نزول دلار، صعود طلا

28

1399/4/23

19:13


اقتصادنیوز: وضعیت اقتصاد جهانی متاثر از افزایش همه گیری کرونا در سراسر جهان مبهم است و این وضعیت بار دیگر موجب افزایش قیمت طلا و نزول نسبی دلار شد.

نزول دلار، صعود طلا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، تضعیف دلار و نگرانی در مورد رشد شیوع کرونا در سراسر جهان موجب افزایش قیمت طلا در روز دوشنبه شد. قیمت هر اونس طلا برای تحویل فوری با 0.3 درصد افزایش به 1803.8 دلار رسید. معاملات آتی طلای آمریکا نیز 0.4 افزایش پیدا کرد و به قیمت 1809.1 در هر اونس معامله شد.

براساس گزارش رویترز، تاکنون بیش از 12.8 میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند و شمار قربانیان این بیماری به 565 هزار و 626 نفر رسیده است. تعداد مبتلایان ویروس کرونا در آمریکا به شدت رو به افزایش است. تنها در ایالت فلوریدا، 15 هزار مورد جدید ابتلا به ویروس در 24 ساعت ثبت شده است.

در وضعیت کنونی، چشم انداز میان مدت برای بهبود اقتصادی بسیار مبهم و نامشخص است. این شرایط، فضای مناسبی برای افزایش قیمت طلا فراهم می کند. در روز دوشنبه، شاخص دلار در برابر رقبای خود به میزان 0.2 درصد سقوط کرد. این مساله باعث شد تا قیمت طلا برای دارندگان ارزهای دیگر ارزان تر شود.

طلا در مواقع عدم اطمینان سیاسی و اقتصادی به عنوان یک سرمایه گذاری مورد اعتماد مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر ابراز نگرانی در مورد وضعیت اقتصادی، دونالد ترامپ در روز جمعه اظهار داشت که وی در حال حاضر تصمیمی برای مذاکره در رابطه با توافق تجاری "فاز دو" با چین ندارد.

در بازار فلزهای دیگر، هر اونس پالادیوم با 0.9 درصد افزایش به 1987.77 دلار رسید. قیمت پلاتین نیز 2.4 درصد افزایش یافت و به 834.05 دلار در اونس رسید. نقره با 1 درصد رشد به قیمت 18.86 دلار در هر اونس معامله شد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو