۵۰ هزار امدادگر جمعیت هلال احمر ساماندهی می شوند - مهر | نیوز پارسی
۵۰ هزار امدادگر جمعیت هلال احمر ساماندهی می شوند

۵۰ هزار امدادگر جمعیت هلال احمر ساماندهی می شوند


منبع: مهر

بازدید: 9

تاریخ: 1397/11/17

ساعت: 21:42


قزوین- رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: در حال حاضر ۵۵۰ پایگاه امداد و نجات در کشور فعال است و بیش از ۵۰ هزار امدادگر در آنها به مردم خدمت می کنند که ساماندهی آنها در اولویت است.

به گزارشخبرگزاری مهر، علی اصغر پیوندی عصر چهارشنبه پایگاه امداد و نجات شهر دانسفهان در بویین زهرا را افتتاح کرد.

ساختمان پایگاه امداد و نجات دانسفهان در زمینی به مساحت ۲۴۵۰ مترمربع ساخته شده است و با افتتاح آن تعداد پایگاههای ثابت جمعیت هلال احمر استان به ۱۶ مورد رسید.

علی اصغر پیوندی در این مراسم گفت: شهرستان بویین زهرا خاطره تلخی از زلزله سال ۴۲ دارد که امیدواریم با تقویت مراکز امدادی بتوانیم در حوادث غیر مترقبه فعالتر برخورد کرده و خسارات را به حداقل برسانیم.

وی افزود: در استان قزوین با این افتتاح تعداد ۱۶ پایگاه امدادی فعال شده که به دلیل موقعیت جغرافیایی آن نیازمند پایگاههای بیشتری است.

پیوندی بیان کرد: ساخت پایگاه های مشارکتی با کمک خیرین از کارهای ارزشمندی است که ما را در انجام ماموریت ها یاری می دهد.

وی تصریح کرد: با کمک های دولت و خیرین تاکنون بیش از ۵۵۰ پایگاه امدادی در کشور راه اندازی شده که هنوز کافی نیست زیرا همچنان تعداد زیادی از پایگاه های امداد و نجات جاده ای به صورت کانکس در جاده ها و نقاط پرخطر و صعب العبور مستقر هستند.

پیوندی افزود: در حال حاضر ۵۰ هزار امدادگر با جمعیت همکاری دارند و در حوادث به یاری نیازمندان می شتابند که درصددیم با کمک دولت و مجلس نسبت به ساماندهی اساسی و تعیین تکلیف این نیروهای خدوم اقدام کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی از عملیات تمرینی تیم های بهداشت و درمان اضطراری استان های تهران، البرز، قم وقزوین که در روستا های محروم شهرستان بویین زهرا برگزار شد بازدید کرد.

مطالب مشابه