آمار کرونا در این استان 4 رقمی شد

166

1399/4/23

17:18


با بستری شدن ۲۶۴ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان‌های مازندران شمار کرونایی استان به یکهزار و ۸۱ نفر رسید.

آمار کرونا در این استان 4 رقمی شد

به گزارش بهداشت نیوز دکتر موسوی رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ،گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۴ بیمار جدید با تشخیص احتمالی کووید ۱۹ در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران بستری و در همین مدت ۱۴۸ نفر نیز بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

او با بیان اینکه مجموع بیمارانی که در تخت‌های بیمارستانی تحت درمان و مداوا هستند ۸۸۴ نفر است، افزود: از این تعداد ۱۸۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

او علت اصلی افزایش نگران کننده تعداد مبتلایان این بیماری را تجمعات در مراکز خرید، تالارها، دورهمی‌های خانوادگی و مکان‌های مسقف عنوان کرد و گفت: استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی می‌تواند در کاهش ابتلای افراد به کووید۱۹ موثر باشد.

شمار بیماران بستری کل در بابل به ۱۹۷ رسید

 

دکتر سیدفرزاد جلالی رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل هم با اشاره به پذیرش ۴۰ بیمار کرونایی جدید ۲۴ ساعت گذشته در ۴ بیمارستان زیرمجموعه این دانشگاه ،گفت: ۲۵ بیمار نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان های بابل مرخص شدند.

او شمار بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های بابل ۱۹۷ نفر اعلام کرد و افزود:۴۰ بیمار نیز با علائم تنفسی حاد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

او رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی توسط مردم و عادی انگارى و افزایش مسافرت‌ها را از علل اصلی شیوع مجدد این بیماری در استان بیان کرد.

مطالب مشابه