یکدلی و وحدت رمز پیروزی برابر تهدیدهای آمریکا است - خبرگزاری ایرنا | نیوز پارسی
یکدلی و وحدت رمز پیروزی برابر تهدیدهای آمریکا است

یکدلی و وحدت رمز پیروزی برابر تهدیدهای آمریکا است


بازدید: 31

تاریخ: 1397/8/18

ساعت: 14:47


به گزارش خبرنگاران ایرنا از مراکز استانها، امامان جمعه درخطبه های این هفته گفتند: رهبری در جمع دانشجویان و دانش آموزان فرمودند که چالش ما با آمریکا، 40 ساله است و اینکه می گویند آمریکا اخیرا عصبانی شده، اینگونه نیست زیرا غرب از همان اول، از رهبری دینی و شیوه حکومتداری ما، از مردم سالاری دینی ما ناراحت بود و احساس می کند یک رقیب پرقدرت در حال شکل گیری است.
آنان همچنین اظهار داشتند : همواره ملت انقلابی ایران در برهه های مختلف اثبات کرده اند که زیر بار و فشار زیاده خواهی های آمریکا نمی روند و مقابل این حکومت استکباری ایستادگی می کنند و عاملی برای تحقیر آمریکا در سطح بین الملل شده اند.
خطیبان نمازجمعه کشور با اشاره به اینکه به 13 آبان تاکید کردند: مردم با حضور پرشور خود در راهپیمایی 13 آبان امسال، در کنار انزجار خود، اعلام کردند حاضر به مذاکره با استکبار جهانی نیستند و با وجود مقام معظم رهبری و همراهی مردم، نظام جمهوری اسلامی ایران تا ظهور امام زمان (عج) پا برجاست.

خبرنگاران مراکز استانی ایرنا بخش هایی از خطبه های نماز جمعه این هفته را به شرح ذیل گزارش کرده اند:

**مشهد
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد گفت: مقاومت و ایستادگی 40 ساله مردم ایران در برابر استکبار و زیاده خواهی های آنان، ناشی از شیعه علی (ع) بودن و درس گرفتن آنان از آموزه های آن بزرگوار است.
آیت الله سیداحمد الهدی در خطبه های نماز جمعه این هفته مشهد در حرم مطهر امام رضا (ع) افزود: اینکه مردم ایران توانستند با قوت و قدرت در برابر استکبار جهانی ایستادگی کنند و امروز آمریکا را به ذلت برسانند نه به خاطر این بود که از تبار آرش هستند بلکه به این دلیل است که شیعه علی(ع) و پیرو آن امام هستند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از خدمات رسانی به زائران و مسافران دهه پایانی صفر گفت: راهپیمایی دشمن کورکن اربعین به بهترین شکل ممکن برگزار شد و حضور زائران پیاده برای زیارت امام رضا(ع) نیز به درخشندگی انجام گرفت.

**سمنان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: دشمن از حضور مقتدرانه ملت ایران در 13 آبان بفهمد که چراغ انقلاب خاموش شدنی نیست.
آیت‌الله سید محمد شاهچراغی افزود: چراغ انقلاب خاموش شدنی نیست و مردم با حضور پرشکوه خود به استکبار جهانی بار دیگر ثابت کردند تا آخرین نفس پای آرمان های انقلاب ایستاده اند. مردم با حضور پرشور خود در راهپیمایی 13 آبان امسال، در کنار انزجار خود، اعلام کردند حاضر به مذاکره با استکبار جهانی نیستند و با وجود مقام معظم رهبری و همراهی مردم، نظام جمهوری اسلامی ایران تا ظهور امام زمان (عج) پا برجاست.
وی با بیان اینکه گرانی در جامعه بی حساب شده و مردم در آتش گرانی می سوزند، تاکید کرد: واجب است مسوولان با گرانی مقابله کنند.

**ایلام
نماینده ولی فقیه در استان و‌امام جمعه ایلام گفت: مردم ایران با استقامت در برابر زیاده خواهی های آمریکا جواب توهین و اهانت های آنها را داده اند و موجب سرشکستگی قدرت پوشالی آمریکا در سطح جهان شده اند.
حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار اظهار داشت: آمریکا همواره ملت و کشور ایران را قبل و بعد انقلاب و حتی در زمان رژیم دست نشانده پهلوی مورد اهانت قرار داده ولی با پیروزی انقلاب اسلامی حضور مردم در صحنه و حمایت خودجوش آنها از نظام سرشکستگی آمریکا را به دنبال داشته است.
وی افزود: در روز 13 آبان اخیر حضور اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان و نوجوانان در راهپیمایی و خروش انقلابی آنها بیانگر وفاداری و همراهی ملت با آرمان های نظام و مشتی کوبنده بر یاوه گویی های جهان استکبار و سردمداران غرب و حامیان منطقه ای آنها بود.

**ارومیه
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: دشمنان هجمه های رسانه ای خود را شروع کرده اند و ملت مسلمان جمهوری اسلامی ایران باید با بصیرت افزایی در جامعه نقشه های دشمنان را نقش برآب کنند.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی افزود: بصیرت افزایی در جامعه موجب ایستادگی در برابر دشمنان می شود و با این عمل دشمن متوجه می شود که تحریم ها بر این ملت اثر ندارد.
وی بیان کرد: باید با تلاش روزافزون از تحریم ها به عنوان یک فرصت در جامعه استفاده و با تکیه بر متخصصان و جوانان نخبه داخلی زمینه پیشرفت و آبادانی کشور فراهم شود.

**کرمان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به مسدود شدن دارایی ایران در آمریکا و به جریان انداختن تحریم ها علیه ملت شجاع ایران افزود: زمینه های افول آمریکا و ظهور بخشی از این افول را در صحنه های بین المللی شاهد هستیم.
حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی افزود: یکی از دلایل افول آمریکا خوی استکباری این کشور همراه با ادعای لیبرال دموکراسی است که قابل توجیه نیست و در آمریکا آزادی با رای مردم در تعارض است و اجازه آزادی و رای به مردم را نمی دهند.
وی اضافه کرد: یکی دیگر از قدرت های سخت افزاری آمریکا اقتصاد این کشور است که علیه ملت ها از آن استفاده می کنند اما در شرایط کنونی اقتصاد آنها دچار مشکل شده است.

**اصفهان
امام جمعه موقت اصفهان گفت : تحریم های 40 ساله گذشته علیه ایران اسلامی ما را روز به روز قوی تر کرده است به طوری که 13 آبان هم آمد و هیچ اتفاق خاصی نیفتاده است.
حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی میردامادی افزود : عده ای می گفتند با شروع تحریم های جدید امریکا علیه کشورمان از 13 آبان، مملکت به هم می ریزد و اغتشاش به وجود می آید اما دیدیم که هیچ اتفاقی آن روز نیفتاد.
وی با بیان این که امریکا روز به روز ضعیف تر و ایران، قوی تر می شود، تصریح کرد : ایران امروز به قدرتی رسیده که تحریم ها روی آن اثرگذار نیست وبنابر تاکید رهبر معظم انقلاب آینده ما بسیار والاتر از زمان حال خواهد بود و در همه ابعاد از جمله پزشکی و تسلیحات نظامی برای دفاع از کشور پیشرفت بسیاری خواهیم کرد.

**اراک
نماینده ولی فقیه دراستان مرکزی گفت: توطئه دشمنان و تحریم ظالمانه آمریکا علیه ایران اسلامی با تدبیر و همدلی پشت سر گذاشته می شود.
آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» افزود: استکبار جهانی برای ایران و منطقه نقشه های شوم متعددی دارد از جمله رسمی کردن رژیم منحوس اسرائیل که کشورهای مسلمان باید این دسیسه ها را با وحدت و بصیرت به موقع شناسایی و با آن ها مقابله کنند. استکبار به دنبال این است تا کشورهای منطقه به ویژه کشورهای عربی در تقابل با ایران باشند و با این ترفند به فکر منافع استکباری خود است.
وی خاطرنشان کرد: ملت سرافراز و دلیر ایران اسلامی در جبهه داخلی با وحدت، انسجام همه گروه ها بر تمامی مشکلات اقتصادی، اجتماعی، و فرهنگی به پیروزی و موفقیت دست پیدا می کند.

**بندرعباس
نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس تحریم ها را نتیجه تفکرات غرب گرایی و وابستگی به کشورهای بیگانه دانست و گفت: اگر به فکر تولید و رونق داخلی باشیم تحریم های آمریکا بی اثر خواهد بود.
آیت الله غلامعلی نعیم آبادی نا امیدی را یکی از برنامه های شیطان در شبکه های رسانه ای دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهار داشت: سفره های مردم ما نباید به گونه ای لغزان باشد که آمریکا به راحتی بتواند کالاهایی که می توان در داخل تولید کرد را تحریم کند.
نماینده ولی فقیه در هرمزگان از رادیو بی بی سی و شبکه های وابسته به انگلیس به عنوان دشمن رسانه ای متحد ضد جمهوری اسلامی ایران نام برد و ابراز داشت: آیا پذیرفتن این صدای های بیگانه و انکار صدای خودی از سوی برخی افراد و جریان ها منطبق با عقل است.
وی در بخش دیگری از خطبه های این هفته به روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه اشاره کرد و افزود: امروزه علم به جای این که ملت ها را رشد بدهند برای وابستگی ملت ها ابزار کار مستکبران شده است.

**زاهدان
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: ملت ایران با خوی استبدادی و استکباری آمریکا مشکل دارند و به فرموده امام راحل مادامی که رابطه این کشور با ما رابطه گرگ و میشی باشد با او مقابله می کنیم.
آیت الله عباسعلی سلیمانی اظهار داشت: ملت ایران با آمریکا و رژیم صهیونیستی به دلیل ذات استکباری و خوی درندگی که دارند مخالف است، هر کشوری که بخواهد به استقلال ایران اسلامی دست درازی کند در مقابل او ایستادگی خواهیم کرد.
وی اضافه کرد:امروزه دولت آمریکا نماد استکبار است و دشمنی این کشور با مردم ایران از کوتادی 28 مرداد سال 32 به طور علنی آغاز شد. ایجاد نظام جمهوری اسلامی و استقلال ایران از عمده دلایل مهم دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی است.

**همدان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: در انتخابات اخیر آمریکا جنگی بین دموکرات ها و جمهوری خواهان راه افتاده است که به لطف خدا نشانگر افول دولت این کشور است.
آیت الله غیاث الدین طه محمدی اظهار داشت: خدا بخواهد کسی را نابود کند با دست خودش نابودش می کند و حالا دولت ترامپ با دستان خودش رو به نابودی است. این حکومت های پوشالی عربی آنقدر ذلیل و ضعیف هستند که در برابر اسرائیل باج می دهند.

**یزد
امام جمعه موقت یزد گفت: بالاترین مشکل فعلی کشور، تحریم ها نیست بلکه ناشی از جنگ روانی دشمنان و حصر مغزها و نخبگان ایرانی است که باید در این خصوص بصیرت داشت.
آیت الله سیدمحمدرضا مدرسی با اشاره به مشکلات تحریم گفت: بخشی از مشکلات موجود به دلیل اهمال کاری و حسن ظن به دشمن است و اگر در فرصتی که داشتیم برنامه ریزی صحیحی انجام می شد خیلی از مشکلات را نداشتیم.
وی با بیان اینکه در جنگ روانی ، دشمنان هزینه های سنگینی کرده اند ، افزود: با این وجود به دلیل داشتن منابع فراوان و داشتن نخبگان و دانشمندان سرشناس در کشور ، در آینده مشکل چندانی نخواهیم داشت.
امام جمعه موقت یزد با تأکید بر لزوم واکسینه کردن ملت در مقابل توطئه های دشمنان تصریح کرد: درباره تحریم ها نباید روی اروپایی ها ، حسابی باز کنیم و مردم و دولت باید بدون کمک به دیگران ، با شجاعت و قدرت و صلابت ، مسیر صحیح را دنبال کنند.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو