بقاع متبرکه تا اطلاع ثانوی تعطیل است

منبع: رکنا

2

1399/9/2

17:52


بقاع متبرکه تا اطلاع ثانوی تعطیل است

به گزارش رکنا، حجت الاسلام والمسلمین محمد نوروزپور افزود: البته با توجه به دستورالعمل صادره سازمان اوقاف به هیئت امنای بقاع متبرکه سراسر کشور، درهای صحن بقاع با رعایت پروتکل های بهداشتی برای ادای احترام مردم به امام زادگان باز هستند.

وی با تاکید بر اینکه مردم در کمترین زمان ممکن باید پس از ورود به صحن و ادای احترام به امامزادگان محل صحن بقاع را ترک کنند، اظهار داشت: بر همین اساس برگزاری هرگونه تجمعات اجتماعی از قبیل نماز جماعت، مراسم عزاداری و غیره در بقاع متبرکه ممنوع است.

نوروزپور تصریح کرد: البته برای بهره‌مندی معنوی، مردم می توانند برنامه های فرهنگی و اجتماعی در دو هزار بقعه فعال را از طریق فضای مجازی و صدا وسیمای مراکز استان ها پیگیری کنند.

مدیرکل بقاع متبرکه سازمان اوقاف اظهار داشت: در این میان به هیئت امنای بقاع متبرکه سراسر کشور اعلام شده برای هرگونه اقدامی با ستاد ملی مقابله با کرونا در مراکز استان ها هماهنگی های لازم را به انجام برسانند.

تولید 15میلیون ماسک

وی با تاکید بر اینکه برای مقابله با بیماری کرونا و کمک به هموطنان گرانقدر ۲۷۰ کارگاه در زمینه تولید ماسک در ۲۷۰ امامزاده شاخص با همیاری گروه های جهادی فعالیت دارند، افزود: تاکنون تعداد ۱۵ میلیون ماسک تولید و بین مراکز درمانی به خصوص بیمارستان‌ها و نیز مناطق محروم حاشیه شهرها توزیع شده و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

به گفته وی از چند ماه گذشته تاکنون بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار بسته ارزاق نیز از طریق بقاع متبرکه تهیه و بین نیازمندان توزیع شده است.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه ۷۰ درصد هزینه های تهیه ارزاق و مواد بهداشتی توسط مردم و خیرین پرداخت شده، افزود: در این ارتباط ۳۰ درصد بقیه هزینه‌ها نیز از محل امامزادگان و موقوفات جمع آوری شده است.

۸۷۰۰ بقاع متبرکه در قالب قبور مطهر پیامبران، امامزادگان، مشاهیر، علما و شهدای شاخص در کشور وجود دارد. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو