فروش جدیدترین نینتندو سوییچ در ژاپن از فروش پلی‌استیشن 4 جلو افتاد

44

1398/2/27

21:24


پیشی گرفتن فروش جدیدترین کنسول بازی نینتندو سوییچ نسبت به فروش کنسول بازی پلی‌استیشن 4 در ژاپن، موجب قرار گرفتن این کنسول بازی در جایگاه پر فروش‌ترین کنسول بازی در کشور ژاپن شد.

فروش جدیدترین نینتندو سوییچ در ژاپن از فروش پلی‌استیشن 4 جلو افتاد

همانطور که می‌دانید کنسول بازی پلی‌استیشن 4 یکی از محبوب‌ترین کنسول‌های بازی است که تاکنون در تمام کشورها فروش فوق‌العاده‌ای را تجربه کرده است اما مثل اینکه داستان فروش این کنسول بازی در کشور ژاپن نسبت به سایر کشورها مستثنی است. چراکه این کنسول بازی در همه کشور فروش خیلی خوبی داشته اما در این اواخر میزان فروش آن در کشور ژاپن افت کرده است. اما چرا؟ دلیل افت فروش کنسول بازی پلی‌استیشن 4 در کشور ژاپن، فروش بالای جدیدترین کنسول بازی نینتندو سوییچ در این کشور است.

مطمعناً کاربرانی که همیشه آمار فروش کنسول‌های بازی را دنبال می‌کنند منتظر انتشار چنین اخباری بوده‌اند چراکه میزان فروش هر یک از کنسول‌ها از مدت‌ها قبل نشان‌دهنده این بود که در آینده چنین خبری منتشر خواهد شد.

بر اساس گزارشاتی که از میزان فروش کنسول‌های بازی نینتندو سوییچ و پلی‌استیشن 4 منتشر شده میزان فروش کنسول بازی نینتندو سوییچ 8 میلیون و 125 هزار و 637 واحد از کنسول سونی با فروشی معادل 8 میلیون و 77 هزار و 756 واحد پیشی گرفته است. از این‌رو کنسول بازی نینتندو سوییچ در حال حاضر به پرفروش‌ترین کنسول بازی در کشور ژاپن تبدیل شده است. بد است بدانید که کنسول بازی نینتندو سوییچ در حالی به پرفروش‌ترین کنسول بازی در ژاپن تبدیل شده است که در ماه مارس 2017 روانه بازار کشور ژاپن شد درصورتی که کنسول بازی پلی‌استیشن 4 در ماه فوریه 2014 وارد بازار این کشور شده بود. بنابراین کنسول بازی نینتندو سوییچ 3 سال بعد از کنسول بازی پلی‌استیشن 4 وارد بازار کشور ژاپن شده اما در حال حاضر جایگاه اول را در فروش کنسول بازی در این کشور دارد.

البته می‌توان گفت افزایش فروش نینتندو سوییچ نسبت به پلی‌استیشن 4 مسئله کاملا بدیهی است چراکه بازار کنسول‌ها در کشور ژاپن در سال‌های اواخر دستخوش تغییراتی شده به‌گونه‌ای که در این کشور کنسول‌های خانگی مانند گذشته از محبوبیت بالایی برخوردار نیستند و کنسول‌های دستی به دلیل محبوبیت بالایی که در بین کاربران ژاپنی دارند جای کنسول‌های خانگی را گرفته‌اند. این احتمال وجود دارد که فروش کنسول بازی نینتندو سوییچ در کشورهای دیگر نیز از فروش کنسول بازی پلی‌استیشن 4 پیشی بگیرد. چراکه کاربران کنسول‌ها در حال حرکت به سمت کنسول‌های دستی نسبت به کنسول‌های خانگی هستند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو