یادی از هنرمندان درگذشته سال 99

یادی از هنرمندان درگذشته سال 99


منبع: نمناک

11

1399/7/8

01:35


در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک مروری بر هنرمندان درگذشته سال 99 خواهیم داشت و یادی از این چهره های فقید دنیای هنر خواهیم کرد.

مروری بر هنرمندان درگذشته در سال 99

مرگ سن و سال نمی شناسند و پیر و جوان برایش فرقی نمیکند و زمانی که دفتر عمر کسی به انتها برسد به سمت پروردگار رهسپار خواهد شد و رسم زندگی همین است اما مرگ عزیزان همواره یکی از تلخ ترین اتفاقات زندگی است.

در حالی که تنها شش ماه از آغاز سال 99 گذشته است و نیم دیگری از سال باقی مانده است جامعه هنری بارها و بارها در غم از دست دادن هنرمندانش به سوگ نشسته است.

این هنرمندان در سال 99 درگذشتند

در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک یادی از هنرمندان درگذشته تا به اینجای سال خواهیم داشت.

قدرت الله صالحی

قدرت الله صالحی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان یکی دیگر چهره های درگذشته امسال است که در 13 فروردین ماه درگذشت.

این هنرمند کشورمان بازیگری را از سال 73 آغاز کرد و در سریال هایی چون ولایت عشق، زمانه، برادر، دردسرهای عظیم و... به ایفای نقش پرداخت.

قدرت الله صالحی

سیامک شایقی

سیامک شایقی کارگردان و فیلمنامه نویس کشورمان یکی دیگر از چهره های درگذشته امسال است که در 27 فروردین ماه درگذشت.

این کارگردان کشورمان چند سال ابتلا به بیماری سرطان درگذشت و در کارنامه هنری او فیلم هایی چون ماه در جنگل، ابرهای ارغوانی، خواب زمستانی، سیاه سفید خاکستری، مادرم گیسو، راه و بیراه و... به چشم میخورد.

سیامک شایقی

صدیقه کیانفر

صدیقه کیانفر بازیگر پیشکسوت سینمای ایران یکی دیگر از هنرمندانی درگذشته امسال است که در 5 خردادماه درگذشت.

صدیقه کیانفر مادربزرگ مهربان دنیای هنر حضور در دنیای هنر را از سال 1336 آغاز کرد و در سریال هایی چون کیمیا، خوب بد زشت، ما فرشته نیستیم، بیدار باش، همه بچه های من و... به ایفای نقش پرداخت.

صدیقه کیانفر

محمدعلی کشاورز

محمدعلی کشاورز بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان یکی از هنرمندان درگذشته سال 99 است که 25 خردادماه درگذشت.

این هنرمند کشورمان از چهره های ماندگار دنیای هنر است که حضور در دنیای بازیگری را از سال 1339 آغاز کرد و سریال پدر سالار یکی از ماندگارترین سریال های او در تلویزیون است.

محمدعلی کشاورز

سیروس گرجستانی

سیروس گرجستانی چهره محبوب دنیای طنز یکی دیگر از بازیگران درگذشته سال 99 است که در 12 تیرماه درگذشت.

این بازیگر کشورمان در سریال های ماندگاری چون آخرین روز تابستان، امام علی، ولایت عشق، یادداشت های کودکی، پشت کنکوری ها، متهم گریخت، روزگار خوش حبیب آقا، زن بابا، خوش نشین ها، سه دونگ سه دونگ و... به ایفای نقش پرداخته است.

سیروس گرجستانی

سیدجلال طباطبایی

سیدجلال طباطبایی بازیگر کشورمان یکی دیگر از هنرمندان درگذشته امسال است که در 22 تیرماه درگذشت.

این هنرمند پیشکسوت بازیگری را از حدود سال 1353 آغاز کرد و در سریال هایی چون بزنگاه، ترش و شیرین، متهم گریخت، خانه به دوش، خوش رکاب، خوش غیرت، کاکتوس و... به ایفای نقش پرداخت.

سیدجلال طباطبایی

احمد پورمخبر

احمد پورمخبر بازیگر طناز سریال های رضا عطاران یکی دیگر از بازیگران درگذشته امسال است که در 30 تیرماه درگذشت.

احمد پورمخبر با بازی در سریال هایی چون متهم گریخت، ترش و شیرین، بزنگاه، راه در رو و همسایه ها در میان مردم شناخته شد و اولین بار در سال 75 در چند سکانس کوتاه از فیلم بچه های آسمان مقابل دوربین رفته بود.

احمد پورمخبر

خسرو سینایی

خسرو سینایی کارگردان، فیلم نامه نویس، نوازنده، آهنگساز و شاعر کشورمان یکی دیگر از هنرمندان درگذشته امسال است که 11 مردادماه درگذشت.

این کارگردان کشورمان ساخت فیلم هایی چون جزیره رنگین، کویر خون، مثل یک قصه، عروس آتش، کوچه پاییز، در کوچه های عشق و... را در کارنامه هنری اش دارد.

خسرو سینایی

ماهچهره خلیلی

ماهچهره خلیلی بازیگر جوان سینما و تلویزیون یکی دیگر از چهره های درگذشته امسال است که در 17 مردادماه سال 99 درگذشت.

این هنرمند کشورمان بعد از مدتی ابتلا به بیماری سرطان درحالی که تنها 43 سال سن داشت جان به جان آفرین تسلیم کرد. این بازیگر کشورمان در سریال هایی چون مختارنامه، در چشم باد، کلاه پهلوی، گذر از رنج ها، دختر گمشده و مرضیه مقابل دوربین رفت.

ماهچهره خلیلی

بهمن مفید

بهمن مفید هنرمند قدیمی سینمای ایران یکی دیگر از بازیگران درگذشته امسال است که در 26 مردادماه درگذشت.

این هنرمند قدیمی حضور در دنیای هنر را از حدود سال 1348 آغاز کرد و فیلم سرود تولد آخرین کار سینمایی او در سال 83 بود و این هنرمند کشورمان علاوه بر بازیگری در حیطه خوانندگی و نوازندگی هم فعالیت هایی داشت.

بهمن مفید

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو