کمربندی که در روز‌های گرم تابستان شما را خنک می‌کند - شفا آنلاین | نیوز پارسی

کمربندی که در روز‌های گرم تابستان شما را خنک می‌کند

بازدید: 8

تاریخ: 1398/1/9

ساعت: 22:28


این وسیله به صورت کمربند زیر لباس قرار می‌گیرد و می‌توان روی آن هر لباس دیگری اعم از تی‌شرت، مانتو و پیراهن را پوشید و سپس کمربند را روشن کرد و جریان هوا را در داخل آن بوجود آورد

کمربندی که در روز‌های گرم تابستان شما را خنک می‌کند
شفا آنلاین>سلامت>یکی از محققان موفق به تولید کمربندی شده است که به سیستم تهویه هوا متصل است و در روزهای تابستان سبب خنک کردن افراد می‌شود.

به گزارششفا آنلاین:۷ فروردین ساعت ۱۲:۳۰ / کمربندی که در روز‌های گرم تابستان شما را خنک می‌کند، گروهی از محققان موفق به طراحی و ساخت لباسی شگفت‌انگیز شده‌اند که در آن سیستم تهویه هوا به کار رفته است و در روز‌های گرم تابستان شما را خنک می‌کند.

حسین زارعی دانشجو و مخترع دانشگاه هرمزگان که موفق به طراحی و ساخت این کمربند خنک کننده شده است اظهار کرد: ما موفق به طراحی لباسی شده‌ایم که می‌تواند هوای درون لباس را خنک کند.
کمک به شاغلانی که در شرایط آب و هوایی گرم هستند

وی ادامه داد: این وسیله به صورت کمربند زیر لباس قرار می‌گیرد و می‌توان روی آن هر لباس دیگری اعم از تی‌شرت، مانتو و پیراهن را پوشید و سپس کمربند را روشن کرد و جریان هوا را در داخل آن بوجود آورد.

این محقق کشورمان بیان کرد: بسیاری از افراد در شرایط آب و هوایی بسیار گرم مانند صنایع نفت و گاز و کشتی‌سازی کار می‌کنند و این کمربند می‌تواند برای آنان بسیار مناسب باشد و آن ها را از هوای گرم نجات دهد.

زارعی یادآوری کرد: هدف ما در طراحی و ساخت این کمربند کمک به افراد و ایجاد شرایطی مناسب برای ادامه فعالیت آن‌ها بوده است و به دنبال آن هستیم تا این کمربند تجاری‌سازی شود و تعداد بسیاری از آن استفاده کنند.yjc

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو