۱۲۵۶ زندانی کردستانی مشمول عفو گسترده شدند - تسنیم | نیوز پارسی

۱۲۵۶ زندانی کردستانی مشمول عفو گسترده شدند

منبع: تسنیم

بازدید: 3

تاریخ: 1397/12/26

ساعت: 15:52


مدیرکل زندان‌های کردستان گفت: ۴۰.۳ درصد از محکومان زندان‌های استان یعنی یکهزار و ۲۵۶ زندانی کردستانی مشمول عفو گسترده شدند.

۱۲۵۶ زندانی کردستانی مشمول عفو گسترده شدند

اسحاق ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درسنندج، جزئیات عفو گسترده زندانیان به‌مناسبت چهلمین بهار آزادی را اعلام کرد و اظهار داشت: با اجرای بخشنامه عفو گسترده زندانیان که از سوی رهبر معظم انقلاب به زندانیان کشور اعطا شد، 40.3 درصد از محکومین زندان‌های استان یعنی یکهزار و 256 زندانی کردستانی مشمول این عفو شدند.

وی گفت: در اجرای بخشنامه عفو گسترده زندانیان که با پیشنهاد رئیس قوه قضائیه و موافقت مقام معظم رهبری در استان‌های سراسر کشور صورت گرفت، 763 نفر از زندانیان استان آزاد و 493 نفر دیگر مشمول تخفیف مجازات شدند.

مدیرکل زندان‌های استان کردستان با قدردانی از مراجع قضایی و روسای زندان‌ها به جهت اهتمام ویژه در اجرای دقیق این بخشنامه در مراکز اصلاحی و تربیتی سطح استان تصریح کرد: با اجرای این بخشنامه که در راستای رأفت اسلامی و توسعه عدالت اجتماعی انجام گرفت، تعداد قابل توجهی از زندانیان استان سال نو را در کنار خانواده‌هایشان جشن خواهند گرفت.

ابراهیمی افزود: اجرای بخشنامه عفو گسترده زندانیان با این حجم نشان‌دهنده ظرفیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در توسعه سلامت اجتماعی، توان دستگاه قضایی و دغدغه مسئولان قضایی و زندان‌های کشور برای کاهش جمعیت کیفری است.

گفتنی است؛ طبق آخرین آمار از مشمولین بخشنامه عفو گسترده زندانیان تا پایان روز هفدهم اسفندماه تعداد 85000 نفر مشمول اجرای این بخشنامه شدند که از این تعداد 51000 زندانی آزاد و 34000 نفر مشمول تخفیف مجازات شدند.

بر اساس آخرین گزارش‌ها به‌ترتیب استان‌های سمنان، خراسان شمالی، قزوین، آذربایجان شرقی و خراسان جنوبی بالاترین درصد مشمولین عفو نسبت به محکومین کل استان را دارند.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو