بخشش یک محکوم به اعدام پس از 14 سال در آذربایجان شرقی

منبع: عصر ایران

2

1399/6/27

15:05


بخشش یک محکوم به اعدام پس از 14 سال در آذربایجان شرقی

معاون قضایی رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: فرد محکوم به قصاص نفس در پروسه 14 ساله، با پیگیری‌های مستمر نیروهای خدوم شورای حل اختلاف و همیاران شورا از زندان تبریز آزاد شد.

به گزارش ایلنا، حسین قربانی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به سیاست‌های تحولی قوه قضائیه و برقراری فرهنگ سازش در جامعه، اظهار کرد: با توجه به فعالیت‌های مستمر اعضای شورای حل اختلاف برای برقراری مصالحه شوراهای حل اختلاف نقش بسزایی دارند.

وی با بیان این مطلب افزود: با تلاش و مساعی شبانه روزی اعضاء شورای حل اختلاف شعبه 175 و همیاران شورا در واحد مددکاری زندان مرکزی تبریز فردی که به اتهام قتل از سال 1385 در انتظار اجرای حکم محکومیت خود بود با اخذ رضایت شکات از چوبه دار رهایی یافت.

وی اضافه کرد: این پرونده با شش شاکی و در پروسه 14 ساله، با پیگیری‌های مستمر نیروهای خدوم شورای حل اختلاف و همیاران شورا منجر به اخذ رضایت از تمامی شکات شد.

بقربانی ضمن قدردانی از تمامی کارکنانی که در این امر خداپسندانه نقش ایفا کردند، بیان کرد: در روزهای آینده اخبار مسرت بخش دیگری در باب رهایی محکومان قصاص نفس از شعبه 175 زندان تبریز ارائه خواهد شد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو