کپکام در حال توسعه‌ی چندین بازی با موتور RE Engine است

منبع: گیم فا

20

1398/2/27

19:35


کپکام در حال توسعه‌ی چندین بازی با موتور RE Engine است

بازی‌های Devil may Cry 5 و Resident Evil 2 علی رغم فروش بسیار خوب در بازار، جزو دستاور‌د‌های فنی و تکنیکی خیره کننده‌ی نسل هشتم نیز محسوب می‌شوند. دلیل اصلی کیفیت بالای بصری این عناوین، موتور انحصاری RE Engine کپکام (Capcom) است که اولین بار در بازی Resident Evil 7 استفاده شد. حال ظاهراً این شرکت نیز قصد دارد تا بازی‌های بیشتری را با آن توسعه دهد.

در طی یک جلسه‌ی پرسش و پاسخ با سرمایه گذاران، کپکام تائید کرد که آن‌ها قصد دارند از RE Engine برای توسعه‌ی عناوین نسل بعد کنسول‌ها استفاده کنند؛ چراکه این موتور «با در نظر گرفتن تولید بازی‌های نسل بعد ساخته شده است».

عناوینی که ما با موتور RE Engine در طی این نسل سخت افزار توسعه دادیم با تحسین منتقدین همراه شدند و از همان مراحل آغازین طراحی این موتور، ما امکان ایجاد تغییرات برای توسعه‌ی بازی‌های نسل بعد را نیز در نظر داشتیم.

به همین خاطر، ما موتور RE Engine را یکی از نقات قوت خود می‌دانیم و در توسعه‌ی بازی‌های نسل بعد از آن استفاده خواهیم کرد.

در ادامه شخصی در مورد عناوینی که هم‌اکنون با این موتور در حال توسعه هستند، سوال کرد. با این‌که کپکام جواب مشخصی را ارائه نداد، اما با این‌ حال تائید کرد آن‌ها در حال ساخت چندین پروژه هستند.

با این‌که نمی‌توانیم تا در مورد تعداد بازی‌ها یا بازه‌ی زمانی انتشار آن‌ها توضیح دهیم، اما هم‌اکنون چندین عنوان به صورت داخلی و توسط موتور RE Engine در حال توسعه هستند.

بدون شک، یکی از پروژه‌های در دست تولید، نسخه‌ی جدید Resident Evil است؛ این عنوان می‌تواند نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Resident Evil 3 و یا بازی Resident Evil 8 باشد. همچنین با توجه به موفقیت فوق العاده‌ی Monster Hunter: World، قطعاً شاهد یک دنباله‌ی جدید نیز برای این مجموعه خواهیم بود. از طرفی دیگر، کارگردان Devil May Cry 5 یعنی آقای هیدیاکی ایتسونو (Hideaki Itsuno) نیز کار برروی یک پروژه‌ی جدید را آغاز کرده است. با توجه به مصاحبه‌های پیشین این شخص، احتمال می‌دهیم که بازی جدید وی، Dragon’s Dogma 2 باشد. البته باید در نظر داشته باشید که موتور RE Engine هنوز در یک بازی جهان باز استفاده نشده است. پس باید دید که آیا این موتور می‌تواند برای ساخت چنین عنوانی نیز استفاده شود یا خیر.

نظر شما چیست؟ شما منتظر چه بازی‌هایی هستید؟

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو