نتانیاهو در تشکیل دولت با چالش مواجه است

11

1398/2/27

20:12


مشکلات فراروی نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای تشکیل دولت، چالش بزرگی است که ممکن است به سرنوشت سیاسی او پایان دهد.

نتانیاهو در تشکیل دولت با چالش مواجه است

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان ­به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، مشکلات فراروی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مذاکرات ائتلافی برای تشکیل دولت، چالش بزرگی است که ممکن است به سرنوشت سیاسی او پایان دهد.

بنیامین نتانیاهو گفت به علت مطالبات احزاب کوچک که آن‌ها را به ائتلاف خود ملحق خواهد کرد، با مشکلاتی در تشکیل دولت جدید مواجه است.

در صورتی که نتانیاهو ماه آینده نتواند دولت را تشکیل دهد، روبی ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی باید شخص دیگری را برای تشکیل دولت تعیین کند.

گزارشگر این شبکه گزارش داد: بنیامین نتانیاهو با چالش جدیدی در خصوص مذاکرات ائتلافی مواجه است. پس از آن که او نتوانست ائتلاف دولتی با حضور بیشتر اعضای کنست تشکیل دهد، به ویژه پس از گذشت دو هفته از زمان قانونی، این احتمال وجود دارد که این چالش به سرنوشت سیاسی او پایان دهد. در این صورت، روبی ریولین باید بار دیگر رایزنی‌های پارلمانی را اجرا کند تا شخص دیگری از کنست مسئول تشکیل دولت شود.

منبعی در حزب لیکود تاکید کرد نتانیاهو به شکل جدی، در حال بررسی احتمال تشکیل دولت ائتلافی بدون حضور حزب «اسرائیل خانه ما» است. به نظر می‌رسد نبود فرصت و لزوم سوق دادن طرف‌ها به انعطاف در شرایط و مواضع خود، نتانیاهو را به انتخاب این گزینه سوق داده است.

از سوی دیگر، موشه کحلون، رئیس حزب کولانو برای حفظ سمت وزیر دارایی تلاش می‌کند. همین قضیه او را به مخالفت با امضای توافق ائتلافی با حزب لیکود واداشت. اما سه خواسته آویگدور لیبرمن مهم‌ترین چالش فراروی دولت نتانیاهو است.

همچنین، یائیر لاپید، رئیس حزب «آینده هست» و عضو کنست برای بهره برداری از بحران فراروی نتانیاهو تلاش می‌کند. به طوری که او از لیبرمن خواست توافق را برای پیوستن به دولت نتانیاهو نپذیرد. لاپید از لیبرمن خواست به دولت جایگزینی بپیوندد که فهرست او تشکیل می‌دهد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو