اهانت به آیت الله العظمی سیستانی، اهانت به تمامی شیعیان است

منبع: حوزه

44

1399/4/23

21:04


حوزه/ علمای احساء، قطیف و مدینه منوره در بیانیه ای ضمن محکوم کردن اهانت روزنامه الشرق الاوسط به آیت الله سیستانی، گفتند: اهانت به آیت الله سیستانی، توهین به تمامی شیعیان است.

اهانت به آیت الله العظمی سیستانی، اهانت به تمامی شیعیان است

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، علمای احساء، قطیف و مدینه منوره در عربستان، در بیانیه ای ضمن محکوم کردن اهانت روزنامه الشرق الاوسط به آیت الله سیستانی، گفتند: اهانت به آیت الله سیستانی، توهین به تمامی شیعیان است.

متن بیانیه به شرح زیر است:

قال الله تعالی فی محکم کتابه " إنما یخشی اللهَ من عباده العلماء". وقال رسول الله صلی الله علیه وآله: " العلماء ورثة الانبیاء ".

جایگاه علمای ربانی و تقدس آنان مورد توافق تمامی مذاهب اسلامی و شریعت های الهی است و اسلام بر ضرورت حفظ این جایگاه و قداست آن در نزد مسلمانان تأکید دارد؛ چرا که آنان امانتداران دین خداوند و دژ امت و هدایتگران آن هستند و برای وحدت، کرامت و عزّت امت تلاش می کنند.

حضرت آیت الله سید علی سیستانی، یک مرجع دینی مقدس و مورد احترام است که نماد شیعه در کشور ما و سایر کشور های جهان و مورد اعتماد تمامی مذاهب، طایفه های شیعه، سنّی و مسیحی ملت عراق هستند.

آیت الله سیستانی نقش بزرگی در حفظ استقرار و حاکمیت عراق داشته و فتوای جهاد کفایی معظم له در مقابله با تروریسم و تروریست ها و حفظ عراق در برابر تجزیه و عدم کشتار بی گناهان تأثیر بزرگی داشت.

علمای احساء، قطیف و مدینه منوره این اهانت روزنامه شرق الاوسط را به حضرت آیت الله سیستانی و به مراجع دینی و علما به صورت عام محکوم می کنند و این اقدام را اقدامی غیر مسئولانه، غیر اخلاقی و مغایر با حقیقت و حرفه رسانه ای می دانند.

این کاریکاتور نه تنها بی ارزش کردن نقش علمای دینی و مخدوش کردن آوازه ی آنهاست، بلکه موجب فتنه انگیزی و تهدید استقرار کشور می شود و روحیه طایفه گری را تقویت می کند.

براساس مسئولیت شرعی خودمان و تلاش برای حفظ وحدت جامعه و دوری از فتنه، از رسانه های رسمی و غیر آن می خواهیم به احساسات شهروندان شیعه احترام گذاشته و به هیچ عنوان به مراجع عظام دینی اهانت نکنند که توهین به آنان، به معنی توهین به همه شیعیان است.

قال رسول الله صلی الله علیه وآله: " من أهان فقیها مسلماً لقی الله تعالی یوم القیامة وهو علیه غضبان ".

حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) فرمودند: هر کس به فقیهی مسلمان اهانت کند، در حالی خداوند را در روز قیامت ملاقات می کند که خداوند از او خشمگین است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو