ویزای الکترونیکی روسیه برای ایران از فوریه سال 2021 صادر می شود

منبع: همگردی

2

1399/9/2

18:01


ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، ویزای الکترونیکی روسیه برای ایران از فوریه سال 2021 صادر می شود.

جریان چیست؟

لوان جاگاریان، سفیر روسیه در تهران در دیدار با علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: با پیشنهاد وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای توسعه گردشگری میان دو کشور موافق هستم، ایرانی ها آشنایی خوبی با روسیه دارند، در سال 2018 جام جهانی فوتبال که در این کشور برگزار شد، تعداد زیادی از گردشگران و هوادارن فوتبال ایران در آنجا حضور داشتند و از شهرهای مختلف روسیه بازدید کردند.»

سفیر روسیه در تهران با ابراز امیدواری از گسترش و توسعه گردشگری میان روسیه و ایران بعد از مهار کرونا گفت: از ماه فوریه سال 2021 در کشور روسیه ویزای الکترونیکی صادر می شود ایران هم جز کشورهایی است که برای آن ها این ویزا صادر می شود. متأسفانه به همه گیری ویروس کرونا برخورد کردیم؛ قصد داشتیم همان نشستی را که با فعالان بخش خصوصی و گردشگری چین در قالب نشست بی تو بی برگزار کردیم در این کشور نیز اجرا کنیم تا موسسات خدمات گردشگری بین دو کشور با هم بیشتر آشنا شوند و ارتباط برقرار کنند.

تعداد گردشگران ایرانی به روسیه افزایش یابد

علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: مردم ایران، کشور روسیه را دوست دارند و علاقمند هستند به این کشور سفر کنند، بنابراین تعداد زیادی از گردشگران ایرانی که به اروپا سفر می کنند، می توانند به روسیه نیز سفر کنند، علاقمند هستیم تعداد گردشگران ایرانی به روسیه افزایش پیدا کند.

مونسان به روابط خوب سیاسی و اقتصادی ایران و روسیه اشاره کرد و گفت: روسیه گردشگران زیادی دارد که به موضوع فرهنگ، تاریخ، موزه و طبیعت گردی علاقمند هستند، رفت وآمدهای گردشگری می تواند شناخت مردم را از دو کشور زیاد کند و این موضوع به تعمیق روابط ملتها کمک می کند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: شیوع ویروس کرونا برنامه ها و طرح های گردشگری را محدود کرد، قصد داشتیم مانند چین با هیاتی 40 نفری به روسیه سفر کنیم و یک نمایشگاه صنایع دستی در آن کشور برگزار کنیم و به مدت چند شب برنامه شبهای ایرانی را اجرا کنیم تا موسسات خدمات مسافرتی روسیه و ایران با فضای گردشگری ایران و روسیه آشنا شوند.

وی به فاصله نزدیک جغرافیایی ایران و روسیه اشاره کرد و گفت: آمادگی داریم بعد از کرونا گردشگران دو کشور به مقاصد ایران و روسیه سفر کنند، به همین منظور برنامه های ویژه ای در توسعه گردشگری تدارک دیدیم، با انجام این کار آمارهای گردشگری بین دو کشور را می توان افزایش داد.

نشست فعالان بخش خصوصی گردشگری ایران و روسیه در پساکرونا

مونسان لغو روادید گروهی را در زمینه توسعه گردشگری بسیار موثر دانست و اظهار داشت: برای توسعه گردشگری دو موضوع مهم است یکی لغو روادید گروهی و دیگری پرواز مستقیم که ما با روسیه هر دو موضوع را انجام داده ایم که با کمک دو کشور توسعه گردشگری تحقق پیدا خواهد کرد.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی تاکید کرد: کرونا از بین برود برای اجرای برنامه و برگزاری نشست بزرگی با فعالان بخش خصوصی و گردشگری این کشور به روسیه سفر می کنیم.

مونسان با بیان اینکه توسعه گردشگری میان ایران و روسیه می تواند دو ملت را به یکدیگر نزدیک و شناختها را بیشتر کند از سفیران دو کشور خواست تا این موضوع را با جدیت پیگیری کنند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به طراحی و تدارک برنامه ویژه گردشگری ایران با روسیه اشاره کرد و گفت: بعد از مهار شیوع ویروس کرونا می توانیم گردشگری میان دو کشور را توسعه دهیم.

ویزای الکترونیکی روسیه برای ایران از فوریه سال ۲۰۲۱ صادر می شود

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو