سیل ویرانگر در کلات / تخریب شدید خانه

منبع: رکنا

18

1398/2/27

21:16


سیل ویرانگر در کلات / تخریب شدید خانه

مهدی ناصری فرماندار شهرستان کلات اظهار داشت:امروز حدود ساعت ۱۳ در شهر کلات و روستا‌های مجاور بارش شدید تگرک و باران را داشتیم که در پی آن خساراتی به زیرساخت‌ها و منازل مسکونی این شهرستان وارد شده است.

فرماندار شهرستان کلات با اشاره به اینکه ۱۰ منزل مسکونی بر اثر این سیلاب دچار آب گرفتگی شده و یک مورد نیز تخریب شده است گفت: جاده مشهد به کلات نیز که مسدود شده بود اینک بازگشایی شده است.

ناصری با بیان اینکه محور کلات به درگز هنوز در محدوده روستای کرنابه و کالو مسدود است و تلاش برای بازگشایی آن ادامه دارد عنوان کرد: در سه روستا نیز قطعی آب داشته‌ایم که دو مورد آن برطرف شده است؛ تونل ورودی شهرستان برای ساعاتی مسدود شده بود که بازگشایی شد.

وی افزود: خسارت به مزارع و باغات شهرستان از چهارشنبه تا امروز قریب به ۲۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود و زیرساخت‌های حوزه کشاورزی آسیب دیده است؛ براساس برآورد‌ها ۶۰ میلیمتر بارندگی از چهارشنبه تا امروز داشته‌ایم.

ناصری افزود: منطقه ما آسیب‌پذیر است و تا زمانی که طرح‌های آبخیزداری و مدیریت صحیح روان آب‌ها در کلات نادر صورت نگیرد چه بسا شاهد مشکلات باشیم و اگر رگباری را شاهد باشیم ممکن است مجدد این اتفاقات رخ دهد.

فرماندار کلات اظهار داشت: شیب تند ارتفاعات مجاور شهر کلات و رگباری بودن باران‌ها سبب شده شاهد روان آب‌های تندی باشیم و خوشبختانه تلفات جانی را شاهد نبودیم و تمهیدات لازم را فراهم کردیم.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو