تکواندوی قهرمانی جهان؛ حذف تلخ پریسا جوادی و بخشی در یک چهارم نهایی

منبع: طرفداری

32

1398/2/27

22:32


تکواندوی قهرمانی جهان؛ حذف تلخ پریسا جوادی و بخشی در یک چهارم نهایی

روز سوم مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان با حذف پریسا جوادی و امیر محمد بخشی نمایندگان ایران در یک چهارم نهایی، برای ایران به پایان رسید. پیش از این ناهید کیانی در یک هشتم نهایی با تورنمنت وداع کرده بود.

طرفداری - با پایان کار امیر محمد بخشی، پریسا جوادی و ناهید کیانی، تکواندوی ایران همچنان از حضور در مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان در منچستر، همان ۲ مدال روز دوم را در دست دارد. مدال‌هایی که توسط آرمین هادی پور و مهلا مومن زاده به دست آمده است.

در سومین روز این پیکارها، امروز پریسا جوادی تکواندوکار دسته ۵۷- کیلوگرم ایران ابتدا دزیره رولاف آمریکایی را ۱۱ بر ۴ برد و سپس در مرحله یک شانزدهم نهایی برابر پاتریکا آدامکیویسز از لیتوانی قرار گرفت و در یک مبارزه تمام عیار در راند طلایی پیروز شد.

در این مسابقه، زمانی که مسابقه در راند دوم ۱۰ بر ۲ به سود تکواندوکار لهستانی پایان یافت به نظر می‌رسید پریسا جوادی به پایان راه رسیده اما بازگشت فوق العاده او همانند نبرد برابر دزیره رولاف آمریکایی رخ داد و او توانست در پایان راند سوم مسابقه را به تساوی ۱۷ بر ۱۷ بکشاند و در نهایت در راند طلایی ۱۹ بر ۱۷ وی را شکست دهد.

در مرحله یک هشتم نهایی، جوادی به مصاف جولانتا تارویدا از لیتوانی رفت و این بار ۱۷ بر ۱۱ از سد حریف عبور کرد تا به یک چهارم نهایی و در آستانه مدال برسد با این حال غول بزرگ وزن ۵۷- کیلوگرم در یک چهارم منتظر جوادی بود. شکست پریسا جوادی با حساب ۳۰ بر ۳ در راند دوم برابر جید جونز، تکواندوکار سرشناس انگلیسی به کار او در این تورنمنت پایان داد.

امیر محمد بخشی دیگر تکواندوکار ایران در وزن ۷۴- کیلوگرم، پس از غلبه بر سالاس کلمبیایی، در یک شانزدهم نهایی در دیدار برابر کریستین مک‌نیش از انگلیس ۱۰ بر ۶ پیروز شد و در هشتم نهایی با اقتدار کی رن چینی را ۲۳ بر ۷ مغلوب کرد.

وی نیز در یک چهارم نهایی سرنوشتی مشابه پریسا جوادی داشت و در حالی در راند طلایی ۱۲ بر ۱۱ به دنیل بار را از اسپانیا باخت که در راند اول ۵ بر صفر پیش افتاده بود و حذف تلخی را از این مسابقات تجربه کرد. پیروزی او می‌توانست برنزش را در منچستر قطعی کند. پیش از این ناهید کیانی با شکست برابر پانیپاک تایلندی در یک هشتم نهایی از مسابقات حذف شده بود.

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو