راز‌هایی درباره سنگ‌های اسرار آمیز / پای موجودات فضایی در میان است؟

منبع: رکنا

19

1398/2/27

21:04


راز‌هایی درباره سنگ‌های اسرار آمیز / پای موجودات فضایی در میان است؟

یکی از جاذبه‌های اسرار آمیز باستانی در جهان را می‌توان سنگ‌های اسرارآمیز کاستاریکا دانست. این سنگ‌ها مجموعه‌ای جالب از سنگ‌های کروی هستند که داستان‌هایی متعدد را در دل خود جای داده اند. درواقع در مورد ماهیت این سنگ‌ها داستان‌های متعددی مطرح شده است. اما پیش از پرداختن به داستان‌های پیرامون این سنگ‌ها بد نیست بدانید این سنگ‌ها از پیش از فتح اسپانیا در سال ۱۵۱۹ ایجاد شده اند.

رد پای موجودات فضایی در گوی های سنگی کاستاریکا

موجودات فضایی در گوشه و کنار جهان از خود نشانه های بسیاری به جای گذاشته اند که در کشور کاستاریکا نیز یکی از عجیب ترین این نشانه ها را می توان دید. بسیاری از معماهای تاریخ توسط دانشمندان حل شده اند ولی برخی از آنها هنوز بی پاسخ باقی مانده اند. توپ های سنگی کاستاریکا یکی از معماهای مرموزی هست

که هنوز هم سر به مهر باقی مانده است. این سنگ های عظیم و غول پیکر همیشه مورد توجه باستان شناسان و افراد عادی بوده اند، اما هنوز معلوم نیست این سنگ ها توسط چه کسانی و برای چه منظوری ساخته شده اند! این گوی های سنگی را عده ای از کارگران که در جنگل های کاستاریکا مشغول کار بودند، پیدا کردند.

قبلا بومیان این منطقه ادعا می کردند که داخل این سنگ ها جواهر و طلا وجود دارد، ولی بعدا معلوم شد که این ادعا دروغی بیش نبود. در این قسمت از فضانوردان باستانی می خواهیم بدانیم چه چیزی باعث پیدایش این گوی های سنگی شده است؟!

سنگ های کروی شکلی که در دهه 40 میلادی در دلتا دیکوئیز در جنوب کاستاریکا کشف شدند، به عنوان یکی از عجیب ترین اسرار باستان شناسی دنیا شناخته می شوند. قطر این گوی های سنگی عجیب احتمالا به دست انسان های دوران باستان ساخته شده اند، از چند سانتی متر تا بیش از دو متر متغیر است.

بعضی از آنها وزنی در حدود ۱۶ تن دارند و به نظر می رسد که این اشیا مثل مجسمه هایی شبیه هم ولی در اندازه های متفاوت هستند که با دقت و مهارت زیادی ساخته شده اند.

این گوی های سنگی ماقبل تاریخ که در ساحل اقیانوس آرام قرار داشتند تقریبا به طور کامل قربانی تخریب شده اند زیرا کارگرانی که این گوی ها را پیدا کرده بودند گمان می کردند که در داخل آنها طلا قرار داده شده است. از اینرو این سازه های زیبا دچار صدمه شده اند اما مسئولین محلی برای جذب توریست ها، اینکره های سنگی را در میدان های شهر قرار داده اند.

به خاطر جابجایی های فراوانی که صورت گرفته است نمی توان تاریخ دقیق ساخت این گوی ها را مشخص کرد. برخی بر این باورند که این توپ های کروی در نتیجه فشار آب به این شکل درآمده اند که زیاد توجیه پذیر به نظر نمی رسد. اما هنوز معلوم نیست که این گوی های عظیم الجثه نماد دیگر سیاره ها هستند یا نشانه هایی برای تعیین مرزها. برای هیچ کدام از این فرضیات مدرک قانع کننده ای وجود ندارد.

محافظت از خانه

برخی معتقدند این سنگ‌ها کارکرد محافظتی داشتند. یعنی در بلندی‌ها و در بخش جلویی خانه‌ها نصب می‌شده اند تا هیچکس نتواند داخل خانه‌ها را رصد کند یا به خانه افراد مختلف حمله کند. این موضوعی است که چندان عجیب نیست و شاید واقعیت داشته باشد، اما چرا این سنگ‌ها یک اندازه نیستند؟

یادگار شهر زیر آب رفته آتلانتیس

برخی معتقدند سنگ‌های مذکور ناشی از شهر به زیر اب رفته اتلانتیس است. اما این یک حدس بدون مدرک است. درواقع اگرچه نمی‌توان این ادعا را تکذیب کرد، اما نمی‌توان این ادعا را تایید کرد که سنگ‌های مذکور یادگار شهر آتلانتیس هستند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو