موکوکوی 16ساله؛ جدیدترین محصول کارخانه دورتموند

موکوکوی 16ساله؛ جدیدترین محصول کارخانه دورتموند


منبع: ورزش 3

2

1399/9/2

12:13


موکوکو ستاره 16ساله بوروسیا دورتموند در جریان بازی دیروز این تیم مقابل هرتابرلین به میدان فرستاده شد تا جوان‌ترین بازیکن تاریخ بوندس‌لیگا شود.

موکوکوی 16ساله؛ جدیدترین محصول کارخانه دورتموند

به گزارش "ورزش سه"، یوسفا موکوکو ستاره جوان و شانزده ساله بوروسیا دورتموند دیشب اولین بازی رسمی اش برای این تیم را انجام داد تا نگاه‌ها را به خود معطوف کند. ستاره‌ای شانزده ساله که جدیدترین نیروی جوانی است که باشگاه آلمانی به دنیای فوتبال معرفی می‌کند. زردپوشان وستفالیا حالا صاحب یک سنت شناخته شده برای معرفی پدیده های جوان هستند.

 

موکوکوی 16ساله؛ جدیدترین محصول کارخانه دورتموند

 

دیشب درحالیکه موکوکو تنها یک روز پیش تولد شانزده سالگی اش را جشن گرفته بود در دقیقه 85 بازی مقابل هرتابرلین صدای سرمربی اش لوسین فاوره را شنید که او را برای وارد شدن به زمین فرا می‌خواند. آرزوی موکوکو داشت به واقعیت تبدیل می‌شد.

 

شاید او تا لحظاتی قبل حتی فکرش را هم نمی کرد که بخواهد به این زودی در یک بازی رسمی وارد میدان شود چه برسد به اینکه بخواهد جای الگو و دوست صمیمی اش ارلینگ هالند را بگیرد. اما در دقیقه 85 بازی و درحالیکه دورتموند 5-2 از حریفش هرتا جلو بود موکوکو کنار زمین آمد و سپس به جای هالند که چهار گل زده بود وارد میدان شد.

 

موکوکوی 16ساله؛ جدیدترین محصول کارخانه دورتموند

 

موکوکو در رختکن دورتموند محبوبیت زیادی دارد و بازیکنان این تیم او را بسیار بااستعداد می‌دانند. ارلینگ هالند پدیده 20 ساله این تیم در یک مصاحبه از موکوکو به عنوان بااستعدادترین فوتبالیست حال حاضر دنیا یاد کرد تا نشان دهد این ستاره شانزده ساله تا چه اندازه موفق شده نظر مثبت هم تیمی هایش را به تکنیک خود جلب کند.

 

موکوکو که متولد آلمان است در حال حاضر در تیم ملی زیر 20سال این کشور بازی می‌کند. او زمانی که تنها 12 سال سن داشت با پیراهن تیم زیر 17سال دورتموند به میدان رفت و از همان زمان باشگاه آلمانی متوجه شد که یک استعداد درخشان را کشف کرده است.

 

موکوکوی 16ساله؛ جدیدترین محصول کارخانه دورتموند

 

موکوکو در سیزده سالگی‌، زمانی که اکثر پسران جوان حداکثر به فکر پیروزی در فوتبال پلی استیشن هستند در مصاحبه‌ای با یک روزنامه محلی وستفالیا که از او درباره پیوستنش به تیم جوانان دورتموند پرسیده بود برنامه‌های خود برای آینده را اینطور توصیف کرد: " فوتبالیست حرفه ای شدن، قهرمانی در چمپیونزلیگ با پیراهن دورتموند و بدست آوردن توپ طلا". این اعجوبه آلمانی متولد کامرون هفت سال بعد مسافت قابل توجهی از مسیر رسیدن به این آرزوها را طی کرده و حالا قدم به قدم به سمت رویاهایش حرکت می‌کند.

 

لوسین فاوره که دیشب تصمیم او برای به میدان فرستادن موکوکو می‌تواند مرحله مهمی در زندگی این فوتبالیست جوان رقم بزند بعد از بازی درباره او به خبرنگاران گفت: " موکوکو چهارده روز است که با تیم اول باشگاه تمرین می‌کند. وقتی ما 5-2 جلو بودیم به این نتیجه رسیدم که زمان مناسبی است که به موکوکو میدان بدهم تا اولین بازی اش در بوندس لیگا را انجام بدهد. او خیلی خیلی جوان است و باید به تلاش ادامه بدهد".

 

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو