چرا باید در ترکیه تحصیل کرد؟

منبع: تاپ تراول

4

1399/9/2

14:00


لیدوما تریپ

امروزه بسیاری از افراد به دنبال زندگی کردن و همین طور تحصیل در خارج کشور هستند. یکی از کشورهایی که امروزه میزبان بسیاری از مهاجران بوده است، کشور ترکیه می باشد. یکی از دلایل این مهاجرت های پیاپی، اوراسیایی بودن این کشور است. این کشور بین دو قاره آسیا و اروپا قرار دارد و باعث می شود که به اکثر کشورها، هم در آسیا و هم در اروپا نزدیک تر باشد. همین نزدیکی می تواند باعث شود که بسیاری از افراد برای سفر و مهاجرت به یک کشور خارجی، این کشور را یکی از گزینه های خود بدانند.

کشور ترکیه دارای تنوع فرهنگی و آثار تاریخی زیادی است و همین امر سبب شده است تا افراد زیادی برای گذراندن اوقات فراغت خود، تحصیل، تجارت، ثبت شرکت و همین طور مهاجرت، ترکیه را مد نظر قرار دهند.

به طور کلی می توان گفت که دلایل بسیاری هستند که باعث می شوند زندگی و تحصیل در ترکیه به یکی از اولویت های زندگی افراد زیادی تبدیل شوند.

چرا باید در ترکیه تحصیل کرد؟

  1. محیط چند فرهنگی

ترکیه به معنای واقعی کلمه پلی است میان جهان غرب و جهان شرق چرا که این کشور هم در محدوده قاره آسیا و هم در محدوده قاره اروپا قرار دارد. در واقع باید بدانید که حدود 30000 دانش آموز و دانشجو از کشورهای مختلف جهان (از قاره های آسیا، اروپا، آفریقا و آمریکا) به این کشور آمده و از خدمات تحصیلی و فرهنگی آن استفاده می کنند. مردم از ملیت ها، دین ها، مذهب ها، فرهنگ ها و کشورهای مختلف می توانند از امکانات علمی و فرهنگی این کشور بهره ببرند و حتی این امکان را خواهند داشت تا مدارج بالایی در زمینه تحصیلی کسب نموده و در کشورهای دیگر جهان هم ادامه تحصیل دهند. یکی از مسائلی که در زمان مهاجرت و تحصیل در ترکیه اهمیت بسیاری دارد، ترجمه مدارک به ترکی است. در صورتی که می خواهید در دانشگاهی در ترکیه تحصیل کنید، مدارک شما حتما باید به طور دقیق و رسمی ترجمه شده باشند.

  1. محیط و فضای صمیمی و دوستانه

مردم ترک، به مهمان نوازی و گرمی شهرت مشهور هستند. شما برای برقراری ارتباط بیشتر با مردم می توانید به سادگی در خوردن یک فنجان چای، بازی تخته نرد و صرف صبحانه به افراد دیگر نیز ملحق شوید. بیشتر مردم ترکیه از حرف زدن با خارجی ها به زبان انگلیسی لذت زیادی می برند.

  1. شگفتی های طبیعی

کشور ترکیه، دارای ساحل هایی به طول بیشتر از 5000 مایل و از چهار دریای متفاوت (مدیترانه در جنوب، اژه در غرب، دریای سیاه در شمال و دریای کوچک مرمره) است. رشته کوه های کاچکار در شمال شرقی ترکیه، برای افرادی که به کوه نوردی علاقه دارند یک بهشت محسوب می شود. دره های مخفی، چشم اندازهای خارق العاده و حیات وحش بی نظیر ترکیه، عاشقان طبیعت را به خود جذب می کنند.

  1. شهرهای جالب

استانبول، یکی از شهرهای شلوغ ترکیه، با 12 میلیون سکنه و یکی از شهرهای به سرعت در حال پیشرفت است که دو قاره آسیا و اروپا را در خود جای داده است. این شهر توسط آب های تنگه بسفر و دریای مرمره احاطه شده و یک قطب فرهنگی با آثاری مانند مسجد آبی و ایاصوفیه است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو