ارزان ترین خودروهای تمام الکتریکی سال ۲۰۱۹

ارزان ترین خودروهای تمام الکتریکی سال ۲۰۱۹


منبع: نوداد

15

1398/2/27

21:01


برچسب قیمت یک خودروی الکتریکی، فقط یکی از عناصر هزینه های مالکیت بلندمدت این خودروها محسوب می شود. در حالی که اگر شما به دنبال یک خودروی معمولی با پیشرانه الکتریکی باشید قاعدتاً در نگاه نخست به قیمت هایی بالاتر از همتایان با پیشرانه درون سوز برخورد می کنید اما در نظر گرفتن هزینه کل مالکیت در دوره ای طولانی می تواند روی دیگر سکه را به شما نشان دهد.

بر اساس داده های ۵ ساله هزینه مالکیت و نگهداری خودروها که توسط Kelley Blue Book و Edmunds.com گردآوری و ارزشیابی شده می توان چشم انداز بهتری نسبت به این موضوع داشت. بزرگ ترین هزینه مالکیت هر خودرو که اغلب نادیده گرفته می شود، هزینه های استهلاک است. این موضوع در مورد خودروهای الکتریکی تبدیل به مزیتی بزرگ می شود.

بعلاوه اعتبارهای تشویقی نظیر اعتبار مالیاتی ۷۵۰۰ دلاری فدرال آمریکا نیز باعث به صرفه تر شدن مالکیت یک خودروی برقی می شوند. بنابراین اکنون در حال رفتن به جایگاهی هستیم که مدل های جدید خودروهای الکتریکی ارزش های بیشتری داشته و جذاب تر باشند.خودروهای الکتریکی از نظیر هزینه های نگهداری هم بسیار ارزان ترند. این خودروها تقریباً نیازی به تغییرات سیالات روانکار ندارند و به علت استفاده بسیار کمتر از قطعات متحرک، نیاز به جایگزینی قطعات بر اثر خرابی و استهلاک نیز در آن ها بسیار پایین است. در این خودروها همچنین خبری از سوپاپ ها و شمع و کلاچ و شیلنگ های متعدد و مبدل کاتالیستی و اگزوز و سیستم های هیدرولیکی و از این قبیل نیست.

2014-bmw-i3-charging-station

ضمانت حداقل ۸ ساله یا ۱۶۰ هزار کیلومتری باتری ها نیز باعث اطمینان خاطر بیشتری می شود. هزینه معادل شارژ نیز بسیار مقرون به صرفه است. به عنوان مثال طبق برآورد آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا، مصرف معادل یا MPGe یک خودروی نیسان لیف تنها ۲.۱ لیتر و سالانه معادل ۵۰۰ دلار هزینه برق خواهد بود که ۵ هزار دلار کمتر از خودرویی درون سوز است که ۵ سال با متوسط سالانه ۲۴ هزار کیلومتر رانده شود.از سوی دیگر حق بیمه خودروهای الکتریکی نسبتاً بالاتر از انواع دیگر خودروها می باشد که دلیل آن می تواند هزینه های بالاتر تعمیرات در صورت خرابی به علت ذات گران تر این خودروها باشد.

ارزان ترین خودروهای تمام الکتریکی سال 2019

فهرستی که در ادامه خواهید دید شامل خودروهایی با کمترین هزینه مالکیت با احتساب اعتبار مالیاتی ۷۵۰۰ دلاری فدرال (به جز شورولت بولت که اعتبار آن به علت فروش بیش از ۲۰۰ هزار دستگاه به ۳۷۵۰ دلار کاهش یافته و از ماه اکتبر نیز این اعتبار تنها ۱۸۷۵ دلار خواهد شد) و قیمت خرده فروشی آن ها در ایالات متحده و پیش بینی هزینه مالکیت ۵ ساله بدون در نظر گرفتن آپشن ها، مالیات ها و هزینه های ثبت نام می باشد.

ارزان ترین خودروهای تمام الکتریکی سال 2019

لازم به ذکر است داده های مالکیت ۵ ساله برای برخی از خودروهای تازه معرفی شده نظیر هوندا کلاریتی، هیوندای کُنای الکتریکی، کیا نیرو EV و تسلا مدل ۳ هنوز در دسترس نیست.

ارزان ترین خودروهای تمام الکتریکی سال 2019

۶. شورولت بولت EVهزینه مالکیت ۵ ساله: ۳۶۰۶۰ دلارشورولت بولت علاوه بر حفظ بهتر ارزش در فروش دوباره نسبت به همه خودروهای الکتریکی در ۵ سال افت ارزش ۲۵۰۲۸ دلاری نسبت به قیمت اولیه ۳۷۴۹۵ دلاری داشته و ۱۱۰۳۲ دلار هم هزینه مختلف ازجمله تعمیرات، بیمه، شارژ، نگهداری و غیره دارد. بولت به طور متوسط با هر بار شارژ می تواند ۳۸۳ کیلومتر را طی کند.

ارزان ترین خودروهای تمام الکتریکی سال 2019

۵. کیا سول EVهزینه مالکیت ۵ ساله: ۳۶۵۶۱ دلاراین خودروی جعبه ای شکل بزرگ با قیمت ۳۴۹۴۵ دلاری پس از ۵ سال ۲۷۶۰۷ دلار از ارزش اولیه خود را از دست می دهد و البته هزینه های عملیاتی آن رقم قابل قبول ۸۹۵۴ دلار خواهد بود. شعاع حرکتی متوسط این خودرو هم ۱۷۸ کیلومتر می باشد.

ارزان ترین خودروهای تمام الکتریکی سال 2019

۴. فیات ۵۰۰eهزینه مالکیت ۵ ساله: ۳۳۵۹۰ دلاراین کوچولوی بامزه ایتالیایی تنها در ایالت کالیفرنیای آمریکا در دسترس است. در حالی که قیمت آن ۳۴۷۰۵ دلار است افت قیمت آن در ۵ سال ۲۸۰۲۵ دلار بوده اما هزینه آن در این دوره تنها ۵۵۶۵ دلار می باشد. میزان شعاع حرکتی فیات ۵۰۰e هم تنها ۱۳۵ کیلومتر می باشد.

ارزان ترین خودروهای تمام الکتریکی سال 2019

۳. هیوندای آیونیک EVهزینه مالکیت ۵ ساله: ۳۲۷۴۰ دلارهیوندای آیونیک الکتریکی قیمت پایه ۳۱۲۳۵ دلاری دارد و بعد از ۵ سال ارزش اولیه آن ۲۵۶۱۳ دلار افت خواهد کرد. هزینه های عملیاتی آیونیک هم در طول این مدت ۷۱۲۷ دلار خواهد بود. بُرد این مدل هم به طور متوسط ۲۰۰ کیلومتر می باشد.

ارزان ترین خودروهای تمام الکتریکی سال 2019

۲. نیسان لیفهزینه مالکیت ۵ ساله: ۳۱۰۸۷ دلاردومین خودروی ارزان از نظر هزینه های مالکیت در سال ۲۰۱۹ خودروی معروف نیسان لیف است. در بسیاری از موارد نظیر سواری و کاربردی بودن این خودرو می تواند گزینه بهتری هم نسبت به رتبه شماره یک باشد. انتظار می رود این خودرو بعد از ۵ سال، ۲۲۴۰۷ دلار از قیمت پایه ۳۰۸۸۵ دلاری خود را در بازار فروش مجدد از دست بدهد. هزینه های عملیاتی ۵ ساله این خودرو هم ۸۶۸۰ دلار برآورد می شود. در حالی که به طور متوسط با هر بار شارژ کامل می توان ۲۴۱ کیلومتر مسافت را با لیف طی کرد. البته نسخه ای از لیف با شعاع حرکتی ۳۴۶ کیلومتر و قیمت پایه ۳۷۴۴۵ دلار نیز قابل انتخاب است.

ارزان ترین خودروهای تمام الکتریکی سال 2019

۱. اسمارت EQ فورتوهزینه مالکیت ۵ ساله: ۲۴۶۵۰ دلارارزان ترین خودروی الکتریکی برای خرید یا اجاره، خودروی کوچولوی اسمارت است. این خودرو تنها دو صندلی دارد و فضای بار اندکی نیز ارائه می دهد. در سوی دیگر این تنها خودروی ارزان قیمت الکتریکی است که می توان در فرم کانورتیبل خریداری نمود در حالی که قیمت اولیه آن ۲۴۶۵۰ دلار است با صرف هزینه عملیاتی ۱۲۴۹۰ دلار در نهایت می توانید آن را با افت ۱۵۵۸۷ دلاری به فروش برسانید. شعاع حرکتی متوسط این خودرو هم با هر بار شارژ ۹۳ کیلومتر خواهد بود.

ارزان ترین خودروهای تمام الکتریکی سال 2019

منبع: myevمطالب مشابه


تصویری


ویدئو