بورسیه تحصیلی در کانادا | همه چیز در مورد این بورسیه ارزشمند

منبع: تاپ تراول

3

1399/9/2

14:41


لیدوما تریپ

از آنجایی که کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا برای تحصیل و کار است، دانشجویان زیادی از سراسر دنیا و البته ایران برای اخذ بورسیه در این کشور اقدام می‌کنند. در همین راستا ممکن است سوالاتی برای این افراد پیش بیاید مثل اینکه شرایط بورسیه شدن چیست؟ به چه مدارکی نیاز است؟ در چه مقاطعی امکان بورسیه شدن در کانادا وجود دارد؟ و …

بورسیه تحصیلی در کانادا

چنانچه شما هم قصد تحصیل در این کشور را دارید، اما از شرایط و قوانین آن آگاهی ندارید؛ در ادامه به تمامی این موارد پرداخته شده است تا راحت‌تر بتوانید تصمیم خود برای ادامه تحصیل در کانادا بگیرد. همچنین به انواع بورسیه در این کشور پرداخته شده است.

شرایط اخذ بورسیه تحصیل در کانادا

از آنجایی که سالانه تعداد زیادی دانشجو از سراسر دنیا برای اخذ بورسیه و ادامه تحصیل در کانادا اقدام می‌کنند و از سمت دیگر ظرفیت دانشگاه‌های این کشور برای اعطای بورسیه به نسبت متقاضیان کمتر است، طبیعی از که تعداد زیادی از درخواست‌ها رد شود. بنابراین فرد باید شرایط ویژه و خاصی داشته باشد تا از طریق بورسیه برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا موفق شود.

این شرایط به نوع بورسیه ارتباط مستقیمی دارد. برای تحصیل در کانادا سه نوع بورسیه وجود دارد که عبارتند از Scholarships, grants, fund . به طور مثال در بورسیه از نوع اسکالرشیپ شرایط تحصیلی متقاضیان در اولویت قرار دارد و به معدل دانشجو در مقاطع پیشین، سوابق علمی و پژوهشی و مدرک زبان تأکید ویژه شده است.

بورسیه تحصیلی در کانادا

از آنجایی که شرایط با توجه به دانشگاه و موارد دیگر بسیار متنوع است، می‌توانید از طریق مجموعه مای اسمارت اپلای که خدماتی چون اسمارت سرچ را ارائه می‌دهد، دانشگاه‌های مطابق با شرایط خود را جستجو کرده و در مورد شرایط اعطای بورسیه در هر یک از دانشگاه‌ها، مطالب بیشتری بدانید.

شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا برای مقاطع مختلف

در تمامی مقاطع می‌توان برای گرفتن بورسیه و ادامه تحصیل در کانادا اقدام کرد، با این تفاوت که بورسیه شدن در مقطع کارشناسی سخت‌تر از ارشد و دکترا است. برای همین بهتر است برای مقطع کارشناسی ابتدا ویزای تحصیلی کانادا و پذیرش در یک دانشگاه را دریافت کنید و بعد با نمرات عالی در طول سال تحصیلی اول برای گرفتن بورسیه اقدام کنید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو