۱۰ نکته برای درامان نگه داشتن سگ و گربه‌تان در هوای سرد - فوت و فن | نیوز پارسی

۱۰ نکته برای درامان نگه داشتن سگ و گربه‌تان در هوای سرد

منبع: فوت و فن

بازدید: 24

تاریخ: 1397/10/22

ساعت: 13:54


از این استراتژی‌های هوشمندانه کمک بگیرید تا دوست پشمالوتان را که مانند عضوی از خانواده می‌ماند از سرمای زمستان حفظ کنید.

سرمای گزنده زمستان و بی‌حسی که به بدن می‌دهد می‌تواند برای حیوان‌تان خطرناک باشد. پس باید برای حیوانات خانگی که عادت دارند به بیرون از خانه بروند فکری بکنید و آنها را مجهز کنید.

با استفاده از این راهکارهای ساده حیوانات دلبندتان را در طول زمستان صحیح و سالم و گرم نگه دارید.

حیوان را با لباس مناسب بپوشانید

زمانی که درجه حرارت به صفر یا زیر صفر می‌رسد، باید حواستان به خطراتی مانند سرما زدگی باشید. پوشیدن یک کت یا پلیور به خیلی از سگ‌ها کمک می‌کند گرم بمانند. سگ‌هایی با موهای کوتاه یا سگ‌های کوچک جثه قطعا به این پوشش نیاز دارند. این سگ‌ها آسان‌تر حرارت بدنشان را از دست می‌دهند. کفش هم فکر بدی نیست چرا که یخ سرد و نمک می‌تواند پنجه‌های سگ‌تان را به خارش بیاندازد، خشک کند و حتی به آنها آسیب بزند. برای اینکه سگ‌تان به پوشیدن کفش عادت کند، چند روز قبل از اینکه از او بخواهید کفش‌ها را در بیرون از خانه بپوشد، اجازه دهید برای چند ساعت کفش‌ها را درون خانه امتحان کند.

حواس‌تان به پنجه‌ها باشد

بعد از اینکه حیوان از بیرون برگشت پنجه‌هایش را با استفاده از پارچه‌ای که با آب گرم مرطوب شده پاک کنید. همچنین یا خودتان یا آرایشگر سگ‌تان موهایی که بین پنجه‌هایش هستند را کوتاه کنید تا کمترین برف و یخ به آنها بچسبد و لای آنها جمع شود.

پارکینگ را به مکانی امن برای حیوان‌تان تبدیل کنید

مایع ضد یخ می‌تواند سگ یا گربه را بکشد و متاسفانه این حیوان‌ها به بو و طعم شیرین آن جذب می‌شوند. حتی مقدار کمی از این ماده می‌تواند به آنها ضرر برساند. اگر درون پارکینگ ضد یخ دارید آن را از دسترس حیوان دور کنید و اگر روز زمین مایع ضد یخ ریخته آن را پاک کنید و اگر مشکوک هستید که سگ یا گربه‌تان کمی از این مایع را خورده است (علائم شامل: استفراغ، اسهال و تلو تلو خوردن است) سریعا آن را به بیمارستان حیوانات منتقل کنید. از دامپزشک بپرسید که از چه ماده آب کننده یخی می‌توانید برای آب کردن برف‌های اطراف خانه استفاده کنید که به حیوان‌تان آسیب نرساند. برخی از این مواد می‌توانند سمی باشند.

همچنین دیده شده که گربه‌ها به دنبال گرما به درون کاپوت ماشین می‌خزند و نزدیک موتور می‌روند. پس قبل از هر بار استفاده از ماشین در زمستان، قبل از اینکه استارت بزنید، به کاپوت ضربه بزنید و بوق ماشین را به صدا درآورید تا اگر گربه‌ای درون کاپوت است بیرون آید.

به سگ‌تان قلاده ببندید

خیلی از سگ‌ها دوست دارند درون برف راه بروند و بازی کنند. اگر سگ‌تان از شما دور بشود ممکن است در برف گم شود چون بوها در سرما کم می‌شوند. به سختی می‌توان سگ را درون برف دید، به خصوص اگر سگ‌تان سفید رنگ است. یک راه دیگر برای گم نشدن سگ این است که یک مسیر در برف درست کنید تا سگ بتواند هر وقت بازی‌شا تمام شد از طریق این مسیر دوباره پیش شما برگردد.

مقدار کافی غذا و آب فراهم کنید و یک سرپناه برای حیوان درست کنید

حیواناتی که در فصل زمستان وقت زیادی را در بیرون از خانه می‌گذرانند به غذای بیشتری نیاز دارند چون گرم نگه داشتن بدن انرژی می‌گیرد. به همین منظور باید برای حیوان ظرف آب و غذا در بیرون از خانه بگذارید. هر از گاهی ظرف آب حیوان را چک کنید تا مطمئن شوید که آب یخ نزده باشد. به جای ظروف فلزی از ظروف پلاستیکی برای گذاشتن آب و غذای حیوان استفاده کنید چرا ک زمانی که درجه حرارت خیلی پایین است، ممکن است زبان حیوان به ظرف فلزی بچسبد و یخ بزند.

اگر سگ‌تان سگ بیرونی است، باید برای او سر پناهی خشک و بدور از بادهای سرد تهیه کنید که آنقدر بزرگ باشد که بتواند به راحتی در آن بنشیند و دراز بکشد اما آنقدر هم کوچک باشد که بتواند خودش را درون آن گرم نگه دارد. خانه‌های سگ پیش ساخته گزینه بدی نیستند. به طور مرتب ظرف آب سگ‌تان را چک کنید تا مطمئن شوید یخ نزده و آب درون آن تمیز و تازه است. از ظروف غذا و آب پلاستیکی استفاده کنید. کف پناهگاه سگ‌تان باید چند سانتی متر از زمین فاصله داشته باشد تا سرما از طریق کف منتقل نشود. کف خانه سگ‌تان را با خرده چوب، کاه یا هر ماده مناسب و عایق دیگری بپوشانید. جهت درب خانه سگ باید پشت به جریان باد باشد تا باد به درون نفوذ نکند. همچنین باید جلوی درب آن را با پلاستیک ضخیم یا پارچه بپوشانید.

مطالب مشابه
موضوعات داغ امروز


آمریکا اخبار حوادث ترکیه سلامت فیلم اخبار استانها پلیس بارسلونا مشهد لیونل مسی محمد جواد ظریف بیماران دانلود فیلم مشاوره پزشکی مشاوره رایگان مشاوره آنلاین قاعدگی مشاوره غیرحضوری دانلود رایگان فیلم ناباروری IMDb مشاوره سرطان پستان دانلود فیلم با لینک مستقیم مشاوره فردی دانلود فیلم جدید مشاوره خانواده لینک مستقیم شیردهی مشاوره بارداری مشاوره مادران مشاوره اینترنتی سلامت زنان خواب آلودگی 2019 جلوگیری از بارداری گروه سیاسی مشاوره قصد بارداری dlroozane مشاوره کودک مشاوره نوزاد دانلود زیرنویس فارسی سایت دوستی ها بیشتر دانلود روزانه دانلود فیلم سینمایی درگیری مسلحانه لینک مستقیم 2 کمکی مشکلاتی اکشن دانلود فیلم اکشن دانلود نیم بها دانلود فیلم خارجی دوبله فارسی هیجان انگیز ناباروری در زنان سازمان همکاری اسلامی دانلود فیلم دوبله فارسی 2018 و 2019 لینک کمکی ترسناک دانلود رایگان سریال اختلالات ناباروری در مردان صوت دوبله فارسی جداگانه امیرحسین آرمان ناباروری مردان ژیلا صادقی فیلم تخیلی پرولاکتین بالا پرولاکتین کمپانی مارول بیداری دانلود فیلم 2017 دانلود فیلم هندی حمله خواب دانلود بهترین فیلم های 2017 پل فروردین ویژه برنامه های نوروز 98 دانلود فیلم Triple Threat 2019 مدل ژست های دیدنی اینستا پست بازیگران کشور پرولاکتین نرمال دانلود فیلم Singam 3 2017 کابوس ترسناک ذهن مه آلود بازیگر شدن لیونل مسی بازیگری لیونل مسی بازیگری فوتبالیست ها مسی در یک فیلم تخیلی دانلود برنامه پل فروردین پرولاکتین بالا و بارداری پرولاکتین و بارداری ختنه کردن دختران عکس های بازیگران برتر بالیوود در جنایتکار ترین رژیم قض حقوق بشر نگهداری کودکان در قفس دانلود فیلم سینگام 3 2017 دوبله فارسی Singam 3 Singam 3 2017 دانلود رایگان فیلم Singam 3 2017 دانلود فیلم Singam 3 دانلود فیلم Singam 3 2017 با کیفیت عالی HD

به روایت تصویر


به روایت ویدئو