آنجلینا جولی در دوران کرونا نگران چیست؟

منبع: ایران آرت

27

1399/4/23

17:59


نزدیک به ۱.۵ میلیارد کودک در بیش از ۱۵۰ کشور دنیا در پاندمی کووید-۱۹ از تحصیل بازمانده‌اند و آنجلینا جولی نسبت به احتمال دور ماندن همیشگی آنان از تحصیل هشدار می‌کنند.

ایران آرت: انجلینا جولی هشدار می‌دهد کودکانی که در طول بحران کرونا در سراسر دنیا از تحصیل بازمانده‌اند ممکن است هرگز پا به کلاس درس نگذارند مگر اینکه اقدامات لازم صورت گیرد. 

ستاره‌ی فیلم "مالفیسنت" در میزگرد "آژانس پناه‌جویان سازمان ملل متحد" (UNHCR) می‌گوید: "مدرسه برای میلیون‌ها کودک و جوان شاهراهی برای فرصت‌ها و نیز یک حفاظ است. کلاس‌های درس از کودکان در برابر خشونت، استثمار و دیگر شرایط دشوار محافظت می‌کنند یا دست کم به تأخیرش می‌اندازند."

جولی در ادامه می‌گوید:‌ "بعضی از کودکانی که در سراسر دنیا به سبب ویروس کرونا از تحصیل بازمانده‌اند ممکن است هرگز پا به کلاس درس نگذارند. ما باید راهی پیدا کنیم تا تحصیل جوانان در نقاط مختلف دنیا ادامه پیدا کند. فراهم کردن تحصیل برای کودکان پناه‌جو مسئله‌ای است که می‌توانیم آن را محقق کنیم، اگر دست به دست هم دهیم."

به گزارش 30نما، نزدیک به ۱.۵ میلیارد کودک در بیش از ۱۵۰ کشور دنیا در پاندمی کووید-۱۹ از تحصیل بازماندند، در حالی که این رقم پیش از شیوع ویروس به ۲۶۰ میلیون می‌رسید. 

جولی این هفته همزمان با بیست و پنجمین سالگرد "کشتار سربرنیتسا" در جنگ بوسنی، جولی پیام ویدیویی امیدوارکننده‌ای برای کودکانی که در این منطقه ساکن‌اند ضبط کرد. او می‌گوید: "من امروز به مادران سربرنیتسا می‌اندیشم، و تمامی بازماندگانی که همسران، برادران و پسران خود را در نسل‌کشی ۲۵ سال قبل از دست دادند."

او در ادامه می‌گوید: "سربرنیتسا جنایتی بود که یک شبه روی نداد. حتی در چند ساعت آخر می‌شد از وقوع آن جلوگیری کرد." جولی در پایان خطاب به کسانی که در مقابل تبعیض و پروپاگاندا می‌ایستند می‌گوید:‌ "نسل شما می‌تواند در برابر این مسائل مقاومت کند، و کرده است. این به من امید می‌دهد. این بهترین راه است برای تجلیل از خانواده‌های قربانیانی که امروز به یادشان هستیم و قربانیان شکنجه در هر جای دیگر که به بودن در کنارشان افتخار می‌کنیم."

جولی در "در سرزمین خون و عسل" که دسامبر سال ۲۰۱۱ منتشر شد و اولین فیلم او در مقام کارگردان بود، داستانی در مورد جنگ بوسنی روایت کرد.

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو