متقاضیان تدریس در دانشگاه علمی کاربردی بخوانند

53

1399/7/25

10:33


متقاضیان تدریس در مراکز آموزشی غیردولتی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی سال ۹۹ برای ثبت نام تا ۳۰ مهر ماه مهلت دارند.

متقاضیان تدریس در دانشگاه علمی کاربردی بخوانند

دانشگاه جامع علمی کاربردی به منظور تامین مدرسان آموزشی مراکز آموزشی علمی کاربردی تحت نظارت دانشگاه در سراسر کشور از بین افراد متخصص، مجرب، بومی و ساکن واجد شرایط هر استان در رشته‌های مورد نیاز ثبت نام می‌کند.

فرصت ثبت نام متقاضیان واجد شرایط عمومی و اختصاصی از تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹ آغاز شده و تا ۳۰ مهر ۹۹ ادامه دارد. این متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع جذب و مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی و اطلاع از عناوین دروس مورد نیاز مراکز آموزشی استان محل سکونت، به آدرس jam.uast.ac.ir می‌توانند نسبت به ثبت تقاضای تدریس، اقدام کنند.

هزینه ثبت نام و بررسی اولیه پرونده تمامی متقاضیان مبلغ ۵۰۰.۰۰۰ ریال است هریک از متقاضیان پس ازاحراز شرایط اولیه مبلغ ۱۰۰۰.۰۰۰ ریال بابت هزینه بررسی پرونده و طی فرآیند جذب (مرحله دوم) پرداخت می‌کنند.

شرایط و ضوابط ثبت نام برای تدریس در دانشگاه علمی کاربردی

متقاضیان برای کسب اطلاع از عناوین رشته‌های تحصیلی مورد نیاز و سایر شرایط شرکت در این فراخوان می‌توانند تا تاریخ ۳۰مهر ۹۹ به سامانه جامع جذب و مدرسان به آدرس jam.uast.ac.ir مراجعه و پس از مطالعه دقیق مفاد متن فراخوان نسبت به انجام مراحل ثبت نام، اقدام کنند.

ملاک ثبت نام متقاضیان در فراخوان، تکمیل فرم‌های سامانه، پرداخت وجه اولیه ثبت نام و اخذ کد رهگیری از سامانه جامع جذب و مدرسان است.

ثبت نام در سامانه هیچ گونه حقی را برای بکارگیری به صورت حق التدریس برای متقاضیان ایجاد نمی‌کند، بلکه پس از طی شدن فرآیند جذب و تأیید نهایی صلاحیت علمی و عمومی متقاضیان توسط هیات اجرایی جذب دانشگاه، کد مدرسی به عنوان مجوز تدریس در مراکز آموزش علمی کاربردی غیردولتی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی صادر می‌شود.

پس از دریافت کد مدرسی، تدریس مدرس مستلزم پذیرش و اعلام نیاز مراکز آموزش علمی کاربردی است و دانشگاه هیچگونه تعهدی در این خصوص ندارد.

شرایط عمومی ثبت نام

الف- اعتقاد به مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی و قانون اساسی

ب- تدین به یکی از ادیان رسمی مصرح در قانون اساسی

ج- تعهد و اعتقاد به انقلاب اسلامی، ولایت فقیه وقانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

د- داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران

و- نداشتن سابقه کیفری و عدم محرومیت از تمام یا بعضی از حقوق اجتماعی که مستلزم محرومیت از تدریس باشد.

و- عدم اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان

ز- عدم اشتهار به فسق و عمل به مناهی اخلاقی و اعمال و رفتار خلاف حیثیت و شرافت و شئون شغلی.

ح- اتمام خدمت وظیفه عمومی یا داشتن معافیت قانونی (تا تاریخ اعلام فراخوان۳۰شهریور ۹۹)

ط- تقوای دینی و التزام عملی به احکام اسلام (انجام واجبات و پرهیز از محرمات)

ی- عدم وابستگی به احزاب وابسته به رژیم گذشته، فراماسونری و عضویت در ساواک، عدم هواداری و عضویت در گروهک‌های معاند و الحادی، عدم عضویت در احزاب و سازمان‌ها و فرقه‌های وابسته به بیگانه و نداشتن سابقه تبلیغ موثر به نفع دولت‌های بیگانه یا مکاتب ضد اسلامی.

ک- تایید صلاحیت‌های علمی و عمومی داوطلبان در هیات‌های اجرایی جذب دانشگاه‌ها و هیات‌های مرکزی جذب وزارت متبوع طبق مصوبات شورای‌عالی انقلاب فرهنگی

تبصره۱: اقلیت‌های دینی رسمی مندرج در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، از بند (ج) مستثنا بوده، ولی باید عملاً متدین به ادیان خود باشند و در جامعه اسلامی در مقام تجاهر به فسق بر نیایند.

شرایط اختصاصی ثبت نام

دارا بودن شرایط سنی حداقل ۲۸ و حداکثر ۷۰ سال تا تاریخ فراخوان، متولدین بعد از ۳۱ شهریور ۱۳۲۹و قبل از ۳۱ شهریور ۱۳۷۱ مجاز به شرکت در این فراخوان هستند.

متقاضیان حق التدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی علاوه بر دارا بودن شرایط کلی و عمومی باید واجدشرایط اختصاصی زیر نیز باشند:

دارا بودن مدرک دکتری یا کارشناسی ارشد مرتبط

گواهی آزمون جامع، صورت جلسه دفاع و لغو معافیت تحصیلی (برادران) به عنوان آخرین مدرک تحصیلی محسوب نمی‌شود و قابل ارزیابی نیست.

حداقل معدل برای دوره کارشناسی ارشد و دکتری حرف‌های و دکتری تخصصی ۱۵.۵۰ است.

در سایر موارد معدل‌های A و B و معدل‌های ۴و ۳قابل قبول است. درصورت عدم ثبت معدل در آخرین مدرک تحصیلی ارائه شده، ریزنمرات معتبر (ممهمور به مهر دانشگاه محل تحصیل) آن مقطع الزامی است.

دارندگان مدرک کمتر از کارشناسی ارشد یا مدارک معادل مجاز به ثبت نام نبوده و پرونده این قبیل افراد بررسی نمی‌شود.

دارندگان مدارک دوره‌های تحصیلی الکترونیکی، غیرحضوری، نیمه حضوری یا مجازی، مجاز به ثبت نام نبوده و پرونده این قبیل افراد بررسی نمی‌شود.

تبصره: افرادی که در دو گروه آموزشی و معارف شرکت می‌کنند ملزم به پرداخت مبلغ ثبت نام اولیه در هر دو گروه هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو