۲ هزار و ۱۸۵ واحد مسکونی شهری و روستایی کرمانشاه براثر سیل اخیر تخریب شد - میزان | نیوز پارسی

۲ هزار و ۱۸۵ واحد مسکونی شهری و روستایی کرمانشاه براثر سیل اخیر تخریب شد

منبع: میزان

بازدید: 3

تاریخ: 1398/1/27

ساعت: 13:26


خبرگزاری میزان- معاون استاندار کرمانشاه گفت: متاسفانه براثر سیل اخیر، تعداد دو هزار و ۱۸۵ واحد مسکونی شهری و روستایی در استان کرمانشاه تخریب شد.

۲ هزار و ۱۸۵ واحد مسکونی شهری و روستایی کرمانشاه براثر سیل اخیر تخریب شد
مهرداد سالاریدر گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به خسارات سیل اخیر در استان کرمانشاه بیان داشت: دو هزار و ۱۸۵ واحد مسکونی برا اثر سیل اخیر در کرمانشاه، تخریب کامل شد که ۱۵۳ واحد آن، شهری و تعداد دو هزار و ۳۲ واحد نیز روستایی بودند.
 
سالاری با اشاره به تعداد واحدهای مسکونی که در استان کرمانشاه بر اثر سیل اخیر نیاز به تعمیر پیدا کرده‌اند، افزود: تعداد هزار و ۱۶۷ واحد تعمیری  هم گزارش شده که تعداد ۳۰۸ واحد آن، شهری و ۷۵۹ واحد روستایی هستند.

وی عنوان کرد: تعداد ۱۶۶ واحد مسکونی شهری اسباب و اثاثیه‌شان در سیل اخیر از بین رفته است، که این رقم در بخش روستایی یک هزار و ۲۶۰ واحد است که جمعا واحدهایی که وسایل‌شان در سیل اخیر آسیب دیده، یک هزار و ۴۰۶ واحد است.

سالاری خاطر نشان کرد: در بخش زراعی ۹۰ هزار و ۵۳۸ هکتار زمین در کرمانشاه از سیل اخیر دچار آسیب شده است. همچنین در بخش باغی دو هزار و ۸۶۶ هکتار زمین اسیب دیده است،در قسمت جایگاه‌های دامی هم یک هزار و ۹۷۳ جایگاه از بین رفته است

معاون استاندار کرمانشاه بیان کرد: تعداد ۵۷۴ رأس دام‌ سبک و ۲۰ رأس دام سنگین و ۴۰۵ کندوی عسل، در سیل اخیر تلف شد. در بخش منابع طبیعی نیز به ۱۰ هزار و ۸۴۶ هکتار زمین خسارت وارد شده است.

وی افزود: در بحث راه‌ها نیز دو هزارو  ۸۷ کیلومتر، آسیب اعم از فرونشست، لغزش و ریزش بدنه، گزارش شده است. همچنین تعداد دو هزار و ۲۷۴ پل از بین رفته و آسیب دیده است.

مطالب مشابه
به روایت تصویر


به روایت ویدئو