درباره دوران بارداری، چند حقیقت بامزه!

منبع: نی نی بان

15

1398/3/26

16:55


جالب است بدانی حقایق بامزه در مورد بارداری وجود دارد که بسیار سرگرم کننده هم هستند و برخی از آن ها دست کمی از افسانه های بارداری ندارند. در این مقاله می خواهم چند مورد از بامزه ترین آن ها را با تو در میان بگذارم.

قد بلندی؟ دو قلو به دنیا می آوری
پژوهشگران متوجه شده اند که داشتن دو قلو ارتباط مستقیمی با برخی عوامل ژنتیکی دارد: بالای ۳۵ سال داشته باشی، قبل دو قلو داشتی، در خانواده ات دو قلو هست و اگر قد بلند هستی.

قلبت بزرگ می شود
عشق فرزند دلبندت است که باعث می شود قلبت بزرگ شود تا برای او هم درون آن جا باز شود؟ در دوران بارداری دیواره های بطن قلب ضخیم تر می شوند تا بتوانند خون بیش تری را پمپاژ کنند و به همین دلیل سایز قلب تو افزایش پیدا می کند.

فرزندت در شکم تو برای خودش چربی ذخیره می کند
در سه ماه اول بارداری بدن تو شروع به ذخیره چربی می کند و جنین در کل دوره بارداری از این چربی ذخیره شده استفاده می کند.

تو هیچ وقت تنها نخواهی بود
تو هیچ وقت تنها نخواهی بود، با فرزندت صحبت کنم از حدود شش ماهگی او می تواند صحبت های تو را بشنود ولی از همان ابتدا احساسات تو را درک خواهد کرد.

فرزندت پیش تو غذایش را نوش جان می کند
شاید برایت جالب باشد که بدانی وقتی خوراکی میل می کنی فرزندت پیش تو سهم خود را از غذای هضم شده بر می دارد و سپس بقیه ماده غذایی جذب بدنت می شود.

ممکن است خواب های نامفهوم و عجیب ببینی
با این که پژوهشگران و پزشکان این مورد را تأیید نکرده اند ولی روانشناسان معتقد هستند که دیدن خواب های عجیب و نامفهوم در دوران بارداری به خصوص در سه ماه آخر طبیعی و به خاطر ترس از زایمان یا مادر شدن است.

خدا فرزندت را واکسینه کرده است
جفت نه تنها به فرزندنت غذا می دهد بلکه او را در برابر هر گونه عفونت و باکتری خارجی محافظت می کند.

پوستت در برابر نور افتاب حساس می شود
پوست تو در برابر نور خورشید آسیب پذیرتر می شود و ممکن است دچار لک و کک مک شود اگر به خوبی از آن در برابر آفتاب محافظت نکنی ولی از انجایی که نور خورشید منیع اصلی ویتامین D است این کمبود را با مصرف شیر، ماهی های چرب و تخم مرغ جبران کن.

حس بویایی تو قوی تر می شود
پژوهش ها نشان می دهد حس بویایی خانم ها در دوران بارداری قوی تر می شود شاید سیستم دفاعی بدن عامل این تغییر باشد تا از تو و فرزندت را در برابر خوراکی های مضر محافظت کند.

به دوران نوجوانی بر می گردی
پوست صورت درست مانند دوران نوجوانی مستعد لکه و جوش می شود ولی در عین حال گویا چندین سال جوان تر شده ای و خیلی از چروک های پوست تو ناپدید شده اند.

موهای تو ضخیم تر می شوند
تغییرات هورمونی مورد به دوران بارداری موجب می شود که موهای تو ضخیم تر شده و مقدار ریزش آن به مقدار قابل توجهی پایین می آید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو