شکایت کرونایی با تلفن 190

منبع: رکنا

5

1399/9/2

00:23


شکایت کرونایی با تلفن 190

به گزارش رکنا، حسین قاسمی در تشریح ابعاد دیگر اجرای طرح جدید محدودیت‌های کرونایی، گفت: در حوزه ادارات و فعالیت کارکنان تجربیات 9ماه گذشته مورد ارزیابی قرار گرفت تا در طرح جامع مدیریت هوشمند نهایتا سه موضوع اصلی یعنی نحوه حضور کارکنان، برگزاری جلسات و انجام ماموریت‌های اداری مد نظر قرار گرفت.

وی افزود: سازمان امور اداری استخدامی کشور بخشنامه‌ای را در خصوص دستگاه‌هایی که خدمات ضروری ارائه می‌کنند و سایر ادارات ابلاغ کرده است به شکلی که در وضعیت زرد، نارنجی و قرمز شهرها این دستگاه‌ها با کاهش حضور نیروها در محل کار خود مواجه خواهند بود. به این ترتیب دستگاه‌های ضروری در شهرهای زرد با 100 درصد نیروها در شهر نارنجی با یک دوم نیروها و در شهر قرمز با یک سوم نیروها ارائه خدمات خواهند داشت.

برگزاری جلسات ادارات

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در مورد برگزاری جلسات ادارات نیز گفت: در شهرهای زرد جلسات حداکثر با 30 نفر، در شهرهای نارنجی با 20 نفر و در شهرهای قرمز با 15نفر برگزار خواهد شد. البته چنین جلساتی که در فضای بسته برگزار می‌شود باید مواردی همچون فاصله 4 متر، گردش هوا به شکل اصولی و در نظر گرفتن ورودی خروجی های فضا به شکلی که منجر به تجمع نشود به طور جد مد نظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: نظارت بر این موارد با بالاترین مقام دستگاه است و ناظر بر این بخش نیز سازمان امور اداری و استخدامی کشور و معاونین توسعه منابع وزارتخانه‌ها و استانداری‌ها هستند.

وی تاکید کرد: سامانه 190وزارت بهداشت به صورت هوشمند گزارشات تخلفات این حوزه را دریافت و این گزارشات به صورت هوشمند به کارشناسان ارجاع و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد. با توجه به بخشنامه سازمان امور اداری استخدامی که در شهریور ماه سال جاری به دستگاه‌ها ابلاغ شد ضمانت اجرایی این موارد از تذکر و درج در پرونده تا انفصال از خدمات است.

منع تردد خودروهای شخصی از ساعت 21 تا 4 صبح

قاسمی در خصوص منع تردد خودروهای شخصی از ساعت 21 تا 4 صبح با تاکید بر اینکه این طرح مشمول همه خودروهای شخصی است افزود: افرادی که در شیفت شب فعالیت می‌کنند و ضرورت تردد در بازه زمانی این محدودیت دارند برابر آنچه که در طرح پیش بینی شده باید از طریق فرمانداری‌ها لیست آنها احصا و شماره خودروی آنها به پلیس اعلام شود. افراد می‌توانند با مراجعه به فرمانداری‌ها و ارائه مدارک لازم پس از احصا شماره خودروی آنها به پلیس اعلام شود. قطعا در ارائه مدارک برای ضرورت تردد راستی آزمایی انجام خواهد شد و این موارد ظرف 48 ساعت آینده نهایی خواهد شد.

وی در خصوص تردد پلاک‌های غیر بومی در شهرها نیز گفت: برای مثال خودرویی که در حوزه پخش مواد غذایی در استان گیلان با پلاک غیر بومی تردد می‌کند اگر جزو مشاغل گروه یک باشد می‌تواند فعالیت کند اما باید اسناد لازم را ارائه کنند که برای آنها جریمه اعمال نشود.

وی در خصوص شلوغی سیستم حمل و نقل عمومی در برخی ساعات امروز یکم آذر ماه نیز گفت: سیستم حمل و نقل عمومی به دلیل تقاضا برای سفر همیشه با متقاضی زیاد روبرو بوده، راهکارهایی برای کاهش این تقاضا پیش بینی شده است. با اجرای این طرح قطعا با کاهش تقاضای سفر در روزهای آینده مواجه خواهیم بود اما امروز که روز نخست اجرای طرح است نمی‌توانیم تقاضای واقع بینانه‌ای داشته باشیم.

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص اجرای طرح ترافیک در تهران و فعالیت بازار تهران نیز گفت: طرح ترافیک به قوت خود باقیست و اجرا می‌شود و بازار تهران نیز که جزو بازارهای سرپوشیده است از مشاغلی است که تعطیل خواهد بود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو