باتری گلکسی نوت 10 دارای بیشترین ظرفیت در میان گوشی های سری Note سامسونگ خواهد بود

منبع: گجت نیوز

22

1398/2/27

21:40


باتری گلکسی نوت 10 دارای بیشترین ظرفیت در میان گوشی های سری Note سامسونگ خواهد بود

باتری گلکسی نوت 10 سامسونگ ظرفیتی بیشتر از باتری سایر گوشی های سری Note خواهد داشت. این موضوع به افزایش دوام باتری سامسونگ گلکسی نوت 10 کمک زیادی خواهد کرد.

در گوشی های هوشمند مخصوصا پرچمداران، مشکل دوام باتری یکی از دغدغه‌هایی است که هنوز پابرجاست. با توجه به محدودیت‌ها و بسته بودن دست گوشی‌سازان برای استفاده از پک‌های باتری بزرگتر، به منظور جلوگیری از افزایش وزن و ضخامت گوشی، آن‌ها به راهکارهای دیگری همچون بهینه‌سازی‌های نرم افزاری برای افزایش دوام و استفاده از سیستم‌های شارژ سریع روی آورده‌اند. با این حال، همچنان نمی‌توان از اهمیت استفاده از یک باتری دارای ظرفیت ذخیره‌سازی نیروی بیشتر چشم‌پوشی کرد. در همین راستا، قرار است ظرفیت باتری گلکسی نوت 10 افزایشی نسبی پیدا کند.

ظرفیت باتری مدل 5G باتری گلکسی نوت 10 سامسونگ

بر اساس اطلاعات کسب شده توسط وب سایت Galaxy Club، به تازگی یک باتری گوشی سامسونگ با شماره EB-BN972ABU توسط یک مرجع صدور مجوز کره‌ای مورد تایید قرار گرفته است. متاسفانه، در اسناد مربوط به آن گوشی هوشمندی که این باتری درونش استفاده خواهد شد ذکر نشده است. با این حال، حداقل ظرفیت آن 4170 میلی‌آمپر ساعت خواهد بود. به عبارتی ظرفیت باتری توسط شرکت 4300 میلی‌آمپر ساعت اعلام می‌شود،‌ ظرفیت واقعی و عملی آن، رقمی کمتر است.

با بررسی شماره‌های باتری‌های به کار رفته در گوشی های قبلی سامسونگ دریافتیم باتری تازه رویت شده به گوشی دارای شماره مدل SM-N972 مربوط می‌شود. تا امروز، در مراجع و بنچمارک‌های مختلف گوشی هوشمندی با این شماره مدل رویت نکرده‌ایم، به همین دلیل احتمالا هنوز توسعه آن آغاز نشده است. به همین دلیل عقیده بر این است که باتری،‌ در گوشی با شماره مدل SM-N971 به کار خواهد رفت.

باتری گلکسی نوت 10

شماره مدل یاد شده، به مدل 5G گوشی سامسونگ گلکسی نوت 10 نسبت داده می‌شود. این گوشی نسخه‌ای پیشرفته‌تر در مقایسه با مدل پایه خواهد بود. انتظار داریم اندازه نمایشگر دو مدل به ترتیب برابر 6.7 اینچی و 6.3 اینچ باشد.

بزرگترین باتری به کار رفته در گوشی های سری Note

اگر باتری گلکسی نوت 10 5G دارای ظرفیت 4300 میلی‌آمپر ساعت باشد، تبدیل به یکی از بزرگترین پک‌های ذخیره‌ نیرویی خواهد شد که سامسونگ تا امروز داخل گوشی های هوشمندش به کار برده است. همچنین می‌توان آن را بزرگترین باتری به کار رفته در یک گوشی سری Note و یکی از بزرگترین باتری‌های گماشته شده درون گوشی های پرچمدار تا امروز دانست.

بد نیست بدانید سامسونگ گلکسی نوت 9 به یک باتری 4 هزار میلی‌آمپر ساعتی مجهز شده بود و از این حیث، اختلاف قابل توجهی با تمامی پرچمداران قبلی شرکت داشت. این ظرفیت، در سامسونگ گلکسی اس 10 پلاس به 4100 میلی‌آمپر ساعت رسید. در پرچمداران قبلی شرکت یعنی گلکسی اس 9 پلاس و گلکسی نوت 8 به ترتیب از باتری‌هایی 3500 میلی‌آمپر ساعتی و 300 میلی‌آمپر ساعتی استفاده شده بود.

تنها گوشی های پرچمدار سامسونگ که ظرفیت باتری آن‌ها از باتری گلکسی نوت 10 5G بیشتر است، اولین گوشی منعطف و اولین گوشی 5G شرکت یعنی سامسونگ گلکسی فولد و گلکسی اس 10 5G محسوب می‌شوند. در این گوشی ‌ها به ترتیب از یک پک 4380 میلی‌آمپر ساعتی و 4500 میلی‌آمپر ساعتی استفاده شده بود. البته نباید از اندازه بزرگ نمایشگر و در ادامه بدنه آن‌ها چشم‌پوشی کرد. در دو مدل یاد شده به ترتیب پنلی 7.3 اینچی و 6.7 اینچی به کار رفته است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو