جدال ویژه گل محمدی و نکونام

منبع: طرفداری

19

1399/4/23

20:45


جدال ویژه گل محمدی و نکونام

پرسپولیس و فولاد روز پنجشنبه بازی سرنوشت سازی را برگزار خواهند کرد.

پرسپولیس در آستانه پوکر قهرمانی است و نکته جالب درباره شانس بالای قهرمانی پرسپولیس رویارویی این تیم با نزدیک‌ترین رقیبش است. اتفاقی که همین هفته رخ می‌دهد. روز پنج شنبه پرسپولیس در ورزشگاه آزادی میزبان فولاد خواهد بود.

فولاد دو بازی قبلی‌اش را به دلیل ابتلای تعداد زیادی از بازیکنانش به کرونا برگزار نکرد و روز پنجشنبه بعد از حدود دو هفته بازی نکردن، مقابل پرسپولیس به میدان خواهد رفت. شاید این بازی حساس‌ترین بازی باقی مانده در لیگ نوزدهم باشد. چرا که می‌تواند تعیین کند پرسپولیس به همین زودی قهرمان می‌شود یا برای رسیدن به قهرمانی باید چند بازی دیگر صبر کند.

نگاهی به جدول رقابت های لیگ نشان می دهد که اگر در بازی روز پنجشنبه پرسپولیس به پیروزی برسد 59 امتیازی می‌شود. در این حالت فولاد به شرط پیروزی در بقیه بازی‌هایش نهایتا به امتیاز 60 می‌رسد و این یعنی پرسپولیس بعد از پیروزی بر فولاد برای رسیدن به قهرمانی فقط به یک برد نیاز دارد.
البته تفاضل گل پرسپولیس همین حالا 25 است و تفاضل گل فولاد 8. این یعنی پرسپولیس بعد از شکست دادن فولاد به احتمال فراوان با یک تساوی هم قهرمانی‌اش قطعی می‌شود. اما اگر فولاد موفق شود در این بازی به برتری برسد فاصله اش را با پرسپولیس کمتر خواهد کرد و این یعنی پرسپولیس برای قطعی کردن قهرمانی‌اش نیاز به زمان بیشتری خواهد داشت.

جدال این دو مربی جوان که هر دو برای رسیدن به نیمکت مربیگری مسیر مشابهی را طی کردند بی شک یکی از جدال های جذاب فوتبال ایران خواهد بود هرچند که فولادی ها به دلیل ابتلای بالای 25 درصد از بازیکنان و عوامل تیمش به ویروس کرونا، در دو هفته قبلی مسابقات به میدان نرفته و حالا نیز بسیار امیدوارند تا بازی این هفته مقابل پرسپولیس نیز انجام نشود.

از این رو قرار است این تیم یک مرحله دیگر هم تست بدهد تا کاملاً وضعیت سرخپوشان به طور کامل مشخص شود، ولی چنانچه در تست دوم نیز این تعداد کرونایی فولاد تأیید شود باید منتظر لغو یک بازی دیگر در هفته بیست‌وپنجم باشیم. 

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو