دلیل تبریک نگفتن پوتین به بایدن چیست؟

3

1399/9/2

16:41


رئیس‌جمهوری روسیه گفت، زمانی که او به جو بایدن پیروزی پیش‌بینی شده در انتخابات ریاست جمهوری را در بحبوجه امتناع ترامپ در پذیرش شکست تبریک نگفت، از سوی هیچ انگیزه نهانی هدایت نمی‌شد.

دلیل تبریک نگفتن پوتین به بایدن چیست؟

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به شبکه روسیا ۱ گفت: تشریفات باید بر اساس شیوه‌های تعیین شده و استانداردهای قانونی دنبال شود. هیچ انگیزه یا چیز دیگری وجود ندارد که بتواند منجر به تخریب بیشتر روابط ما شود. این یک رویکرد کاملاً رسمی است.

رئیس‌جمهوری روسیه گفت، او رویکرد انتظار را دنبال کرده و منتظر است ماجراهای پسا انتخاباتی در ایالات متحده حل و فصل شوند.

پوتین با بیان اینکه احترام برابری برای بایدن و ترامپ قائل است، گفت: مسئله این نیست که ما از شخصی خوشمان می‌آید یا خیر -- خیلی ساده است ما منتظر پایان این رویارویی سیاسی داخلی هستیم. ما آماده‌ایم با هر شخصی که اعتماد مردم امریکا را جلب کرده است، کار کنیم. اما اینکه اعتماد به چه شخصی رسیده است، یا باید از طریق اذعان یک طرف به پیروزی طرف دیگر باشد، یا اینکه نتایج نهایی انتخابات به نحوی قانونی و مشروع جمع‌بندی شوند.

ولادیمیر پوتین گفت، همه می‌دانند که سیستم انتخاباتی امریکا اشکالاتی دارد.

رئیس‌جمهوری روسیه گفت: کاملا مشهود است، برای همه در سراسر جهان مشخص است. از نظر من برای امریکایی‌ها هم مشخص است که مشکلاتی در سیستم انتخاباتی امریکا هست... یک نامزد که در این یا آن ایالت برنده شود، تمام آرای الکترال را به‌دست می‌آورد. به عنوان مثال ۲۰ رای وجود دارد. ۱۱ رای به‌دست می‌آوری اما همه ۲۰ رای را می‌گیری. اما ممکن است این باشد که تعداد رای‌دهندگان کمتری پشت این برگزینندگان هستند... آیا این دموکراتیک است؟ به اعتقاد من، سوال بسیار واامریکاضح است.

با این حال، او افزود که قصد "تحقیر" سیستم سیاسی یا سیستم انتخاباتی امریکا را ندارد. پوتین یکشنبه به شبکه تلویزیونی روسیا ۱ گفت: خیلی وقت پیش این طور شد. یکی از همکاران امریکایی سابقم می‌گفت که "ما به آن عادت کرده‌ایم." این عمل شکل گرفته است. اینکه تغییر آن ضرورت دارد یا ندارد، به ما ارتباطی ندارد.

منبع: ايسنا

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو