تخصیص بیش از ۵۰۰۰ میلیارد ریال برای محرومیت‌زدایی در لرستان

11

1398/3/26

08:35


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان گفت: بیش از ۵۰۰۰ میلیارد اعتبار برای محرومیت‌زدایی از خانواده‌های تحت پوشش امداد استان تخصیص داده شده است.

تخصیص بیش از ۵۰۰۰ میلیارد ریال برای محرومیت‌زدایی در لرستان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ، جاسم محمدی فارسانی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان گفت: بیش از ۵۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای محرومیت‌زدایی از خانواده‌های تحت پوشش امداد استان تخصیص داده شده است.

 فارسانی  از افزایش بودجه این نهاد در سال ۹۸ خبر داد و گفت: اعتبارات تخصیصی از سه منبع دولتی، صندوق امداد ولایت و منابع امداد تأمین می‌شود.

وی اضافه کرد: تخصیص اعتبارات دولتی از ردیف ۱۲۹۶۰ و متفرقه به مبلغ ۴۱۰۱ میلیارد ریال از طریق بودجه عمومی کشور برای مصرف در حوزه معیشت، مستمری، سلامت، ایجاد اشتغال، تأمین مسکن و خدمات فرهنگی هزینه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی گفت: علاوه بر اعتبارات دولتی کمیته امداد امام (ره)، از سه منبع صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، درآمد حوزه مشارکت‌های مردمی و درآمد مجتمع اقتصادی ۱۴۰۰ میلیارد ریال در امور توانمندسازی مددجویان تحت حمایت تخصیص یافته است.

محمدی فارسانی به نحوه هزینه کرد اعتبارات دولتی اشاره کرد و افزود: بخش عمده اعتبارات مربوط به معیشت و ارتقا شاخص‌های امید به زندگی است و در قالب ۲۲ فعالیت شامل مستمری مددجویان به‌صورت متمرکز برای ۸۸ هزار خانوار از طریق مرکز به‌حساب واریز می‌شود و سرفصل‌های دیگری همچون فعالیت کمک به پرداخت فرانشیز و خدمات ویژه درمان مددجویان شهری و روستایی، پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی، ارتقا شاخص‌های بهداشتی، مشاوره، پرداخت کمک‌هزینه تامین جهیزیه، پرداخت هزینه تحصیل دانشجویان و دانش آموزان، پرداخت کمک موردی، تامین لوازم‌خانگی و سایر نیازمندی‌های خانوار‌ها بر حسب تائید مددکاران با اولویت زنان سرپرست خانوار و شاخص‌هایی، چون ضریب محرومیت منطقه، مستاجر بودن و عائله تحت تکفل بر اساس ضوابط مالی و تایید ذیحساب هزینه می‌شود.

وی به تخصیص اعتبار ۱۵۸ میلیارد ریالی از اعتبارات امداد و تخصیصی دولت به حوزه اشتغال بجز تسهیلات بانکی اشاره کرد و گفت: اعتبارات تخصیصی در این سرفصل برای ارائه خدمات پشتیبانی فنی فعالیت‌های اشتغال، آموزش فنی و حرفه‌ای مددجویان، کاریابی، هزینه استعداد سنجی و مشاوره شغلی، کمک به بازاریابی و فروش محصولات تولیدی و پرداخت وام اشتغال هزینه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان دغدغه مسکن مددجویان و تامین سرپناه مناسب را به عنوان یک خدمت گران قیمت و مشکل ذکر کرد و گفت: در اعتبارات تخصیصی امسال ۱۵۷ میلیارد ریال اعتبار به بخش مسکن تخصیص یافته که در سرفصل‌های تعمیرات کلی، تامین کمک‌هزینه خرید مسکن، احداث مسکن روستایی، بهسازی و مقاوم‌سازی و مهاجرت معکوس شهر به روستا هزینه می‌شود.

محمدی فارسانی به تخصیص ۳۲ میلیارد ریال به بخش فرهنگی مددجویان اشاره کرد و گفت: اعتبارات حوزه فرهنگی جهت آموزش، آگاه‌سازی، برگزاری اردو‌های فرهنگی تربیتی جوانان، اردو‌های زیارتی و آموزش اولیه پیشگیری از اعتیاد هزینه می‌شود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو