گشنیز ماهی غذای هندی و آموزش طرز تهیه گشنیز ماهی خوش طعم - روزگار | نیوز پارسی

گشنیز ماهی غذای هندی و آموزش طرز تهیه گشنیز ماهی خوش طعم

منبع: روزگار

بازدید: 6

تاریخ: 1398/1/23

ساعت: 23:42


گشنیز ماهی غذای هندی و آموزش طرز تهیه گشنیز ماهی خوش طعم

گشنیز ماهیغذای هندی و آموزش طرز تهیهگشنیز ماهیخوش طعم

گشنیز ماهی, غذاهایی که با ماهی تهیه می شود آنقدر تنوع دارد که اگر بخواهیم همه آنها را نام ببریم مثنوی هفتاد من هم برایش کم است. به دلیل خوشمزه بودن ماهی و همچنین دارا بودن انواع ویتامین، توصیه می کنیم که در ماه حداقل دو بار از این غذای دریایی استفاده شود. به همین منظور ما تصمیم گرفته ایم که یکی از غذاهای هندی که با ماهی درست می شود را به شما خانه داران عزیز آموزش دهیم. در این بخش ازآموزش آشپزیطرز تهیه گشنیز ماهی هندی را آموزش خواهیم داد.

 

 

طرز تهیه گشنیز ماهی

 

گیاه گشنیزیکی از سبزیجاتی است که خواص های بی نظیری دارد، بخصوص اینکه آن را در کنار ماهی سرو کنیم و از این طریقبوی بد ماهیرا از بین ببریم. اگر می خواهید یک گشنیز پلوی خوشمزه داشته باشید، نیاز است که مواد لازم در جدول زیر را تهیه کرده و سپس سراغ آموزش درست کردن آن بروید.

 

مواد لازم گشنیز ماهی
 شیر ماهی1 کیلوگرم
 فلفل سیاه1 قاشق مربا خوری
پودر  زیره نصف قاشق چای خـوری
پودر زنجبیل1 قاشق چای خوری
پودر گشنیز1 قاشق چای خوری
پودر سیر و فلفل قرمز (هر کدام)1 قاشق چای خوری
روغن زیتون4 قاشق غذا خوری
سیر2 حبه
گوجه فرنگی4 عدد
آبلیموبه مقدار لازم
گشنیز ساطوری1 پیمانه
روغن و نمکبه میزان لازم

 

 

1) در اولین مرحله ماهی ها را شستشو دهید. سپس هر کدام از آنها را کاملاً تمیز نمایید. بعد از آن، باید ماهی ها خرد شوند. آنها را مکعبی خرد کرده و در ظرفی بگذارید. به ظرف مورد نظر ادویه بزنید. نمک و فلفل را به اندازه دلخواه خود به ماهی بخورانید.

 

2) کمی هم روغن زیتون اضافه کرده و سیرهایی که از قبل خرد کرده اید را نیز اضافه کنید. حالا باید ظرف را به مدت چندین ساعت در یخچال قرار دهید. 5 الی 6 ساعت برای این امر کفایت می کند.

 

3)  بعد از گذشت این زمان، ماهی ها را بپزید. 15 دقیقه قبل از پختن آنها، به دلخواه نمک و آبلیمو هم به ماهی ها اضافه کنید. برای اینکه ماهی ها را سرخ کنید، نیاز به تابه ای دارید که باید آن را آماده کنید.

 

4) بعد از آوردن تابه و ریختن ماهی ها در آن، کمی هم روغن به تابه اضافه نمایید و سپس تابه را روی شعله بگذارید تا ماهی ها شروع به سرخ شدن کنند. در همین حین به سراغ گوجه فرنگی ها بروید.

 

5) باید گوجه ها را پوست بگیرید و بعد از آن به صورت نگینی خرد نمایید. سپس گوجه ها را به ماهی درون تابه اضافه کنید. نصف گشنیزها را نیز به ماهی در حال سرخ شدن بیفزائید. 10 دقیقه صبر کنید تا سرخ شوند. بعد از سرخ شدن تمامی موارد می توانید ماهی گشنیز را سرو نمایید.

 

6) دقت داشته باشید که قبل از سرو، نیاز است که به گشنیز ماهی، مقداری آبلیمو اضافه کنید. نهایتاً می توانید این خوراک را با پلو و یا بدون پلو سرو کنید.

 

 

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو