اگر خواب‌هایتان را فراموش می‌کنید، این ویتامین را مصرف کنید

24

1398/2/27

19:44


افرادی که مقادیر زیادی ویتامین B۶ دریافت کردند؛ میانگین بالایی در خواب‌های واضح داشتند. پژوهشگران معتقدند ویتامین B۶ بود که این تأثیر را ایجاد می‌کرد، زیرا اسیدهای آمینه را به یک انتقال دهنده عصبی به نام سروتونین تبدیل می‌کند که مغز را در دوره خواب بیدار نگه می‌دارد؛ دوره‌ای که در آن خواب‌ها واضح‌تر هستند.

اگر خواب‌هایتان را فراموش می‌کنید، این ویتامین را مصرف کنید

به گزارش بهداشت نیوز به نقل از فردانیوز،  اگر شما جزء کسانی هستید که خواب‌های خود را هنگام بیداری به یاد نمی‌آورید، یک راه پیش روی شما است و آن هم این است که ویتامین B۶ زیاد مصرف کنید. پژوهشگران مرکز تحقیقاتی کلینیک مایو در آمریکا در تحقیقات اولیه خود دریافتند که مصرف ویتامین B۶ نه تن‌ها به شما قدرتی برای داشتن خواب‌های واضح بیشتری می‌دهد بلکه به شما در یادآوری آن‌ها در صبحگاه کمک می‌کند.
 
نتیجه یک تحقیق
ویتامین‌های B۶ موجود در گوشت، غلات سبوس دار، سبزی‌ها، آجیل و موز به یادآوری خواب و وضوح آن‌ها کمک می‌کند، اما این برداشت بر یک نظریه استوار بود نه تحقیقاتی دقیق. تحقیقات کوچکی برای مستند کردن این نظریه صورت گرفت و پژوهشگران به ۱۲ دانشجو مقادیر متنوعی ویتامین B. ۶ در طول پنج روز دادند.

۴ دانشجو به میزان ۱۰۰ میلی گرم و ۴ دانشجو دیگر به میزان ۲۵۰ میلی گرم ویتامین B۶ دریافت کردند، اما به بقیه دانشجو‌ها یک ماده بی اثر داده شد.

این تحقیقات نشان داد: افرادی که مقادیر زیادی ویتامین B۶ دریافت کردند؛ میانگین بالایی در خواب‌های واضح داشتند. پژوهشگران معتقدند ویتامین B۶ بود که این تأثیر را ایجاد می‌کرد، زیرا اسیدهای آمینه را به یک انتقال دهنده عصبی به نام سروتونین تبدیل می‌کند که مغز را در دوره خواب بیدار نگه می‌دارد؛ دوره‌ای که در آن خواب‌ها واضح‌تر هستند.

البته پژوهشگران معتقدند که مصرف زیاد این ویتامین می‌تواند باعث بی خوابی، افزایش فشار خون و حالات ترس شود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو