش هزینه ها طرح توسعه کشت واحدهای گلخانه ای در استان شتاب می گیرد.

به گزارش خبرنگارمهر، فاطمه خمسه در هنگام بازدید استاندار قزوین، محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس، امام جمعه، فرماندار و
مدیران کل استان از یک واحد گلخانه تولید توت فرنگی در شهرستان آبیک اظهارداشت: با دستورالعمل ابلاغی متقاضیان توسعه طرح های گلخانه ای در کمترین زمان می توانند مجوز دریافت کنند.

وی افزود: توسعه کشت محصول در فضای بسته یا گلخانه ای از اولویت های مهم سازمان جهاد کشاورزی است و در حال حاضر ۸۱ واحد گلخانه ای با وصعت ۴۵ هکتار در استان راه اندازی و فعال شده که امسال با برنامه ریزی انجام شده سطح گلخانه های استان افزایش می یابد.

خمسه گفت: در حال حاضر سالانه بیش از ۸۱۰۰ تن محصولات گلخانه ای در استان تولید می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین همچنین امسال ۱۱۵ هکتار متقاضی احداث سایه بان در استان ثبت شده است.

خمسه بیان کرد: محصولات واحدهای گلخانه ای بازار خوبی در خارج از کشور دارد که می تواند در افزایش صادرات بخش کشاورزی موثر باشد.

وی یادآورشد: با توجه به وضعیت منابع آبی و همچنین برای اقتصادی کردن تولیدات بخش کشاورزی باید به سمت روش های نوین تولید محصول بویژه روش تولید گلخانه ای حرکت کنیم.

خمسه تصریح کرد: با تشکیل جلسات متعدد با دستگاههای ذیربط تلاش می کنیم موانع موجود در مسیر توسعه گلخانه های در استان بسرعت برطرف شود.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو