‌می‌توان سهم ict از تولید ناخالص ملی را به ۲.۵ درصد رساند - دانشجو | نیوز پارسی

‌می‌توان سهم ict از تولید ناخالص ملی را به ۲.۵ درصد رساند

منبع: دانشجو

بازدید: 8

تاریخ: 1397/11/17

ساعت: 23:56


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه آینده فعالان حوزه ict کشور بسیار روشن است گفت: می‌توان سهم ict از تولید ناخالص ملی را به ۲.۵ درصد رساند.

‌می‌توان سهم ict از تولید ناخالص ملی را به ۲.۵ درصد رساند
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو ، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در دیدار با فعالان و نخبگان حوزه it و ict استان سمنان در سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این استان اظهار داشت: وقتی صحبت از اقتصاد مردمی می‌شود؛ باید تصدی‌گری در بخش اقتصاد به دست مردم انجام‌شده و دولت تنها نقش تسهیل گری و توانمندسازی حوزه اقتصادی را بر عهده بگیرد.

وی از شهروند دیجیتال، کسب‌وکار‌های دیجیتال و نیز قوانین مناسب در حوزه فناوری اطلاعات به‌عنوان لازمه توسعه اقتصادی در این حوزه یاد کرد و افزود: امروز اقشار مختلف مردم جامعه در سنین مختلف در حوزه فناوری اطلاعات توانمند شده‌اند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه امروز کشور از نیرو‌های جوان درزمینهٔ کسب‌وکار‌های دیجیتال برخوردار است خاطرنشان کرد: البته دولت و حاکمیت نیز باید برای توانمندسازی این جوانان مستعد برنامه‌ریزی کند.

آذری جهرمی با تأکید بر لزوم توجه دولت برای بهسازی قوانین در حوزه فناوری اطلاعات عنوان کرد: دولت در سال‌های اخیر با توجه به عقب‌ماندگی‌هایی که درزمینهٔ شهروند دیجیتال در کشور وجود داشت؛ به توسعه این مهم در کشور متمرکز شد و امروز شاهد اشتغال بالا در این زمینه هستیم.

وی با اشاره به توسعه شهروند دیجیتال در کشور و اشتغال ایجادشده در این زمینه، بر لزوم تسهیل گری درزمینهٔ سخت‌افزار و برنامه‌ریزی اصولی برای ادامه این روند رو به رشد تأکید کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتقاد از این عقیده مبنی بر اینکه فناوری‌های غیربومی منجر به فساد شده و هیچ ایرانی به فناوری‌های بومی وارد نیست عنوان کرد: این عقیده رد است؛ چراکه مثال نقض در این خصوص وجود دارد.

مطالب مشابه