جایی که فکرش را نمی‌کنید پشت سرتان هستیم!

منبع: طرفداری

2

1399/9/2

13:46


جایی که فکرش را نمی‌کنید پشت سرتان هستیم!

 در شرایطی که اکثر اهالی فوتبال با صفحات مجازی خود به یک رسانه مستقیم تبدیل شده اند؛ دوستداران این ورزش نیز پشت سر چهره ها با یک دوربین روشن ایستاده اند! شاید پیش از این خیلی شنیده ایم که قرمز و آبی ها فقط در زمین با هم می جنگند! اما این روزها هواداران این دو تیم خلافش را با جنگ های مجازی ثابت می کنند و انگار رقابت دیگر فقط داخل زمین نیست!

فوتبال در شبکه های اجتماعی/ جهان به سمتی رفته است که دیگر صف های طویل جلوی دکه های روزنامه فروشی به تاریخ پیوسته. دورانی که نه خبری از سایت بود نه این همه مبادله سریع اطلاعات. این تغییرات همیشه خوشایند همه نیست و یک روزی ممکن است یقه افرادی را بگیرد که فکرش را هم نمیکنیم.

به گزارش طرفداری، هنوز انتشار مخفیانه ویدیوی صحبت های مهدی رسول پناه از یاد طرفداران فوتبال نرفته بود که با شروع لیگ برتر تب داغ حواشی پاپاراتزی نیز بالا گرفت و این بار محمود فکری نه در مقابل باشگاه بلکه در چمن سبز مسابقه، گرفتار دوربین های نامحسوس شد. فکری که با موفقیت در نساجی، بعد از ناکامی آبی ها در برگرداندن استراماچونی اصطلاحا به خانه خودش برگشته بود؛ حالا بعد از دو هفته از شروع لیگ برتر چهره متفاوتی از خود به نمایش گذاشت. وی پس از پایان بازی با فولاد و در شرایطی که روحش هم از دوربین روشن پشت سرش خبر نداشت شروع به فحاشی کرد و ابروهای ما را هم حسابی از تعجب بالا برد!

حالا کار سخت فکری برای راضی نگه داشتن هوادارانی که بی صبرانه منتظر گرفتن نتیجه و قهرمانی بودند سخت تر شده است. پس از این که هیچ چیز از هیچکس بعید نیست را با محمود خان لمس کردیم بد نیست واکنش های پس از این اتفاق را بررسی کنیم. 

ادمین کانال تلگرامی که برای اولین بار این ویدئو را در فضای مجازی پخش کرده بود، در توییتر نوشت: از چیزی که فکر می کنید به شما و تیم تان نزدیک تریم و منتظر سوژه بعدی هستیم! جمله تامل برانگیزی که شاید سبب شود اهالی فوتبال دست به عصاتر عمل کنند، چرا که به نظر می‌رسد پاپاراتزی ها هر لحظه منتظر یک سوژه جدید هستند.

پرسپولیسی هایی که همچنان از تلاش های عده ای از هواداران رقیب برای محرومیت آل کثیر مغضوب هستند، درخواست محرومیت برای سرمربی استقلال داشتند. بعضی از هواداران استقلال نوشتند این ادبیات به خاطر صمیمیت است و چیزی مرسوم! که امیدواریم این مطلب در حد شوخی باشد و زودتر این رسم نانوشته جمع شود. لطفا با عذر بدتر از گناه، بهانه برای تکرار اشتباه به اهالی فوتبال ندهیم و اوضاع را از این که هست، بدتر نکنیم. 

این واکنش ها همگی در شرایطی هستند که طرفداران فوتبال در این موارد شاید بیش از آن‌که با نگاه واقع بینانه و نقادانه به موضوع بنگرند، احساس و تعصب خود را وارد ماجرا می‌کنند؛ مشابه آن‌چه که در جریان انتشار فایل صوتی رسول پناه هم مشاهده شد. امیدواریم در روزهایی که هر فردی برای خودش یک دوربین روشن دارد طوری نشود که فرهنگ از ورزش محو شود و مانند صف های طولانی برای خرید روزنامه به تاریخ بپیوندد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو